15 dk ara ile kopan kablosuz bağlantısı sorunu

Kodla Büyü

dorian

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Çok enteresan bir sorunla karşı karşıyayım; :shock:
Windows 8 yüklü bilgisayar, Kaspersky 2013 Internet security, TTNET Zyxel modem kablosuz ağ
Birkaç dakika geçince Browser internete bağlanmıyor. Çok enteresan bir hareket ile bağlantı tekrar sağlanıyor; Bilgisayar saatinin hemen yanında bulunan hızlı erişim simgelerinden ağlar simgesini açıp, Wi-fi kablosuz bağlantı adına tıklanıyor. O anda "Bağlandı" yazısı "Sınırlı" oluyor. Ardından browser tekrar internete bağlanıyor. :eek:

Modemin WPS'sini kapattım, Kablosuz ağı görünür yaptım, Modeme tekrar firmware attım, Kablosuz yayın kanalını değiştirdim (enson 11'de bıraktım.) ama maalesef sorunu çözemedim. :?

Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan, yardımcı olabilecek var mı?

hocam modem bağlantı hızını otomatikten 2Mb/s ve ya 4Mb/s olarak ayarlamayı dene. bunun yanında eğer modemin uzak bir yerde ise yakın bir yere getirip kullanmayı deneyebilirsin. Benim ağımda da aynı sorun oluyordu. bağlantı hızımı 2 Mb/s ayarladım ve modemi yanıma aldım düzeldi.

daha önce şu başlık network-ag-ve-internet-teknolojileri-f42/kablosuz-baglantim-surekli-kopuyor-t76122-30.html altında yazdığım şu cevabı göndereyim benim problemim hallolmuştu bu şekilde:

Sorun çözüldü arkadaşlar. :D
Ben araştırmalarım sonucunda 6 değişiklik yapılması gerektiği sonucuna vardım.(Superonline modem HG253 için-şuandaki abonelere verilen modem)
1-Otomatik olarak seçili olan(192.168.1.1 dedikten sonra admin ve parola (superonline) ile girdikten sonra soldaki seçeneklerden "Temel"in altında "WLAN" seçildikten sonra sağdaki seçeneklerde Bant genişliğini 20-40 Mbit'ten 20 Mbite çekmek ya da seçmek ve "uygula" demek.
2-Wireless parolasını değiştirmek.
3-Modem Firmware yani modem yazılımı update-güncellemesi yapmak.
4-Wlan-802.11 b/g/n iken bunu 802.11 b/g olarak seçmek.(Bu da aynı madde 1 deki bölümde üstte "Mod" yazan seçenek.)
5-Sabit ip belirlemek.
6-Modem değişimi.(Firmadan yada Müşteri hizmetlerinden yeni modem istemek-en son çözüm)

ben bu seçeneklerden 2 tanesini (ilk 2 sini) uyguladım ve şuanada kadar herhangi bir kopma yaşamadım çok şükür.

Acaba superonline mı bişey yaptı dedim ve bekledim.Superonline müşteri hizmetleri beni 24 saat sonra arıycaktı ve aradı. bana problemi sordu ve ben izah ettim hemen akabinde bişey yapıp-yapmadıklarını sordum. hiç birşey yapmadıklarını, (benim görüştüğüm kişilerin hepsinin müşteri temsilcileri olduğunu kendisinin ise teknik bölümden sorumlu eleman olduğunu söyledi Engin bey.) söyledi.
Burdan şu sonuca vardım: benim yaptığım ilk 2 değişikliğin problemi çözmekte yeterli olduğu

Geri