16. MEB robot yarışması

Kodla Büyü
Müdürler illa katılın diyormuş. Hazır robot alacaz mecbur. Ne tavsiye edersiniz hocam. Birde orada nasıl ilerleyecek süreç sadece yarış ve bitirse tamam. Bir hedefimiz yok zaten zoraki gidiyoruz. Orada şunu nasıl yaptınız vs. Soruluyormu. Başvururken hiçbir rapor istemediler bizden çünkü

Hazır robotla uçağa binebilirmiyiz arkadaşlar. Almama gibi bir durum yaşarmıyız

biletleri aldık hocam kalacak yer ayarlamadık henüz uğraşıyoruz

İl milli eğitim ayarlayacakmış hocam kyk başvurusu yapın dediler. Yaptık bakalım.

Son düzenleme:
bu ve benzeri yarışmalara, festivallere vs. katılımın zorunlu olduğunu düşünen bir sürü öğretmen var. açın biraz yönetmelik okuyun...

size illa katılın diyen müdüre siz katılın, önünüzde bir engel yok diyebilirsiniz...

En çok siz biliyorsunuz yönetmelikleri tamam. Biz bilmiyoruz kusura bakmayın.

Nasılsa kabul edilmez diye başvurduk, onlarında kabul edeceği tuttu. İlk defa gidecez, bilgi almak istiyoruz. Bu başlıkta onun için açılmıştır. Yıllardır başvurun diye söyleniyor zaten, ilk defa katıldığımıza göre öncekilere başvurmamışız demek olmuyor mu. Bu sene okul müdürümüz başvuralım diye ricada bulundu. Hocam çok az süre var kabul edilmez ama yine de başvuralım istiyorsanız dedik. Tüm detayları ile illa açıklamamı gerekiyor size.

Birde illa uyaracaksanız, düzgün bir dille uyarırsınız. "Açın biraz yönetmelik okuyun" denmez. Her şeyi yazılı okumanıza gerek yok, yazılı olmayan nezaket kuralları diye aratsanız bile çıkar bir şeyler.

Öğretmenlerin üstleriyle nasıl ilişkileri var, bunların hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan, kolayca "siz katılın, önünüzde bir engel yok diyebilirsiniz..." dememizi istemeniz biraz tuhaf bence. Demesi gereken öğretmen arkadaşlarda vardır elbet ama bizde böyle bir muhabbet yok. İyikide yok. Şahsen birisi bana zorla katılacaksın diye emir cümleleri kurarsa, gerekli cevaplarını da veririz. Merak etmeyin.

Konuyu dağıtmayalım daha fazla.

Son düzenleme:
En çok siz biliyorsunuz yönetmelikleri tamam. Biz bilmiyoruz kusura bakmayın.

Nasılsa kabul edilmez diye başvurduk, onlarında kabul edeceği tuttu. İlk defa gidecez, bilgi almak istiyoruz. Bu başlıkta onun için açılmıştır. Yıllardır başvurun diye söyleniyor zaten, ilk defa katıldığımıza göre öncekilere başvurmamışız demek olmuyor mu. Bu sene okul müdürümüz başvuralım diye ricada bulundu. Hocam çok az süre var kabul edilmez ama yine de başvuralım istiyorsanız dedik. Tüm detayları ile illa açıklamamı gerekiyor size.

Birde illa uyaracaksanız, düzgün bir dille uyarırsınız. "Açın biraz yönetmelik okuyun" denmez. Her şeyi yazılı okumanıza gerek yok, yazılı olmayan nezaket kuralları diye aratsanız bile çıkar bir şeyler.

Öğretmenlerin üstleriyle nasıl ilişkileri var, bunların hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan, kolayca "siz katılın, önünüzde bir engel yok diyebilirsiniz..." dememizi istemeniz biraz tuhaf bence. Demesi gereken öğretmen arkadaşlarda vardır elbet ama bizde böyle bir muhabbet yok. İyikide yok. Şahsen birisi bana zorla katılacaksın diye emir cümleleri kurarsa, gerekli cevaplarını da veririz. Merak etmeyin.

Konuyu dağıtmayalım daha fazla.
hangi konuya ne yazacağıma kusura bakmayın ama size soracak değilim.

kaldı ki yazdığım mesajı kişi belirterek yazmadım. ortaya yazdım. üstünüze alındıysanız alınabilirsiniz.

evet bir çok öğretmenden daha iyi biliyorum yönetmelikleri. takılırsanız danışabilirsiniz. memnuniyetle yardımcı olurum.

ayrıca "Müdürler illa katılın diyormuş" bu cümleden ben istemiyorum ama müdür istiyor diye katılacam anlamı çıkmıyor mu...

müdürleri patron zanneden, müdür yardımcılarını amiri zanneden dünya kadar öğretmen var malesef. bu kişiler yüzünden müdürler patron, müdür yardımcıları da amir gibi davranıyor. sonra sonuç bu......

bu konu, bu başlıktaki konudan bana göre daha önemli. dağılırsa dağılsın.

Bizde böyle bir durum yok hocam. Hatta sizin yazdığınız açın okuyun lafına bile karşı cevap yazmam gerektiğini düşünen biriyim. Bana bu gibi durumlarda inanın kimse birşey yaptıramaz zorla. Haklısınız bir kesim malesef böyle davranıyor.

Müdürler illa başvurun diyor derken, ilk başvurumuz onaylandı, biz acaba gitmesekmi diye sorduğumuz için böyle nir yanıt aldık. Tabi bunu orada belirtmedim.

Her neyse. Kimseyle burada tartışmak istemem.
Bir ihtiyacımız olursa danışırız ne olacak :)

MEB robot başvuran herkesi kabul eder sayın hocam (ön eleme olan katagoriler hariç) eski tadı kalmadı MEB robotun fakat yinede çok güzel arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Özellikle öğrenciler için kazançlı bir deneyim olacaktır.

Yarıştığımız kategoride katılan okullara ülkelere baktım. Afganistan bile var. 450 civarı okul. Konaklama ulaşım bu sene aşırı karmaşık oldu. Erzurum'dan 2 okul, bulunduğum ilden 10+ okul. Kendi şehirlerinde olan yarışmaya bile katılmamışlar.

Öğrenciler açısından güzel olabilir, farklı kazanımlar elde ederler. Ama uygulama bence problem içeriyor. "Kervan yolda düzülür" ile olmuyor işler. Olsa da verimli olmuyor. Verim hiç düşünülmüyor.

Yarıştığımız kategoride katılan okullara ülkelere baktım. Afganistan bile var. 450 civarı okul. Konaklama ulaşım bu sene aşırı karmaşık oldu. Erzurum'dan 2 okul, bulunduğum ilden 10+ okul. Kendi şehirlerinde olan yarışmaya bile katılmamışlar.

Öğrenciler açısından güzel olabilir, farklı kazanımlar elde ederler. Ama uygulama bence problem içeriyor. "Kervan yolda düzülür" ile olmuyor işler. Olsa da verimli olmuyor. Verim hiç düşünülmüyor.
Eski tadı kalmadı dedim hocam yıllardır katıldığım yarışmaya artık bende gitmiyorum. Yurt dışı yarismalari daha ucuza geliyor açıkçası ...

Konyadan mı katılıyorsunuz hocam? Hangi okul?

Geri