⚫Bu koku nasıl gider?

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Yeri değil belki ama çok canımı sıkmaya başladı.

TOKİ'nin 15 yıllık 2+1 binalarının giriş katının banyosundan gelen kokuları nasıl kesebilirim?

• Beğen
Tepkiler: omd
Hocam geçici çözüm olarak küvet/lavabo tıkaçları kullanabilirsiniz. Bazen bizim evde de oluyor, tıpa kullanmazsam koku bütün eve yayılıyor.

Banyodaki deliklerden bizim ilçede geliyor. Bir tanesi banyo yıkanması için bir taneside banyo suyunun gitmesi için olmak üzere iki deliğe bildiğin mermer taş koydum başka türlü geçmedi.

Yeri değil belki ama çok canımı sıkmaya başladı.

TOKİ'nin 15 yıllık 2+1 binalarının giriş katının banyosundan gelen kokuları nasıl kesebilirim?
Tokide oturduğum için durumunuzu çok iyi anlıyorum. Çözümü şöyle, giriş kat olduğuna göre sizin altınızda sığınak var o yüzden işiniz kolay. Dairenizin altına inin, banyo altında iki tane gider var biri klozetin yanındaki diğeri duşun gideri. Her ikisine de es denen bağlantıyı takın/taktırın. Maalesef oralara es takılmadığı için gider havuzundaki su bitince koku yapıyor. Oralara es takmak kolay, kendiniz yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Olmazsa bi tesisatçı 10 dakikada halleder. Kolay gelsin

Elimden pek gelmez ama es dirsek olayına bir eğileyim. Teşekkürler.

Bu arada mütahit koku giderici gider koymuş yani giderin içinde bir miktar su kalıyor ve alttan gelen boru ve ev arasında bu su aynı s borusu gibi tampon görevi görüyor ama işin açıkçası bir halta yaramıyor. Koku gene vardı. Toki olduğu için sizde büyük ihtimalle duş küveti vardır plastik olanlardan benim banyoda duşakabin direk fayans üstüne kurulu fayans ile koyduğum mermer (fayansın yarı boyutunda) renk olarak da uyumlu bu sayede mermer kolay temizlenen bir şey olduğu için bizim sorun çözüldü. Camdan kapaklar var gider için onlar kokuyu engellememişti. Boru döşetebiliyordanız döşeyin olmadı benim gibi bir çözüm yolu düşünün.

Geri