1. fazların yerine YENİ BTS ler

Kodla Büyü
aeness' Alıntı:
Hayattan daha fazlasını isteyen, önce elindekileri kaybetmeyi haketmemiş olmalıdır

Şu an saat 00:07 ve bu yazdığınız yazıyla konumuzu bağdaştıramadım.

1- Ben öğrencilerim için istiyorum.
2- Ben kendim için istiyorum; çünki daha güzel ders işlerim ve daha mutlu olurum.

Bilirsiniz, öğretmenliğin en cazibedar tarafı, öğrencinin öğrendiğini görmektir.

Bu hafta sunu hazırlamayı anlatıyordum. Ses ekleme için 2mb bir mp3 (mepeüç) seçtirdim. Ve bilgisayar dondu. sebeb??? bir dakika önce öğrencimin hazırladığı sunuyu kapattırmayı untmuşum!!!!??? . 32MB lık deasa RAMim hernedense yetmedi.
Okullara yeni verilen bilgisayarların RAMi kaç??? 2048 mb (kısaca 2 cigabayt diyorsunuz) 2048/32= ????
Yıl sonu gediğinde öğrencilerimin bilgisayara kaydettiği dosyalar için yer kalmıyor. Video falan kaydettiriyorum ya.... 4 BGyi nasıl bitiriyorlar anlamıyorum :(

hasan' Alıntı:
aeness' Alıntı:
Hayattan daha fazlasını isteyen, önce elindekileri kaybetmeyi haketmemiş olmalıdır

2- Ben kendim için istiyorum; çünki daha güzel ders işlerim ve daha mutlu olurum.

Bilirsiniz, öğretmenliğin en cazibedar tarafı, öğrencinin öğrendiğini görmektir.

Bu hafta sunu hazırlamayı anlatıyordum. Ses ekleme için 2mb bir ***** (mepeüç) seçtirdim. Ve bilgisayar dondu. sebeb??? bir dakika önce öğrencimin hazırladığı sunuyu kapattırmayı untmuşum!!!!??? . 32MB lık deasa RAMim hernedense yetmedi.
Okullara yeni verilen bilgisayarların RAMi kaç??? 2048 mb (kısaca 2 cigabayt diyorsunuz) 2048/32= ????
Yıl sonu gediğinde öğrencilerimin bilgisayara kaydettiği dosyalar için yer kalmıyor. Video falan kaydettiriyorum ya.... 4 BGyi nasıl bitiriyorlar anlamıyorum :(
Çok haklısın kardeş....Sonuna kadar destek :+1:

Ben umudumu kestim artık... Sözde geçen yıl yazısı bile gelmişti, yazın değişecekti... Ama hala ortada bir değişiklik yok....

Elde olanla yetinmek zorundayız maalesef :( Okullarımızda teknolojiyi en iyi şekilde kullanmamızı istiyorlar... Ama teknolojiyi kullanmak için yeterli donanımın gerektiğini akıl etmiyorlar... Bakalım daha kaç yıl daha bekleyeceğiz ...

hasan' Alıntı:
aeness' Alıntı:

Bu hafta sunu hazırlamayı anlatıyordum. Ses ekleme için 2mb bir ***** (mepeüç) seçtirdim. Ve bilgisayar dondu. sebeb??? bir dakika önce öğrencimin hazırladığı sunuyu kapattırmayı untmuşum!!!!??? . 32MB lık deasa RAMim hernedense yetmedi.

Alamıyorum, yapamıyorum başaramıyorum diyenler, zaten almış oldukları nedeniyle başarıyorlarmıydı, yapıyorlarmıydı, görevlerini o şartlarda hakkıyla eda ediyorlarmıydı. Bunu demek istedim sadece ki sizin yaptığınızdan şüphem yoktur. .

Hocam oda kişilerin vicdanlarına kalmış bırakalım onlar düşünsün...

haklısınız zaten ben şahısları hedef alarak söylemedim ki. iyilik ve kötülükten de heryerde bahsedilir. Sonuçta onlarda kişilerin problemi. Ama bırakında onlar düşünsün denmiyor kötülük için mesela.

Hocam öğretmenlik vicdan işidir olduğu için o kısmına pek müdahale edemiyoruz.

Evet haklısınız. Neyse iigeceler öğretmenim. saat 2:40 olmuş. Yarın maçım var amatörde oynuyorum yatayım dinlenmem lazım. :)

sitelerde' Alıntı:
Umarım. 2010 yılına bile razı durumdayım.

