0 km otomatik araç almak istiyorum.

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaslar,
5 yil once duz vites bir palio ile soforlugu ogrenip araci satmistim,
Simdi ise sıfır bir araç alıp uzun süreli kullanmak istiyorum,
bütçem 200.000 tl,
haliyle B sınıfı denen en alt modellerden birini alacağım,
otomatik araç istiyoruz bu arada,

egea'nın otomatiği yok bildiğim kadarıyla,
reno clio, hyundai i20 nin modelleri var (i10 düsünmüyorum),
çok kilometre yapmayacağım için benzinli araç düşünüyorum,
%90 dan fazla şehir içi, otoban kullanımı -düz yol-olacak (arazi, yokuş belki %5)
ve en önemli soru,
bu 1.0 motorların kullanımı çok arttı,
bizzat kullanan deneyimlerini paylaşabilir mi?

Clio 4 0.9 motor ya da Clio 5 1.0 turbo motor (sce değil tce olacak) şehir içinde efsanedir ikisini de kullandım çok memnun kalırsınız

Merhaba arkadaslar,
5 yil once duz vites bir palio ile soforlugu ogrenip araci satmistim,
Simdi ise sıfır bir araç alıp uzun süreli kullanmak istiyorum,
bütçem 200.000 tl,
haliyle B sınıfı denen en alt modellerden birini alacağım,
otomatik araç istiyoruz bu arada,

egea'nın otomatiği yok bildiğim kadarıyla,
reno clio, hyundai i20 nin modelleri var (i10 düsünmüyorum),
çok kilometre yapmayacağım için benzinli araç düşünüyorum,
%90 dan fazla şehir içi, otoban kullanımı -düz yol-olacak (arazi, yokuş belki %5)
ve en önemli soru,
bu 1.0 motorların kullanımı çok arttı,
bizzat kullanan deneyimlerini paylaşabilir mi?
1.0 motorlarin çoğu atmosferik değil turbo destekli onun için çekiş sorunu yok tabi 1.0 olup atmosferik olanda var dikkat etmek lazım

öncelikle inşallah hayırlısı ile alırsınız aracınızı. ben geçen yaz 2016 i20 jump otomatik aldım. daha önce dizel i20 jump vardı onu sattım.
i20 için konuşacak olursam eski i20'ler yani 2020 ve altı otomatik vitesler 4 ileri tam otomatik 1.4 mpi motor idi. şimdiki i20'ler yani 2021 olanı 6 ileri olanlar da tam otomatik 1.4 mpi motor. 7 ileri olan modelleri 1.0 turbo beslemeli motor ama vites tam otomatik değilmiş çift kavramalı otomatik şanzımanmış. yani dsg, edc, powershift şanzıman tipinden. bugün servise gittim bakım için orada şöyle bir göz gezdirdim beklerken. sıfır tam otomatik i20 1.4 motor jump paket yine 191.000 tl idi. jump hyundai için giriş paket demek. eğer donanımlı olsun diye takıntınız yoksa bir bakın derim. benim için bu donanım seviyesi fazlası ile yeterli geliyor. ben lpg taktırmadım. aldığımda benzindi 1 yıldır lpg'siz biniyorum. az yakıyor çok yakıyor kısmını takmıyorum açıkçası lpg'de motora zarar verebileceğini düşünerek.

clio ve i20 arasında çok gittim geldim ama tercihimi i20 olarka yaptım. clio de tip olarak çok sevdiğim araçtır ama şanzımanı tam otomatik olsun diye hyundai'den yana tercih yaptım. birileri polo vs alın ders evet değer olarak koruyor kendisini ama dgs şanzıman işi riskli o sebeple 7 ileri i20'yi de almayı düşünmem açıkçası.

clio olabilirde 0.9 motor muhabbeti can sıkıcı. ne kadar turbolu vs deselerde motorsikletmi bu kardeşim. bende 1.3 turbo dizel opel astra vardı j kasa . istanblda çok memundum . ama karadenizi gezmeye gittim canımdan bezdirdi en son motoru yakacaktık. dünya masraf ettim sonra. isterse uçak motoru destekli olsun 1.5 den aşağı araç almam

clio olabilirde 0.9 motor muhabbeti can sıkıcı. ne kadar turbolu vs deselerde motorsikletmi bu kardeşim. bende 1.3 turbo dizel opel astra vardı j kasa . istanblda çok memundum . ama karadenizi gezmeye gittim canımdan bezdirdi en son motoru yakacaktık. dünya masraf ettim sonra. isterse uçak motoru destekli olsun 1.5 den aşağı araç almam
aynen uzun yolda 0.9 üzer küçük motor sonuçta ama şehir içi çok iyi hocam

otomatik konusunda en sıkıntısız olanların japon grubu olduğu söyleniyor hocam. jazz veya yaris leri inceleyebilirsiniz. fiyatları takip etmiyorum ama auris bile olabilir hatta

