Şubat Ayı Eş durumu Sonunda kabul oldu

Kodla Büyü
çok şükür yanlış hesap bağdattan dönermiş. bu işin yılda bir kez yapılması çok saçma zaten

aydansiii' Alıntı:
Yetkisi olmamasına rağmen her alanda çalışan,başladığı işin peşini bırakmayan,alana inen ses getiren Türk Eğitim-Sen' e teşekkürler,tebrikler. yetkili sendika Eğitim Bir-Sen 12 Eylül referandumunda, 12 haziran genel seçimlerinde harcadığı enerjinin yarısını öğretmenler için harcamış olsaydı eminim bugün daha çok kazanıma sahip olurduk.

aynen katılıyorum hocam :+1:

hayırlı olsun gözümüz aydın inş:)
bir de bizim sorunlarımızla ilgilenseler ya resmen bizi ne sendikalar ne de bakan kimse tınlamıyor yaaaaa
hiç bir sendikaya üye olmadım olmayacağım da :verymad:

Seneye istemeyeceklerine dair söz istemiş bakarmısın ya, bu sene doğru olan seneye yanlış mı olacak, nasıl bir mantık bu yazık insanların hayatlarıyla bu kadar basit oynayabiliyorlar :x

İşin ilginç yanı zaten eskiden hakkımız olan bir şeyin iktidar ve sendikalar tarafından bir nimet ve kazanımmış gibi bizlere sunulması.
Hep yapılıyor bu ve bizler de hakkımız olan şeyi verenlere dua! ve teşekkür! ediyoruz. Öğretmenle bu kadar alay edilmez. Yazıklar olsun başımızdakilere

yazıklar olsun bu eğitim bakanlığına. bu kadar da olmaz. asker öğretmenlik yaptım adaylıktan sayılmadı, sözleşmeli çalıştım adaylıktan sayılmadı. 14 aralık 2009 da kadroya geçtim ama 15 ocakta başlattılar göreve ve şimdi 31 aralığı baz alıyolar. hakkımız haram olsun. dayanamıyorum artık deli olacam ya. her sene 2. dönem başı baz alınıyordu bu sene 31 aralık diyolar. bu kadar adaletsizlik olur mu . nasıl vicdan nasıl insanlık bu. bunlar insansa ben istifa ediyorum insanlıktan yeter ya

Bence tebrik edilecek bir durum yok.Sadece eş özrü yapılacak. Eğitim ve sağlık özürleri unutuldu..

arkadaşlar bu eş durumunu kaçırdığımız taktirde yeni hazırlanan özür grubu atamalarında karşımıza ne çıkar bilgisi tahmini olan var mı?

gunhkn' Alıntı:
Arkadaşlar gözümüz aydın.

Türk eğitim sen in çalışmları sonucu şubat ayı eş durumu tayinleri kabul gördü. Teşekkürler Türk Eğitim sen

http://www.eokul-meb.com/2012-ocak-suba ... ak-mi-meb/
sayın hocam..allah önce kulunun eşşeğini kaybettirir sonrada buldurur sevindirirmiş..daha önce yıl içerisinde kaç defa özür grubu atamalar vardı..ve bu hakkı kim aldı bizden..daha önce dönem içerisinde bunlar bi kaç defa yapılıyordu ve bu bizim hakkımızda ne oldu bu hak elimizden alındı. kim tarafından hükümet tarafından şimdide bir seferliğine veriliyor...sen buradan neyin kutlamasını yapıyorsun niçin teşekür ediyorsun anlamadım...

arkadaşlar eş durumu yapmak için evli olanlarda aranan 2 şart var birincisi stajerlik kalkmış olacak ikincisi ise sigorta diyor bu 2. nedir anlamadım bilen varsa yazabilir mi teşekkürler :shock:

devlet memuru olmayan sigortalı çalışan eşin olduğu ile gelinecekse sanırım belli bir süre sigortalı orda çalışıyo olması gerekiyor

eş durumundan adanaya gidecek veya adana dışına gidecek TEF'li varmı. bu sene il dışında Adanada meslek liselerini isteyeceğim öğrenmek istedim.

Cumartesi günü Türk Eğitim Sen çok güzel bir eylem yaptı, ve pazartesi bakan açıkladı özür grubu tayinlerini. İşin ilginci emeği veren TES kaymağını yiyip havasını atan Eğitim Bir Sen :)

Cemal TANER' Alıntı:
Cumartesi günü Türk Eğitim Sen çok güzel bir eylem yaptı, ve pazartesi bakan açıkladı özür grubu tayinlerini. İşin ilginci emeği veren TES kaymağını yiyip havasını atan Eğitim Bir Sen :)

Ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Bence TES e bir alicengiz oyunu oynadılar. EBS ile bakanlık anlaştı, sonra TES' i çağırıp söz aldı bakanlık bir daha bu özür işi için kapıma gelmeyin diye TES de tamam dedi. TES yok kardeşim her sene isteriz dese yine çıkararlardı diye düşünüyorum. Bence başkanı oyuna getirdiler :D

Bu kadar şakşakçılığa gerek yok, madem bu sendikalarınız bu kadar becerikli o zaman bizim formatörlük sorunlarımızı da çözsünler, maaşlarımızı da iyileştirsinler.
Bakanlık yeterince kandırıyor bizi, şimdi de sendikalar başladı.

http://www.memurlar.net/haber/211799/

Bu haber çıkmasaydı, görürdüm ben o sendikaları.
Arkadaşlar bu hikayeleri bırakında, hangi sendika olursa olsun farketmez, bir tarih belirleyelim, toplu istifa edelim.

ygencay' Alıntı:
Bu kadar şakşakçılığa gerek yok, madem bu sendikalarınız bu kadar becerikli o zaman bizim formatörlük sorunlarımızı da çözsünler, maaşlarımızı da iyileştirsinler.

