İzmir Konak nasıl bir yer

Kodla Büyü
izmirde kiralar uçmuş vaziyette.istanbula yaklaşmış kiralar. bir izmirli olarak evi olmayanın burda yaşaması çok zor. hayat çok pahalı.

buca kısmında kiralar 8000 tl civarında uygunmu değil mi bilemedim ben Ankaradayım burada da aynı kiralar

İzmir Konak nasıl bir yer kiralık ev bulmak ve ulaşım sorun olur mu ?
Konak oturulacak bir yer değil. Herkes yakın bir yerde oturur konaka gidiş geliş yapar. Çok kötü yerleri de mevcut. Direk okul adını vererek izmirli arkadaşlardan bilgi almadan tercih yapmayın. Şoka uğramayın, bilerek gidin en azından.

3 büyük şehirde artik kirada yaşanacak gibi degil. eğer yerinizden memnunsaniz 3 büyük şehire tayin istemeyi düsünmeyin bence. hayat çok pahalı oldu. özellikle çocuğu olanlar için daha kötü. çocukların her ihtiyacını karşılamak çok zor. ev fiyatlari uçmuş vaziyette. ben evim olmasına rağmen zorlanıyorum. kirada olsam mümkün degil yapamazdım. üstelik sıkıntılı semtlerde bile kiralar çok yüksek. elit kesimde mümkün degil kalmak.

Hocam izmirde hayat pahalı. Kiralar mahallelere göre çok değişkenlik gösteriyor. Depremden sonra yapılan tokilerin 2+1 90 m2 evine 26 bin TL istiyorlardı. Aynı bölgede eski evler 15 bin tl civari.

Hocam izmirliyim bende izmirin iyi bir yerindeyim. Okul listesini atın bana göre sırasını söyleyim

1690905803616.png

Hocam Konak merkez ilçe sizin okul gürçeşme de öğrenci profili düşüktür. En kötü yer değil ama ben İzmire gelmek istesem yazardım. Beydağ ve kiraz güneydeki köyümsü ilçeler ödemişte oturup yine buralarda çalışılabilir. Mesafelere bakın. Kınık ise Bergama ya çok yakın. Bergama da oturup Kınık da çalışılabilir. Soma da kınığa çok yakın.
Merkez istersem el mecbur gürçeşme.
Sonra tercihim Kınık olurdu. İzbana mesafede önemli bakmak lazım.

Gürçeşme Leman Alptekin baktım şirinyer izbana 2 km kemer izbana 2.4 km uzaklıkta. Bucanın girişi gibi bir yerde. İzbana yakın olduğu için her yerden ulaşım kolaydır. Mahalle olarak ise gecekondu bölgesi.

Son düzenleme:
diger ilçelerdeki okullar muhtemelen ulaşımın olmadığı okullar. oralari hiç tavsiye etmem.

izmirde kiralar uçmuş vaziyette.istanbula yaklaşmış kiralar. bir izmirli olarak evi olmayanın burda yaşaması çok zor. hayat çok pahalı.

Gürçeşme Leman Alptekin baktım şirinyer izbana 2 km kemer izbana 2.4 km uzaklıkta. Bucanın girişi gibi bir yerde. İzbana yakın olduğu için her yerden ulaşım kolaydır. Mahalle olarak ise gecekondu bölgesi.
teşekkür ederim sırf kiralar yüzünden karar veremedim ben deniz manzaralı bir evde oturmak istiyorum zaten Ankara'nın zor bir yerinde görev yapıyorum farklı olmalı

teşekkür ederim sırf kiralar yüzünden karar veremedim ben deniz manzaralı bir evde oturmak istiyorum zaten Ankara'nın zor bir yerinde görev yapıyorum farklı olmalı
Hayırlısı olsun inşallah. Yanlış hatırlamıyorsam 20 km uzakta Ayvalığın bir köyü de var. Ama kiralar ayvalıkta uçmuştur.