Okulumdaki bilgisayarlar acer. Daha geçen yeni bir imaj aldım ve hepsini yeni müfredata en uygun hale getirmeye çalıştım. Nafile. Çok uğraştım. Elden geldiğince, yetineceğiz. BDE uygulamalaı için çok yetersizler. Zamanında gönderilen programlarda uyumsuzluklar çok. Zaten bilgisayarların kaldırabileceği uygulama da çok az. İdare ediyoruz. Artık tek tük arızalar artmaya başladı. Teker teker elden çıkıyorlar. Cd-romlar zaten çoktan öldü. Fareler kaç defa değişti. Yine değişmeye ihtiyacı var. Fareler bile bir külfet okul için. Kulaklıklar zaten ölmüştü ben geldiğimde. Sağlam 1-2'sini de ben kullanılsın diye verdim sene sonunu bile göremedik, gitti. Zaten dandik, çıt kırıldım kulaklıklardı. BDE dersleri için kulaklıklar gerçekten önemli. Düşünün yani. Projeksiyon ömrünü doldurmak üzere. Bunları upgrade etmek de manasız. 1-2 ekran arızalı. Hadi onlar küçük paralarla tamir ettirilir. Ama yeni arızalar da arka arkaya eklenecek gibime geliyor. Power supplylar da artık ölmeye başlayacaktır. 8 sene çok bile dayanmışlar.

4 Gb hardisk, 32 Ram, P III 450 Mhz ile ne kadar idare edebilirsek edeceğiz artık.

Ben 2010'a razıyım. Şu halleriyle iyi duruma getirdik. Ufak tefek masrafla daha kullanılırlar. Ama verimli olamazlar. Hele yeni müfredat için asla.
neredeyse aynı durumdayız. Benim okulumdaki pcler 98-99 senesinde gelmiş. ilçenin ilk bilgisayar labı. eskiden de meraklısı çokmuş tabi. sabah 8-3 arası okul dersleri. Haftada 30 saat :) 3ten sonra bir halk eğitim kursu. O bitince bir akşam kursu daha. Yani günde iki kurs ve bir de öğrencilerin yükünü çekmiş makineler. Bu sene itibari ile 10 yıllarını doldurdular. Yenilenecek yenilecek laflarını okula geldiğimden beri duyuyorum. Farelerin yenisini almaktan bıktık zaten. Bazılarının CD sürücüleri iflas etti çalışmıyor. Ekranların markası ADİ :D bizim öğrencilerin arasında espri konusu oldu, anlamışsınızdır sanırım. Kolay kolay ekleme de yapamıyoruz yedek parçasını uydurması zor oluyor. Zaten o kadar yılın üstüne birer ikişer iflas etmeye başladılar. Geldiğim günlerde 20 tanesi de çalışıyordu, o günden bu yanı 2 tanesinin anakartı iflas etti, hem de bir tanesinde öğrencim wordde yazı çalışması yapıyordu yanmasını gerektirecek, yaşlılık haricinde bir etken yoktu ortada. Bir tanesi de sonraları iflas etti. Şu an labda düz hesap 17 pc var. Projeksiyonumsu bir alette var tabi. Malumu aliniz o da ilçenin ilk gözdesi olduğu için vakti zamanında gezmediği yer kalmamış. Artık sarıya yakın bir ışık veriyor. E haliyle okunurluğu da çok düşük. İlçeye daha sonradan yapılmış (ben gelmeden az evvel sanırım) yeni labı görünce benimkisine lab gözüyle bakamaz oldum :) Kızaksız Plextor dvd yazıcı mı ararsınız, cam gibi görüntü veren projeksiyon mu? yoksa üfül üfül esen klima mı :) Klima dedim de bizim okulun labdaki geldi şimdi aklıma. Gürültü yapmaktan başka bir şeye yaramıyor meret :D boş labı bile iklimlendirmekten aciz.

Elimizdeki malzeme bu yapacak tek şey her sene yaz dönüşü labı elden geldiğince adam etmeye çalışmak. Ne kadar idare ederse artık.

Temmuz başında yazı geldi yenilenecek diye. BT kaç metrekare , anapanoya olan uzaklığı falan yazdık.
Şu an bir ses seda yok. Yıl donuna inşaallah yetişir.

Olumsuz cevap vermeyin. hayellerimi yıkmayın.

Geri