Arkadaşlar bu hikayeleri bırakında, hangi sendika olursa olsun farketmez, bir tarih belirleyelim, toplu istifa edelim.

bu sendikalara olan kinin nedir. sendika talepte bulunur olmadı eylem yapar basın açıklması yapar hükümete baskı yapar ama bu işi yapcak olan hükümettir. sonuçta birde %50 almış hükümet sendikanın her dedğini yapar mı? eğer çözüm sendiklardan istifa ise hemen edelim ama sende biliyorsun ki çözüm bu değil onun için yapılanlarıda göz ardı etmemek gerekir, sonuçta ortada bir emek var belkide sen sendikalı bile değilsin

Cemal TANER' Alıntı:

Bakanın açıklamaları önemli değil hocam, önemli olan ilan edilen resmi duyuru. Sadece eş özrüne izin verildi. Sendikaların bunda hava atacak bir durumu yok.Bütün özürler için başvuru açtıran sendikanın hava atma hakkı vardır.

yağmurtan' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:

Bakanın açıklamaları önemli değil hocam, önemli olan ilan edilen resmi duyuru. Sadece eş özrüne izin verildi. Sendikaların bunda hava atacak bir durumu yok.Bütün özürler için başvuru açtıran sendikanın hava atma hakkı vardır.

bütün özrü açan sendkada onun havasını atsın. havadan bol ne var. burda en büyük gareti türk eğitim sen verdi ise bize onu alkışlamak düşer

Türkoğlu' Alıntı:
ygencay' Alıntı:

bu sendikalara olan kinin nedir. sendika talepte bulunur olmadı eylem yapar basın açıklması yapar hükümete baskı yapar ama bu işi yapcak olan hükümettir. sonuçta birde %50 almış hükümet sendikanın her dedğini yapar mı? eğer çözüm sendiklardan istifa ise hemen edelim ama sende biliyorsun ki çözüm bu değil onun için yapılanlarıda göz ardı etmemek gerekir, sonuçta ortada bir emek var belkide sen sendikalı bile değilsin

Sendikalara kinim falan yok, bende sendikalıyım ama bizim sorunlarımızla yeteri kadar ilgilenmiyorlar, biz 600 000 öğretmenin sorunlarını zaten ortak olarak yaşıyoruz.
Ayrıca bizim Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olarak ekstra sorunlarımız var. Bu sorunlar diğer branşlardaki gibi değil, çok acil çözülmesi gereken sorunlar. Birçoğumuz öğretmenliği bırakacak konuma geldik. Sendikaların bizi anladığına inanmıyorum. Bizi bizden başka kimse anlamıyor.

Ayrıca kendiniz diyorsunuz hükümet sendikanın her dediğini yapar mı? E ozaman ne gerek var sendikaya.
Bilmem hangi sendika eş durumu için bakanla görüştü ve sorunu çözdü. Yani nasıl inanıyorsunuz buna.

Van'da ölen 600 kişinin 75'i öğretmendi, öğretmenlerin olumsuz yaşam şartlarını herkese göstermek için bütün sendikaların ortak katılımıyla en az 50 000 öğretmen Ankara'yı yıkmalıydı.
Bakan "artık öğretmenler 3 ay tatil yapmayacak dedi" öğretmenlerle resmen dalga geçti, insanların gözünde küçük düşürdü, onurlarıyla oynadı, bütün sendikaların katılımıyla en az 200 000 öğretmen bakanlığı yıkmalıydı.
Bakan 40 000 okulun hesaplarını inceletti, okullara müfettiş göndererek velilerden müdürü şikayet etmelerini bekledi. Adam bizimle oyun oynuyor. Bunları say say bitmez.
Yok basın açıklaması yaptı, yok mektup gönderdi.

Niye herkesin eylemi ayrı ayrı sorunlarımız ortak değil mi?
Sadece bu konuda konuşurken bile sorunların konuşulacağı yerde sendika faşizanlığı yapıyorlar. Yok benim sendikam çözdü, yok seninki çözdü, bir nevi sidik yarışı.

Geçen hafta EBS'nin eylemi vardı. EBS'liler de dahil fazla kimse katılmadı.
Bugün TES'in eylemi vardı. Yine sayı çok azdı.
Haftaya ES'in eylemi var. Şimdiden herkes başlamış, yok o sendika şöyle katılmayız.

Dün bir haber okudum.
ES, kutlu doğum haftası genelgesinin iptali için danıştaya dava açmış.
EBS, karşı taraftan davaya müdahil olmuş.
TES, açıklama yapmış, "iki karındaş sendika karşı karşıya geldi, bunda da bir iş vardır, bunlar danışıklı dövüş"

Bunlar mı bana yardımcı olacak, hükümete gelene kadar zaten sendikalar bizi yeterince yıpratıyor.
Sendikalar siyaset yapıp birbirini yemekten vazgeçerse o zaman örgütlenelim. Bu sendikalardan bir halt olmaz.

Geri