1. fazların yerine YENİ BTS ler

Kodla Büyü

hakansia

Seçkin Üye
Seçkin Üye
MEB SORMUŞ OLDUĞUMU SORUYA CEVAP GELDİ. SORU: 1.FAZ DÜNYA BANKASI TARAFINDAN KURULAN BTS LERİN NE ZAMAN YENİLENECEĞİ HAKKINDA..

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Başvuru No : 335884
Cevap Metni : Sayın Avlukyarı

Türkiye Eğitim Çerçeve Projesi İkraz Anlaşması projesinin ikinci dilimi kapsamında, 2001 yılında 2311 ilköğretim okuluna kurulan BT sınıflarının güncellenmesi ihalesine 2008 yılı yaz aylarında Avrupa Yatırım Bankasından alınacak onay sonrası çıkılacaktır. Banka esas usullerine göre yapılacak olan ihalenin bitiş tarihi 2009 yılının yaz ayları olarak planlanmaktadır. Okullarımızın kurulacak olan BT sınıflarını aktif olarak kullanması 2009-2010 eğitim öğretim yılı olabilecektir. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

BEKLEYECEĞİZZZZZZ.

işlemci: p2 450, Ram: 32 MB, ekan kardı : 4MB, sabit disk: 4 gb
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

2009-2001= 8 yıl. Bir okulda bir bilgisayarın sekiz yıl kullanıldığını düşünün ne hale gelir.

normal bir okul için tanımlar ve kabuller:
1 - haftada 30 saat ders olduğu kabul edilirse
2 - eğitim öğretim 36 haftadır.
3 - ders haricinde kullanılmaz???
4- Sistem kurulalı 8 yıl olmuştur.
5- dynet di, intel di vs hiç bir proje uygulanmaz ve kurs falan olmassa

30*36*8 = 8640 saat.
en az her iki saatte bir bilgisayar açılıp kapatıldığına göre 4320 defa kasa düğmesinden kapat aç yapılır vs...

benim için gerçekler;
1- 6 yıl haftada 60 saat
2 yıl haftada 44 saat
ortalama oalrak 56 saat
2- aynen
3- şu an ders harici kullanıyoz. (2 yıldan beri haftada 5 saat diyelim)
4- aynen
5- dynet seneye geliyor. ve ben hala dynet çalışıyormu merak ediyorum.

60*36*6 + 44*36*2 + 5*36*2 =12960+3168+360 = 16488 saat , yaklaşık 500 güne denk düşer.
çalışan bir bilgisayardan ne hayır bekliyorlar.
...

Not: ilk altı yıl toplam bilgisayar dersi 68 saat olmasına rağmen 60 gösterilmiştir.

hasan' Alıntı:
işlemci: p2 450, Ram: 32 MB, ekan kardı : 4MB, sabit disk: 4 gb
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

2009-2001= 8 yıl. Bir okulda bir bilgisayarın sekiz yıl kullanıldığını düşünün ne hale gelir.

normal bir okul için tanımlar ve kabuller:
1 - haftada 30 saat ders olduğu kabul edilirse
2 - eğitim öğretim 36 haftadır.
3 - ders haricinde kullanılmaz???
4- Sistem kurulalı 8 yıl olmuştur.
5- dynet di, intel di vs hiç bir proje uygulanmaz ve kurs falan olmassa

30*36*8 = 8640 saat.
en az her iki saatte bir bilgisayar açılıp kapatıldığına göre 4320 defa kasa düğmesinden kapat aç yapılır vs...

benim için gerçekler;
1- 6 yıl haftada 60 saat
2 yıl haftada 44 saat
ortalama oalrak 56 saat
2- aynen
3- şu an ders harici kullanıyoz. (2 yıldan beri haftada 5 saat diyelim)
4- aynen
5- dynet seneye geliyor. ve ben hala dynet çalışıyormu merak ediyorum.

60*36*6 + 44*36*2 + 5*36*2 =12960+3168+360 = 16488 saat , yaklaşık 500 güne denk düşer.
çalışan bir bilgisayardan ne hayır bekliyorlar.
...

Not: ilk altı yıl toplam bilgisayar dersi 68 saat olmasına rağmen 60 gösterilmiştir.
Bu hurdalarla uğraşmaktan bıktım.
:+1: :+1: :+1:

okulların bt sınıflarının biran önce yenilenmesi şarttır eğitici formatörler bir çok yerde bu konuda araştırma yapıyorlardır ..

Biz an önce çözüm bulunsa iyi olacak vallah okuldan herkes bana acıyor. Bu makinar okadar problemliki....

ben geçen sene kendi okulumdayken yazı geldi bilgisayarlar 2008 içinde yenilecenek diye ...şuan askerdeyim ve askeliğimin bitmesine 33 gün kaldı..ama hala bilgisayarlar yenilenmemiş..bakalım 2008 in bitmesine bir şey kalmadı yenilenir inşallah

Hocam banada sene başında aralıkta yenilencek denmişti ama artık peşine düşmüyorum ümidimi kaybettim.

hakansia' Alıntı:
bence yenilenme ve kullanma 2023 olur.
:D :D :D :D :D :D :D
Not:Hocam birde resimde çok ciddi görünüyorsunuz normalde de böyle mi? (eğer öyle ise sizi forumun enler kısmına ekleyelim)

Umarım. 2010 yılına bile razı durumdayım.