Hocam sebebini açıklar mısınız?
Bir sorun çıktığında hep te pahalı parçaları bozulmuş oluyor , çok eski teknoloji olmasına rağmen doğru dürüst Ustası yok,ağız birliği yapmış gibi keşke ilk olduğunda gelseydiniz bana gelseydiniz söylemleri ,ne olsa her şeye kronik cevabı alıyorsunuz, çözmeye uğraştığınızda neredeyse silsile ile bütün motor değişecekmiş gibi oluyor servis -sanayi ustacıklarında , işin sonunda bir sürü zaman ve maddi kayıp yaşayıp sorunu kendiniz halletmek zorunda kalıyorsunuz ama araçtan da soğuyorsunuz.

Bir sorun çıktığında hep te pahalı parçaları bozulmuş oluyor , çok eski teknoloji olmasına rağmen doğru dürüst Ustası yok,ağız birliği yapmış gibi keşke ilk olduğunda gelseydiniz bana gelseydiniz söylemleri ,ne olsa her şeye kronik cevabı alıyorsunuz, çözmeye uğraştığınızda neredeyse silsile ile bütün motor değişecekmiş gibi oluyor servis -sanayi ustacıklarında , işin sonunda bir sürü zaman ve maddi kayıp yaşayıp sorunu kendiniz halletmek zorunda kalıyorsunuz ama araçtan da soğuyorsunuz.
Hocam benim aracim 2019 astra j 1.4t otomatik.Sıfır km aldım.Atiker grand lpg taktirdim ve lpg ayarimi kendim yolda surerek yaparim.Ayrica arabalardan ozellikle motordan oldukca iyi anlarim cunku benim bir ayagim sanayidedir ve yakin akrabalarim ustadir.Astra, arabadan anlamayan insanlarla astradan anlamayan ustalarin bir araya gelmesinden kaynakli adi cikan bir aractir.O kronik denilen ve sorunlu denilen cogu arizanin ben sebebini kokunu biliyorum ve kime nasil tamir ettirilmesi gerektigini biliyorum.Bizim insanimiz aracina sahte urunlerle ucuz diye bakim yaptirir adam gibi ustalar yerine sozde ustaciklara aracini teslim eder sonra suc arabada olur.Turbo benzinli olup lpg taktirilip sahte urunlerle ve dandik ustalarla bakim goren astra j 1.4t bu sartlara ragmen cok da dayanikli bir motor.

Aha vesile oldu o zaman :) hocamızın başlığına ayıp olmasın özelden yazacağım cevaplarsanız sevinirim.

Ben bu muhabbeti anlamıyorum. Arkadaş sıfır araç almak istiyorum demiş ikinci el araç al diye yazılmış. Sadece bu konuda değil hemen her konuda böyle şeyler görüyorum ve tuhafıma gidiyor.

Olay belli sıfır araçlardan aklında olanlar hakkında tecrübesi yada bilgisi olanlardan yorum istenmiş.

Çok tuhafıma gidiyor açıkçası bu tür muhabbetler. Şimdi kızanlarda olacaktır bana. Neyse :D. Canım ve canınız sağ olsun.

Arkadaşlar saçmalamayın scoda scala 230 a bulursunuz ne i 20 si ya yapmayın böyle şeyler

araba satısı yok acıpınarlı benzin dokup kendimizi yaksak daha mı iiiiii:)

benzinde pahalı o da artık zengin işi oldu. :)
ben ikinci ele karşı değilim yanlış anlaşılmasın hocam. ben söylenen şeye yapılan yorum tuhafıma gittiği için dedim. bizim insanımızda şu var ya; arkadaşın dediği gibi 200 bin bütçem var şu şu araçları sıfır almak istiyorum sizce hangisi mantıklı diye soruluyor o paraya sıfır alacağına ikinci el şunu al deniyor ya o garibime gidiyor yoksa herkesin düşüncesine saygım var. dense ki 200 bine araç alacağım otomatik olsun, ne bileyim şusu busu olsun tavsiyeniz nedir diye sorulursa o zaman işte cevap geniş olacaktır.

sınav yapıyoruz soruyu sorunca çocuk farklı bir yolsan düşüncesini belirtmişse neden kabul etmiyoruz. mesela sorduk crossfire nedir açıklayın? çocuk yazdı SLİ daha iyidir onu sorsaydınız diye ne dersiniz?

verirler pazarlık gücünüze bağlı lafım yok indirebilirsiniz bayi ile pazarlık sonucunda ama arada 58bin tl var. iner mi bayi 58 bin tl?
Geçen yaz aldığımda yanlış hatırlamıyorsam 40 bin TL vardı sitedeki liste fiyatıyla. Pazarlık pek yoktu çünkü bayilerde sıfır araba bulmak çok zordu geçen sene.

Geri