İZmir de deniz manzaralı ev ancak en tepelerde; çiğli vs.. vs.. taraflarında olur; yeni depreme dayanıklı daireler de kiralar 15 binlerden başlar.
Konak'a yakın Alsancak-Göztepe var ama oralarda da kiralar yüksek; aslen İZmir liyim ama Her gittiğimde daha kalabalık-daha keşmekeş buluyorum ve artık hiç gidip orada düzen kurasım yok. Sürekli bir koşuşturmaca-otopark sorunu -trafik sorunu -kalabalıklar kesinlikle İZmir eski İZmir değil. bence - çanakkale falan bir nebze daha iyi olabilir .

İZmir de deniz manzaralı ev ancak en tepelerde; çiğli vs.. vs.. taraflarında olur; yeni depreme dayanıklı daireler de kiralar 15 binlerden başlar.
Konak'a yakın Alsancak-Göztepe var ama oralarda da kiralar yüksek; aslen İZmir liyim ama Her gittiğimde daha kalabalık-daha keşmekeş buluyorum ve artık hiç gidip orada düzen kurasım yok. Sürekli bir koşuşturmaca-otopark sorunu -trafik sorunu -kalabalıklar kesinlikle İZmir eski İZmir değil. bence - çanakkale falan bir nebze daha iyi olabilir .
İzmirin ilçelerinde yaşanılabileceğini düşünüyorum. Ödemiş Bergama tire torbalı Kemalpaşa belki urla daha mantıklı geliyor. Tercihi de ona göre yaptım. İzmir in bu ilçelerine gelsem merkez ilçelerine tayin gelmek için uğraşmam.

• Beğen
Tepkiler: HBV
İzmir Kınık arpaseki ortaokulu 313 puan

İzmir kiraz kiraz ortaokulu 307 puan

İzmir Beydağ halk eğitim merkezi 303 puan
2015 puanları
SıraTercihlerMinumum PuanlarMin.Hizmet Süresi
1​
İZMİR/BUCA/Şehit Astsubay Halil Güçtekin Ortaokulu​
160​
4039
2​
İZMİR/BUCA/Sevgi-Ferit Akın Ortaokulu​
157​
5831
3​
İZMİR/BORNOVA/Naldöken Muharrem Candaş Ortaokulu​
166​
4038
4​
İZMİR/KARABAĞLAR/Bozyaka Mevlana İmam Hatip Ortaokulu​
140​
4034
5​
İZMİR/KARABAĞLAR/Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu​
137​
2508
6​
İZMİR/MENEMEN/Şehit Er Serdar Amak Ortaokulu​
133​
2203
7​
İZMİR/MENEMEN/İrfan Erdem Ortaokulu​
134​
3313
8​
İZMİR/KONAK/İnkılap Ortaokulu​
134​
3507
9​
İZMİR/KONAK/Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu​
138​
4221
10​
İZMİR/BERGAMA/80.Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu​
198​
3515
11​
İZMİR/KINIK/Yayakent Ortaokulu​
122​
1751
12​
İZMİR/SEFERİHİSAR/Soner Değerli-Ürkmez Ortaokulu​
140​
4395
13​
İZMİR/SELÇUK/İsabey Ortaokulu​
159​
3519
14​
İZMİR/MENDERES/Küner Köyü Şehit Binbaşı Ercan Ortaokulu​
131​
2954

8 yılda yaklaşık 150 puan artmış. Yıllık ortalama 20 puandan az artım yapar. Doğuda çalışan yıllık puanı yüksek arkadaşlar pek rağbet etmemiş demek ki İzmir'e. Yoksa 400-500 üzeri görürdük.

8 yılda yaklaşık 150 puan artmış. Yıllık ortalama 20 puandan az artım yapar. Doğuda çalışan yıllık puanı yüksek arkadaşlar pek rağbet etmemiş demek ki İzmir'e. Yoksa 400-500 üzeri görürdük.
Hocam emekli olan tek tük gelen de gitmiyor. İlçemde 6 norm varsa 8 tane çalışan öğretmen var.

• Beğen
Tepkiler: omd
İZMİR/KONAK - Gürçeşme Leman Alptekin Ortaokulu
Hizmet Puanı : 510 Hizmet Süresi : 4496 Göreve Başlama Tarihi : 05.09.2011

Çok çılgın bir puan.
Hocam bu puanlı çok tanıdığım var hepsi başka branşlardan alan değişikliği ile geçenler. Kendi okulumda da var elektirikten gecme 600 var puanı.

Geri