13 Ağustos uzaktan eğitim girişi

Kodla Büyü

kzengin67

Aktif Üye
Arkadaşlar bu uzaktan eğitim girişi nereden yapılacak. 11 de başlıyormuş test yayını. uzem.eba.gov.tr adresine giriyorum hiçbirşey yok.

valla arkadaşlar uzem.eba.gov.tr'demn giriş yapın diyor yazıda, görmüşsünüzdür ama bağlantı yapılamıyor, ebanın sitesi de hata veriyor, yok mu bilen,gören duyan...

Oops!
The page you are looking for could not be found.

Try searching for it in the address bar above.
yazısı var

Bende de açılmıyor!(Adana)

Sıkça sorulan sorular
DUYURU:
Temel Eğitim Öğretmenlerinin Eylül 2012 dönemi Mesleki Gelişim Eğitimleriyle ilgili ilk etapta yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken tedbirleri içeren 08.08.2012 tarihli yazısıyla ilgili olarak il ve ilçe müdürlüklerinde bazı tereddütler oluşmuştur. Bu bağlamda sık sorulan sorular ve cevapları aşağıdadır. Tüm soru ve cevapların titizlikle okunup, gerekli tedbirlerin alınarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda gereğini rica ederiz.
SIK SORULAN SORULAR ve CEVAPLAR
1. İl Milli Eğitim Müdürü, İl Eğitim Koordinatörü,Okullar, hangi kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme gireceklerdir?
Okullar uzem.eba.gov.tr adresinden verilecek linke tıkladığında direkt olarak bağlantı gerçekleşecektir. Şuan için herhangi bir şifre kontrolü yapılmayacak ancak bağlantı istekleri aşağıdaki gibi İladı_İlçeadı_KurumAdi_Unvan_AdSoyad formatında kabul edilecek belirtilen formata uygun olmayan istekler bakanlık sistem yöneticisi tarafından kimliği belirsiz olarak değerlendirildiği için çevrimdışı yapılacaktır.
Giriş yapılırken yazılacak format için örnekler:
AdanaİlMüdAliÇETİN,
AdanaKozanİlçeMüdNecmiALTIN,
AdanaKozanAtatürkİÖOMüdMetinUZUN,

2. Her okul sisteme girebilecek midir?
Köy okulları haricinde, İl,ilçe merkezlerinde ve beldelerde olan, internet bağlantısı ve projeksiyon cihazı olan ve uygun salon/sınıf ortamı sağlanabilen her temel eğitim I.kademe öğrencisi bulunan(1-4. sınıflar) okullar, eğitim merkezi olarak sisteme giriş yapabilecektir. İlçe merkezi ve beldelerde donanım ve teknik altyapısı uygun olmayan okuldaki öğretmenler en yakın uygun okulda eğitimi almak üzere ilçe müdürlüğü tarafından planlanacaktır.
3.Daha önce uzaktan eğitim salonları olarak ayarlanan ve düzenlenen e-konferans salonlarında bu eğitim yapılabilir mi?
Mesleki Gelişim eğitimleri okul merkezli olacağı için her öğretmenin okulunda eğitim alması esas alınmıştır. E-konferans salonları daha sonra yine yönetici eğitimleri v.b. faaliyetler için kullanılacaktır.
5. Formu kim dolduracak? Formu sadece her ilden İl Müdürünün uygun gördüğü hizmetiçi eğitimden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcısı veya şube müdürü dolduracaktır. Formdaki bağlantı bilgileri teknik altyapının kapasite planlaması için gereklidir.
6. Yazıda her okulda sadece bir bağlantı yapılacaktır deniyor. Bir okulda birden fazla sınıfta/salonda eğitim yapamayacak mıyız?
Eğitim ve test esnasında internetin paylaşımsız olarak kullanılması gerektiği ifade edilirken sehven her okulda sadece bir bağlantı yapılacaktır denilmiştir. Okuldaki sınıf mevcudunun sayıca fazla olması v.b. gerekli durumlarda eğitim bir kaç farklı sınıfta/salonda gerçekleştirilebilir.
7. Eğitime hangi branştaki öğretmenler katılacak?
Temel kademesindeki (ilköğretim kurumlarındaki) tüm öğretmenler herhangi bir branş ayrımı yapılmaksızın katılacaktır.
8. Test tarihlerinde erteleme/değişiklik olacak mı?
Hayır. Test yayınlarında okullar tarafından karşılaşılan sorunlar ilçe müdürlükleri kanalı ile milli eğitim müdürlüklerine bildirilecektir. İl imkânlarıyla çözülemeyen hususlar il milli eğitim müdürlüklerince http://uzem.eba.gov.tr üzerinden bakanlığa iletilecektir.

Az önce sisteme giriş yapılmıyordu şu anda site hiç açılmıyor. Bunların yapacağı iş bu kadar olur. Tatil günü herkesi telaşa sokuyorlar bir de ya...

Geri