1.8 motor şehir içi ve dışı ne kadar....

Kodla Büyü

saidtr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
laguna 1.8 rxe sıralı oto gaz arabalar ne kadar yakıyor ..
kullanan varsa bilgilendirirse çok sevinirim.. veya bu ayardaki tüplü arabalar ne yakıyor..
şimdiden çok tşkr...

Renault motoru ne yakar bilmiyorum hocam da, 1.8 i-vtec civic aracım şehir içi 100 km de yaklaşık 9 lt LPG yakıyor. Şehirlerarası tüketim ise 6-7 lt 110 km sabit hızla.

unknownrealmman' Alıntı:
Renault motoru ne yakar bilmiyorum hocam da, 1.8 i-vtec civic aracım şehir içi 100 km de yaklaşık 9 lt LPG yakıyor. Şehirlerarası tüketim ise 6-7 lt 110 km sabit hızla.

mümkün değil hocam ya şehir içi 9 lt

Arkadaşlar, dün LPG ye zam gelmeden önce bulunduğum yerde (Afyon-merkez-po benzinliği) LPG 2,06 TL idi. 50 TL lik LPG aldım en son ve LPG tankım tamamen boş idi benzinliğe giderken araç benzindeydi. Velhasıl en son 24 küsür litre LPG aldım 50 TL karşılığı. Her yakıt aldığımda sıfırladığım kilometre sayacım bugün 230 km gösteriyordu ve hala LPG var araçta. Tahminim 20 km kadar daha rahat gider. Bahsettiğim süreçte aracımı hep şehiriçi kullandım. Bu arada en az 100 km eşim kullandı, o kullanınca tüketim artıyor :)

Honda sınıfının en az yakan atmosferik motoruna sahip. "titan1905" arkadaşın bahsettiği 1.8 T 99 model passattan da kullandım. Passatın kasa ağır maşallah, bir de o T harfi (Turbo) çok şey değiştiriyor.

Arkadaşımda 2.0 laguna vardı. bende 1.6 focus 400 km yolu arka arkaya (yani aynı hızda gittik) neredeyse yanı yaktılar. lagunalar yakıtta çok iyi.

unknownrealmman' Alıntı:
Arkadaşlar, dün LPG ye zam gelmeden önce bulunduğum yerde (Afyon-merkez-po benzinliği) LPG 2,06 TL idi. 50 TL lik LPG aldım en son ve LPG tankım tamamen boş idi benzinliğe giderken araç benzindeydi. Velhasıl en son 24 küsür litre LPG aldım 50 TL karşılığı. Her yakıt aldığımda sıfırladığım kilometre sayacım bugün 230 km gösteriyordu ve hala LPG var araçta. Tahminim 20 km kadar daha rahat gider. Bahsettiğim süreçte aracımı hep şehiriçi kullandım. Bu arada en az 100 km eşim kullandı, o kullanınca tüketim artıyor :)

Honda sınıfının en az yakan atmosferik motoruna sahip. "titan1905" arkadaşın bahsettiği 1.8 T 99 model passattan da kullandım. Passatın kasa ağır maşallah, bir de o T harfi (Turbo) çok şey değiştiriyor.

Hocam bu araçtan alalım ne alayım diye düşünüyordum.
Honda sağlamlık sorunsuz motor bide 1.8 performansı yakıtı da süpermiş...
Birkaçtane aynından örnek link atabilirmisiniz. 2. el sitelerinden.
Bide nelerine dikkat etmeliyiz alırken.

beyaz24kartal' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:

Hocam bu araçtan alalım ne alayım diye düşünüyordum.
Honda sağlamlık sorunsuz motor bide 1.8 performansı yakıtı da süpermiş...
Birkaçtane aynından örnek link atabilirmisiniz. 2. el sitelerinden.
Bide nelerine dikkat etmeliyiz alırken.

Hocam sorularınızın cevaplarını şu siteden (sayfa yoğunluğu biraz fazla ama geriye doğru 5-6 sayfa yeterli olur sanırım):
http://forum.donanimhaber.com/m_2186818 ... ey_/tm.htm

Aracın ikinci el piyasasını da şuradan :
http://www.sahibinden.com/honda-civic-1 ... =date_desc

öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan yerlerde yardımcı olurum her zaman.

Geri