1 Km Menzilli Wireless ?

Kodla Büyü
linkini verdiğiniz sitedeki yorumlara bakılırsa fena değilmiş. 1 km den deneyen yok sanırım.

ben okulda kullandım değil 1 km hocam karşıdaki mdürü odasından zar zor çekio bağlantı sorunlu.ama airties fln gibi diğer markalara gör daha ii sinyal alıyor buda bir gerçek

1 Km görünce inanamadım olabilirmi böyle birşey dedim, çokta mutlu oldum. Bizi bir çok dertten kurtaracak bir ürün dedim. Ama ürünün gerçekten işe yarayıp yaramadığını bizaat kullananlardan öğrenmek istedim. Yapılan yorumlarda 1 km değilde normal adaktörlere göre çok daha iyi olduğu söyleniyor. Bence buda büyük bir gelişme. :)

1 km menzilli diye satılıyor ama laptopların çekim mesafesinden iyidir heralde. keşke bilsekte okulda öğretmenlere tavsiye etsekk

güzelmiş, 2 ay kadar önce çıksaydı bunu alırdım. :(
Neyse bir daha lazım olursa deneme amaçlı bunu almak lazım :)
ama açıkta da olsa 1 km. menzil olacağını sanmıyorum.

Peki bir soru: Ürünün açıklamasında Bilgisayarınız kablosuz verici olsun diyor, sadece kablosuz yayınları almakla kalmaz, iki bilgisayar arasındaki modem olmadan bağlantı kurulmasını da sağlar diyor.

Bu yeni bir özellik mi yoksa diğer wireless adaptörlerle de bunu yapabilirmiyiz?

everest kullandım açık havada 1 km yi görür kanaatindeyim içerde 2 diş çekeni full yaptığına göre !!!!!

wes' Alıntı:
güzelmiş, 2 ay kadar önce çıksaydı bunu alırdım. :(
Neyse bir daha lazım olursa deneme amaçlı bunu almak lazım :)
ama açıkta da olsa 1 km. menzil olacağını sanmıyorum.

Peki bir soru: Ürünün açıklamasında Bilgisayarınız kablosuz verici olsun diyor, sadece kablosuz yayınları almakla kalmaz, iki bilgisayar arasındaki modem olmadan bağlantı kurulmasını da sağlar diyor.

Bu yeni bir özellik mi yoksa diğer wireless adaptörlerle de bunu yapabilirmiyiz?
Benim bildiğim normal wireless kartlarının böyle bir özelliği yok.

geçtiğimiz sene proje tabanlı beceri yarışmasında bir EML 3,5 km menzilli wi-fi yapmış.bölge ikinci olmuşlardı.sadece metal kullanmışlar.yani ilave bi güçlendirici devre falan yoktu.ben pek ikna edici bulmamıştım.google earth ile deneyip fotoğraflamışlar falan.saçma bi mouse terlik pojesi bizim bir sürü devre ilave ettiğimiz çarpışmayan araba projesini geçerek üçüncü olmasını hala hazmedemiyorum :( sanırım masada kaybettik :(

arkadaşlar 1 hafta sonra ürünü almayı düşünüyorum aldığımda size olanları anlatırım savredin biraz :D

bende merak ettim. kullanan birisi deneyimlerini yazsa öğrenmiş oluruz...

monerello' Alıntı:
arkadaşlar 1 hafta sonra ürünü almayı düşünüyorum aldığımda size olanları anlatırım savredin biraz :D

monerello hocam bir haftayı geçti ama sen bize daha bir yorum yazmadın. :) en kısa zamanda yorumlarını bekliyoruz. :p buda bir haftayı geçmesin. :puhaha:

ben başka bir marka ladım (everest) gayet güzel içinden bt3 cd de çıktı ve ilk ***** imi yaptım tavsiye ederim.

slm arkadaşım bu tür cihazları ben çok kullandım özellikle wep türü şifreler kırmak için kulladım bu anten 500mw gücünde ve cipseti yazmıyor yani şifre türü kırmak istiyorsan rt8187l türü cihazları almanı tavsiye ederim. gelelim 1km olayına türkiyede satılan airties vb kablosuz cihazlar faso fiso çünkü tr de satılan bu ürünlerden çoğunu kulladım diyebilirim. bu tür cihazlar gerçekten çok iyi tr de satılan cihazlardan çok çok iyi çekiyor ama çinden geldiğinden adamlar bunların yazılımlarıyla oynuyorlar yani gerçekten 5 dişten 2 si olması gerekirken 5 te 4 gibi görüntü sana gösteriyor ve 5 te 4 göstermesi yalan 5 te 2 dir. bu 500 mw lık yerine sana tavsiyem bulunduğum yerde arkadaşlarada aldım kablosuz internet paylaştırmak için bunların 1000mw lıklarını tavsiye ederim. malum okulun interneti mebden yasaklı olunca bende bunu kullanıyorum çoğu zaman. kendi okulumda kullanıyorum evim ile okulum arası 600-700 metre arada 2 apartman 1 küçük bina var 5 te 4 görüyor. alacaksanda çinden alma abd den sipariş et ve yaklaşık 60-70 tl de alırsın 1000mw liği ve çevrendede wep türü şifreli modemde varsa vmware ilede kırarsın linuxla :)))) kolay gelsin....

