Şu telefonlardan aşağıdaki kriterlere göre sizce hangisi?

Kodla Büyü

Sizce hangisi?

• Honor 90 (512 GB ROM, 12 GB RAM) - 15.000₺

Oy: 6 10.7%
  • Poco X5 Pro (512 GB ROM, 12 GB RAM) -18.600₺

Oy: 5 8.9%
  • RedMi 13 Pro (512 GB ROM, 12 GB RAM) - 16.300₺

Oy: 18 32.1%
  • Samsung Galaxy A54 (256 GB ROM, 8 GB RAM) - 16.800₺

Oy: 23 41.1%
  • Poco M6 Pro (512 GB ROM, 12 GB RAM) - 13.450₺

Oy: 1 1.8%
  • General Mobile GM 24 Pro (256 GB ROM, 8 GB RAM) - 10.300₺

Oy: 3 5.4%

• Kullanılan toplam oy
    56

cgg*seco

Süper Üye
Seçkin Üye
60 yaş üstü birinin kullanacağı, dolayısıyla oyun performansının önemli olmadığı, ancak stabilite, suya dayanıklılık, uzun şarj ve fotoğraf gibi kriterlerde aşağıdaki telefonlardan fiyat performans olarak siz olsanız hangisini seçersiniz?

RedMi 13 Pro (512 GB ROM, 12 GB RAM) - 16.300₺ bu fiyata nerde satılıyor?​

Samsung Galaxy A54 (256 GB ROM, 8 GB RAM) - 16.800₺​

bu iyi bence A73 kullanıyorum çok memnunum, babamda a52 var o da çok iyi, A serisini sevdik. İphone dan geçtim iyi ki geçmişim :)

Samsung A34, A54 4 yıl boyunca android sürüm güncelleme garantisi var. Yani uzun yıllar uygulama desteklemiyor sorunuyla karşılaşılmaz. Kendim honor 90 tercih ettim.

Samsung A34, A54 4 yıl boyunca android sürüm güncelleme garantisi var. Yani uzun yıllar uygulama desteklemiyor sorunuyla karşılaşılmaz. Kendim honor 90 tercih ettim.
Honor90'da kullanıcı deneyiminiz nasıl hocam? Örneğin görüntülü görüşmede sorun yaşanıyor diyenler var. Ekran sanırım kavisliymiş bu sebeple kılıf vs problem oluyor diyenler var.

Honor90'da kullanıcı deneyiminiz nasıl hocam? Örneğin görüntülü görüşmede sorun yaşanıyor diyenler var. Ekran sanırım kavisliymiş bu sebeple kılıf vs problem oluyor diyenler var.
Hocam aralık ayında mi 9t pro dan geçtim. Ekranı çok güzel. Menüler de güzel. Navigasyon tuşlarıyla kullanıyorum. Suya toza dayanıklılığı yok ya da fiyat politikası nedeniyle test yaptırmamış ta olabilir. Şarzı bir günde bitmiyor. Kılıf değil ama ekran koruyucu sıkıntı. O yüzden üzerindeki orjinal gelen koruyucuyu kullanıyorum. Dokunma hissi cam kadar iyi değil ama naparsın. Daha sonrasında belki kapaklı kılıf falan kullanırım. Görüntülü konuşmada zoom da falan hiç sorun yaşamadım. Sanırım 3 android güncellemesi alacakmış. Yaşlılar için uygun olmayabilir diye samsung tavsiye ettim kullanım kolaylığı vs nedeniyle. HB deki yorumum faydalı olacaktır.

Mi 9t prodan geçtim.Oyun oynamıyorum fakat telefonu yoğun kullanıyorum.Batarya gece şarj ettiğimde akşama %30 larda kalıyor, bir günümü rahat çıkarıyor. Kıyaslayacak olursam mi 9t pronun yeni değişmiş 4 binlik pili ile aynı performansa sahip.Şarj ise %20 lerden 30 dakikanın altında %100 e geliyor.Artıları:.Fiyatı.Kulaklık hediyesi, kalitesine şaşırdım.Kulaklık ayarları için kuracağınız uygulama HONOR All Space.Ekranı, kavisli olması ve çerçevesiz olması güzel.Kamera beklentimi karşıladı ama mükemmel değil.İnceliği ve hafifliği.Kutu içeriğinde hızlı şarj cihazı, şeffaf kılıfın olması ve ekran koruyucu uygulanmış olarak gelmesi.Telefonu ister navigasyon tuşlu ister kenarlardan kaydırma yaparak kullanabiliyorsunuz.Parmak izi algılaması hızlı.Şarjı öyle geceden sabaha %10-20 düşmüyor.Ya aynı kalıyor ya da %1 düşüyor(wifi kapalı) Alırken en çok yorumlardaki şarj tüketiminin kötü olmasına takıldım Elhamdulilah böyle bir sorunla karşılaşmadım.Markanın kendisinin telefonla birlikte gelen saçma sapan kaldıramadığınız uygulamaları yok.12 gb ram ve 512 gb depolamaEksileri:.Mono hoparlör olmasına rağmen daha iyi olmasını beklerdim.Normal seviyede sorun yok fakat son sese yaklaştıkça kalite düşüyor.Benim açımdan idare eder fakat telefonun hoparlöründen sürekli müzik dinlemek isteyeni düşündürebilir.İkiz uygulama whatsapp gibi bazı sosyal medya uygulamalarını klonluyor kendiniz istediğiniz diğer uygulamaları ekleyemiyorsunuz.Saçma uygulamalarla gelmediği gibi kendi müzik, video uygulaması da yok kendiniz yüklüyorsunuz.Ekrandaki uygulama sayısı ayarlanabiliyor fakat simge boyutu ayarlanamıyor simgeler büyükSonuç olarak fiyatının hakkını veren bir telefon.Üzerinde s*msung yazsaydı bu fiyatlara hayal olurdu, kulaklık hediyesi hızlı şarj cihazı da artısı.Bir bilişimci olarak ince eledim sık dokudum çok araştırdım çok yorum okudum kıyasladım bunu tercih ettim.Memnun kaldım.Benden telefon tavsiyesi isteyenlere de tavsiye edeceğim.Bütçeniz yeterli ise hiç düşünmeyin

