şu joomla nasıl öğrenilir?

Kodla Büyü
öğrenip neapcan..bu kadar düşük güvenlikli bir sistemi...boşver joomlayı...

evet bencede güvenirliliği yok joomla'nın hiç tavsiye etmem

ilon' Alıntı:
öğrenip neapcan..bu kadar düşük güvenlikli bir sistemi...boşver joomlayı...
basbag' Alıntı:
evet bencede güvenirliliği yok joomla'nın hiç tavsiye etmem

arkadaşlar ne gibi güvenlik sıkıntıları var örnekler ile acıklarsanız sevinirim. En azından önemlerimizi alırız.

Sevgili hocam joomla öğrenmek için önecelikle localle bir web server kurman gerekli .
Joomlayı buraya kurduktan sonra ilk olarak template indirip kurman gerekli. Template üzerinde ihtiyacına göre OYNAMAyapacaksın tabiki bu arada sıkıntılar olacak , boylece yavaş yavaş öğreniceksin.

bir kaç örnek
guestbook açığı
Yöntem meta ile yapılmaktadır.

Şimdi ilk olarak inurl:com_guestbook diye google da aratın.Karsınıza birçok site cıkar.Şimdi biz bunlara cvp yazııcaz.Her bölüme meta kodunu ekleyin ve sitenin o bölümü yönlenir.
Meta Kodu

Kod:
’">"">>><script>location="yonleneceksiteadresi""""’"></script>>’

index açığı

Ana dizinde yazma imkanımız yoktur ve buraya bir türlü indexi atmayı başaramayız.Ama Ama joomla da ana dizindeki arkred\">\"confıguratıon.php\" nin genelde yazma izni açık olarak bırakılmıştır.Evet bu configuration.php açık alt satırlarda \"$mosConfig_offline = ’0’\" yazar ve onun hemen altında\" $mosConfig_offline_message = ’Sitemiz şuanda bakımdadır.<br /> Lütfen daha sonra ziyaret ediniz.’;\" gibisinden ibareler vardır.Biz burada \"0\" değerini \"1\" yapıp ve message kısmını da dilediğimiz gibi değiştirip ayrıca \"$mosConfig_sitename = ’Deneme’;\" buradaki deneme yazısını yine dilediğimiz gibi değiştirip kaydedip çıktığımızda siteye yazdıklarımız ana sayfada görülür.Böylece hiç olmazsa index basmış oluruz..
diyor elemanlar :eek:
bu açıklar kapatılabilir ama o zaman da kalas gibi birşey olur görsellik ve işlevsellik sıfır yani
:)

Hojam bende joomla öğrenim e-kitap var.bayaaa güzel netten indirmiştim. istersen msnine yollayabilirim

sevgili hocam windows üzerine kurduğuunuz bir program yüzünden ssisteme biri girse suç programınmıdır windowsum mudur . Şuunu derseniz ki bende her zaman bunu soylerim joomlaya her bilmediğin com yada mod kurmayacaksın . En basit ve hızlı çözümle ilerleyeceksin. joomlaya dünya kadar bileşen yükle sonra hacklendim dee hacklenmesen zaten şaşarım. :) lamellerin hepsi joomla ile uğraşır .

inurl:com_guestbook googleda abir adama tagidir ki sayfada bu kurulu olması gerekli .

erkan sen onlara bakma joomla kullanmak istiyorsan kullan taki daha iyisini bulana kadar.
ayrıca ben sana öğretirim en azından bildiğim kadarıyla.bana özelden mesaj at haberleşelim.bende SİİRT teyim.

Geri