sonradan gördüm cihaz bt3 ü destekliyormuş yani bactrack 3 , demek ki 8187l veya rt73 çipsetli bir cihaz çevrende yakaladığın wep türü şifreleri kırarsın bununla...

toshiba marka bilgisayarımın durduk yere wireless adaptoru bozuldu ışığı yanmyıyor :cry: kablosuz ağları da gördüğü yok nası bozuldu anlamadım bi gün önce bilgisayarı kapattığımda herşey normaldi :cry: bugun sevise götüreceğim ama bi yandan da aklımda böyle harici adaptor mu alsam diyorum

Tp-Link marka daha iyi yazıyordu forum.donanimhaberde onu aldım çekim gücü çok iyi.. everest markayı tavsiye etmiyorum kurulumu w7 ye uygun değil

hocam ben geçen hafta aldım hepsiburada dan netmaster 1km ve ertesi gün iade ettim ama çekmiyor bırakın 1 km 100 metre bile çekmiyor. o kadar çok ayrıntılı deneme yaptım tek güzel yönü access point olarak da kullanılabilmesi eve gittim orda da çekmedi en fazla 60 metre falan ama ondada duvar falan olmayacak

hocam bu açık alanlar için. hatta iyi bir anten takarak açık alanda 3.5 km hayal bile değil. alalı neredeyse 4 yıl olacak. ebaydan almıştım o zaman. Türkiyede gittigidiyorda 2 katı fiyat çekiyorlardı. Şimdi baya ucuzlamış. 1000mw olayına gelince pek fazla fark yok diyebilirim. açık alanda 1km yi gerçekten görebilirsiniz ancak tamamen açık olması lazım. ağaç yaprakları bile reflektör görevi gördüğü için sinyal seviyesini etkileyebiliyor. Ayrıca hava şartları da önemli tabi.

Arkadaşın bir tanesi sinyal seviyesi yanlış gösterdiğini falan söylemiş ama ben öyle birşey yaşamadım çünkü ağ analiz programları falan kullanıyorum. sinyal seviyesini görebiliyorum. Dizüstü bilgisayarımın 1 ağ bulduğu yerde 22 ağ buluyor. Ancak yukarıda bahsedilen ürünleri kullanmadım, bir bilgim yok. Ben alfa 500mW kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Bu ürünleri kullanırken dikkat etmeniz gereken tek şey radyasyon. Mesela kullandığım ürün benim dizüstü bilgisayarımınkinden çıkış güçü olarak en az 10 kat güçlü bu da 10 kat daha fazla elektromanyetik radyasyon demek. Bunun için de en az 5 metre uzakta tutuyorum aleti kendimden.

karagumruk' Alıntı:
bu aracı laptopa mı bağlıyoruz modeme takıp sinyal mı yydırıyoruz nasıl kullanılıyor.
laptopların hemen hemen hepsinde wireless özelliği var. bu tür cihazlara ihtiyaç yok. bunlar masaüstü bilgisayarları kablosuz internete bağlamak için kullanılır. bazı modelleri usb üzerinden bilgisayara bağlanırken bazıları anakarta PCI kart olarak takılır ve kasanın arkasındaki yuvasına kendi anteni bağlanır.

adeministrator' Alıntı:
Bu ürünleri kullanırken dikkat etmeniz gereken tek şey radyasyon. Mesela kullandığım ürün benim dizüstü bilgisayarımınkinden çıkış güçü olarak en az 10 kat güçlü bu da 10 kat daha fazla elektromanyetik radyasyon demek. Bunun için de en az 5 metre uzakta tutuyorum aleti kendimden.

Hocam ürünü nasıl kendinizden uzak tutyorsunuz bu ürün kasaya usb ile bağlanmıyor mu? Ben mi yanlış anladım :?:

seferzafer' Alıntı:
adeministrator' Alıntı:

Hocam ürünü nasıl kendinizden uzak tutyorsunuz bu ürün kasaya usb ile bağlanmıyor mu? Ben mi yanlış anladım :?:
USB uzatma kabloları var.
http://www.vatanbilgisayar.com/digitus- ... I_ID=21573

Ekli dosyalar

• AK-669-18.jpg
    AK-669-18.jpg
    3.2 KB · Görüntüleme: 2,980
Hocam ben bu ürünü kullandım. Başka markada (Tp Link) kullandım. Tp Linkden daha iyi. Ama kapalı alanda uzak mesafelerde pek etkili olmuyor. Mesafe kısaysa kapalı alanda da iş yapıyor.

arakdaşlar birkere 2 metreden uzun usb kablo bu ürünler için tavsiye edilmiyor.. performans ya çok düşüyor ya da hiç çekmiyor..
ikincisi hayır laptop içinde gayet güzel kullanılır .. o laptopların wireless ları açık alada bile birçok ağı görmezken bunlar özellikle açık alanda inanılmaz etkilidir ve kapalı alandada ihityaçları karşılar en azıdan benim kullandığım everest ewn686n ben bu ürünü 50 metrelik açık alan mesafesi ve 3 duvarlık bir engeli aşmak için kullandım ve başarılı oldum imkansızı beklememek lazım.. ayrıca antende çok önemli.. açık ve kapalı alanlar için olan çok başarılı antenler var 9 ve 12 dbi lıklar baya iş görüyor..

Geri