Xiaomi al hocam, ayarlara girince bir reklam çıksın 😀
(ironi diye belirteyim, aman ha xiaomi almayın da ne alırsanız alın)

60 yaş üstü birinin kullanacağı, dolayısıyla oyun performansının önemli olmadığı, ancak stabilite, suya dayanıklılık, uzun şarj ve fotoğraf gibi kriterlerde aşağıdaki telefonlardan fiyat performans olarak siz olsanız hangisini seçersiniz?
Anneme Samsung 04A aldık hocam daha uygun fiyatlı ve performans olarakta iyi. Okuma yazması yok annemin öyle internete gireyim edeyim gibi bir düşüncesi de olmayınca fazlasıyla yetti.
Bu dediklerinizin yarı fiyatına ama interneti, whatsapp'ı vs kullanacak derseniz uzun vadede belki yavaş kalabilir. Ben ayarları yaparken telefon gayet iyi çalışıyordu. Annem samsung j2 kullanıyordu. Ona bile yavaş demedi. Hediye olarak alınca j2 babama geçti.

Bunların içinden derseniz honor yada samsung seçerdim. Diger markalar bana çok çekici gelmiyor. Hele xiaomi eskiye göre cazipliğini kaybetti bende. Kişisel düşüncem bu. Yukarıda dedikleri gibi galeride gezerken reklamın ne işi var?

Bacanakta honor 90 var memnun. Dediğiniz gibi ekranı kavisli jelatini değiştirdi kalmış yeniden yaptırmış. Bu yapılan da şimdilik iyi dediydi. Hatta hayalet film miymiş neymiş yandan bakınca ekran simsiyah görünüyor.

Son düzenleme:
Samsung A34 5G kullanıyorum 2 güncelleme aldı.Anneme de alacagim mayıs ayında.
Oncesinde 4 sene GM kullanıyordum bu da güzel telefon cami kırılmıştı ucuza degisiyor, servisi çok iyi, fabrikadan anında telefonun her parçası geliyor takılıyor.
Ama Samsunglar uzun ömürlü.5 sene J7 Pro kullandım, babama verdim o da 5 sene kullandı.

Herkese yorumları ve önerileri için teşekkür ederim.
Alan kişi Redmi Note 13 Pro 5G tercih etti. Ben +ları -leri belirttim. Statik bir hatası olmazsa uzun yıllar kullanacağını düşünüyorum.

Herkese yorumları ve önerileri için teşekkür ederim.
Alan kişi Redmi Note 13 Pro 5G tercih etti. Ben +ları -leri belirttim. Statik bir hatası olmazsa uzun yıllar kullanacağını düşünüyorum.
red mi 11 pro kullandım 2 sene , uygulamalarında reklam çıkıyordu ve kamera kalitesi çok iyi değildi.

red mi 11 pro kullandım 2 sene , uygulamalarında reklam çıkıyordu ve kamera kalitesi çok iyi değildi.
Maalesef uygulamalarında reklam çıkması çok can sıkıcı gerçekten. Ama Çinlilerde taşın dahi suyunu çıkartan bir mantık olduğu için çok garipsemedim. Note 13 Pro 5g nin kamerası ilk izlenimlerime göre fena değil.

Samsung A34 5G kullanıyorum 2 güncelleme aldı.Anneme de alacagim mayıs ayında.
Oncesinde 4 sene GM kullanıyordum bu da güzel telefon cami kırılmıştı ucuza degisiyor, servisi çok iyi, fabrikadan anında telefonun her parçası geliyor takılıyor.
Ama Samsunglar uzun ömürlü.5 sene J7 Pro kullandım, babama verdim o da 5 sene kullandı.
kesinklikle doğru seçim. Şarz kamera hız vs ben eksik bulamadım. Fiyatı da uygun

Geri