Okulumdaki bilgisayarlar acer. Daha geçen yeni bir imaj aldım ve hepsini yeni müfredata en uygun hale getirmeye çalıştım. Nafile. Çok uğraştım. Elden geldiğince, yetineceğiz. BDE uygulamalaı için çok yetersizler. Zamanında gönderilen programlarda uyumsuzluklar çok. Zaten bilgisayarların kaldırabileceği uygulama da çok az. İdare ediyoruz. Artık tek tük arızalar artmaya başladı. Teker teker elden çıkıyorlar. Cd-romlar zaten çoktan öldü. Fareler kaç defa değişti. Yine değişmeye ihtiyacı var. Fareler bile bir külfet okul için. Kulaklıklar zaten ölmüştü ben geldiğimde. Sağlam 1-2'sini de ben kullanılsın diye verdim sene sonunu bile göremedik, gitti. Zaten dandik, çıt kırıldım kulaklıklardı. BDE dersleri için kulaklıklar gerçekten önemli. Düşünün yani. Projeksiyon ömrünü doldurmak üzere. Bunları upgrade etmek de manasız. 1-2 ekran arızalı. Hadi onlar küçük paralarla tamir ettirilir. Ama yeni arızalar da arka arkaya eklenecek gibime geliyor. Power supplylar da artık ölmeye başlayacaktır. 8 sene çok bile dayanmışlar.

4 Gb hardisk, 32 Ram, P III 450 Mhz ile ne kadar idare edebilirsek edeceğiz artık.

Ben 2010'a razıyım. Şu halleriyle iyi duruma getirdik. Ufak tefek masrafla daha kullanılırlar. Ama verimli olamazlar. Hele yeni müfredat için asla.

Yazı yaza yaza bunaldım ya....
Yeter artık bıktım bu hurdalarda...İnşallah en yakın zamanda değiştiriler....

çocuk babasına gider ve para ister;
baba 50 lira versene
baba;
ne? 40 lira mı
30 lirayı napcan?
20 lira neyine yetmez?
alsana 10 lira
diyip cebinden çıkarıp 5 lira verir çocukta babasına;
baba zaten 5 lira isteyecektim böyle yapacağını tahmin etmiştim fazladan istedim der.
baba çocuğuna;
vay eşek sıpası demek sahte para vermesem beni kandıracaktın der.

:lol: :lol:

4 sene çilesini çektim, ama umrumda değil artık, tayinim çıkıyo çünkü, gerçi tam ben gittiğim sene yenilenirse çok koyar ya :mrgreen:

sene başında ilçenin işadamlarıyla görüşüp lab yenilenmesi için yardım istedik. bize miktar sordular ve 35-40 bin ytl kadar bir liste çıkardık (sınıflara projeksiyon ve bilg dahil) Seve seve kabul ettiler. gerekli yerlerle anlaşmalar yapıldı (sözlü olarak). Adamlar gelip labı kuracak ama kaymakamımız olaya el atıp "ben yaptıracağım" diyor ve kurulum iptal ediliyor. Daha sonra kaymakamla görüştüğümüzde bize meb in 2008 kasımında yaptıracağını söylüyor.

Herhangi bir yorum yapmak istemiyorum, varın halimi siz düşünün :cry: :cry: :cry:

Ahmet Mete Işıkara diyorki "türkiye depremle yaşamaya alışmalı",
Bende diyorum ki kendime "oğlum hakan sende bu 1. fazlarla yaşamaya alışmalısın"

yasarcan' Alıntı:
çocuk babasına gider ve para ister;
baba 50 lira versene
baba;
ne? 40 lira mı
30 lirayı napcan?
20 lira neyine yetmez?
alsana 10 lira
diyip cebinden çıkarıp 5 lira verir çocukta babasına;
baba zaten 5 lira isteyecektim böyle yapacağını tahmin etmiştim fazladan istedim der.
baba çocuğuna;
vay eşek sıpası demek sahte para vermesem beni kandıracaktın der.

:lol: :lol:

:D :D :D :D :D

hakanotuken' Alıntı:
Ahmet Mete Işıkara diyorki "türkiye depremle yaşamaya alışmalı",
Bende diyorum ki kendime "oğlum hakan sende bu 1. fazlarla yaşamaya alışmalısın"
:+1:

öğrenciye bu bilgisayar demek içimden gelmiyor...

kursu bırakın dersi zor işliyorum. MEB de bu bilgisayarlarla kurs vermeyi zorunlu tutuyor

dünya bankası 1 sene daha bekletiyor bakalım ne yapacağız :!:

Geri