166 TL Radar Cezası ohhh

Kodla Büyü

kaybil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
125 km hızla gizli radara girmişim fotoğrafıda yapıştımışlar güzelce, bana da ohh demek düştü.. 3 şeritli yolda rampa inişinde hemde araba sollarken olacak işmi ya devlet nasıl para kazanacak yoksa.. Malatya aldım seni kara listeye :)

gizli radar mı? bunu da ilk defa duydum... bildiğim kadarıyla radar uyarısı koymak durumundalar ab uyum yasaları cercevesinde ama...

hocam radar uyarısı her yerde var ama radar arabası görmedim yol boyunca gizli radar diye birşey duymuştum bu olsa gerek dedim :)

121 'e ceza yazmıyorlar. 122 den itibaren yazıyorlar. kılpayı cezayı yemişsin.

Geçen hafta sonu aynı şekilde Yalova'ya girişde 127 km ile bende 166 tl; yedim :)

Devlet kazanmak için kolay yol bulmuş...

Otoyol değilse hız sınırı 110Kmdir. %10a kadar geçmenin (121Km) cezası yoktur. 122 olunca ceza olur.

bundan sonra 120 yi geçmek yok arkadaş :) bide hız sabitleyici şart :)

geçmiş olsun hocam , siz en azından radara girmiş ve fotografını hatıra diye elinize almışsınız adamlar kars merkezde arac kulanırken cep telefonu ile görüşüyormusum dıye karsa ayak bastıgım gun kesmısler cezamı foto istiyom yok şahıt delil yok oğlu yok cezayı yedıgımle kaldım :( sanarsınız arac kullanırken bır benım elefonla konusan :(

g.cetin.66' Alıntı:
geçmiş olsun hocam , siz en azından radara girmiş ve fotografını hatıra diye elinize almışsınız adamlar kars merkezde arac kulanırken cep telefonu ile görüşüyormusum dıye karsa ayak bastıgım gun kesmısler cezamı foto istiyom yok şahıt delil yok oğlu yok cezayı yedıgımle kaldım :( sanarsınız arac kullanırken bır benım elefonla konusan :(
hocam kanıt olamdan ceza verebilirlermi hiç sordunuzmu?bi avukata danışsaydınız

ctrl+alt+delete' Alıntı:
hocam kanıt olamdan ceza verebilirlermi hiç sordunuzmu?bi avukata danışsaydınız

hocam sarıkamış trafıkte samımı arkadasım var telefonla konusmanın cezasında fotograf vb seyler olmazmıs devrıye ekıpler bıle anons ederek bıle yazdırabılıyorlarmıs bende kala kaldım.

daha kırmızı ışık cezam var 72 tl onuda ödemedim kaç aydır buda mobese falan değil ha yazmış göndermişler foto moto yok

Banada şehir merkezinde valilik caddesinde ehliyet kemeri takmıyoruz diye fahri trafik müfettişi hazretleri 72 TL cik yazıvermiş. Hiç haberim nede bi foto. Gör plakayı yaz. İtirazda edemiyoruz. Elinde kanıt gösterse veya durdursa tamam diyecem paşa paşa.

Birde Ekimde yazılmış daha yeni tebligat yapılıyor.

Genelde kemer kullanırım. Uzun ve ana yollarda mutlaka taakan biriyim. Şehir içinde pek dikkat etmiyordum açıkçası ama bir musibet bin nasihattan iyiymiş derler ya artık o hesap oldu bende. İlk cezam.

Bu arada Benle beraber o gün o caddeden geçenlerin %95 nin kemer takmadığına adım gibi eminim. eğer onlara yazılmadıysa O adama ben hakkımı helal etmiyorum. :-1:

yasal değil ama artık smartphone var herkeste.yükleyin radar programını yaklaşmadan haber versin :)

aslında en güzeli yavaş gitmek tabiki..Allah korusun.

tcoalngsau' Alıntı:
yasal değil ama artık smartphone var herkeste.yükleyin radar programını yaklaşmadan haber versin :)

aslında en güzeli yavaş gitmek tabiki..Allah korusun.
Akıllı telefon smartphone için radar porgramımı var? İşe yarıyormu?

denizlerb' Alıntı:
121 'e ceza yazmıyorlar. 122 den itibaren yazıyorlar. kılpayı cezayı yemişsin.
daha bugün 122 ile radar cezası yedim. polis radara yakalandınız dedi. kaçla dedim 122 dedi. şaka yapıyo sandım ciddiymiş. sonra bende ya biz çocukları 43-44 ten geçiriyoruz sizde hiç insaf yokmuş dedim. güldü ve cezayı yazmaya devam etti

ben 3. radar cezamı tatilde sivas'tan memlekete giderken şarkışlada yedim aynı yerde ikinci kez oluyor bu sefer arabayı gördüm yavaşladım arabayı görünce yavaşladım çok hızlı değildm zaten ve arabanın yanından geçerken hızımın 120 nin altında olduğundan eminim durdurdular kaçla gidiyodunuz dediler 110 dedim sonra gitti yzdı çizdiler bişeyler geldi radara girdiiniz 125 l dedi girmedim hızım 110 du dedim hem navigasyondan hem hız saattinden kontrol ettim insanın durduk yere moralini bozuyosunuz madem hızımı biliyosunuz neden bana sordunuz o zaman dedim...itirazınız varsa mahkemeye başvurun dedi bide mahkemeye para ödeyelim artık dedim öylece çıktım erken erken ödedim 166 lirayı 125 lira olarak ödedim...netten ödeyebilirsiniz bu arada:)

Oda birşeymi ben 72 km hız ile 2 şubatta 343 tl radar cezası yedim. Hatta polis yanımda göstere göstere yazdı.

ilk3r' Alıntı:
Oda birşeymi ben 72 km hız ile 2 şubatta 343 tl radar cezası yedim. Hatta polis yanımda göstere göstere yazdı.

Senin ki daha kötüymüş beterin beteri var :)

geçen ayna programında amerikada kırmızı ışıkta geçmenin cezası 500 $ diyor.

bence en düşük ceza 1000 tl den başlamalı ve adaletli herkese eşit, ayrıcalık tanınmadan uygulanmalı

nebiyan55' Alıntı:
geçen ayna programında amerikada kırmızı ışıkta geçmenin cezası 500 $ diyor.

bence en düşük ceza 1000 tl den başlamalı ve adaletli herkese eşit, ayrıcalık tanınmadan uygulanmalı
ilde

Kurallara çok dikkat eden biriyim.. Şu tatilde hanımın memleket benim memleket derken 4 bin km yol yaptım hız sınırlarına uyamıyorum maalesef 90 la gitsem tatili yolda geçiririm heralde.. Karşı yönden gelen arabaların selektörlerine dikkat etmeye çalışıyorum :) Canımız Allaha emanet, Allah kimseye kaza bela vermesin..

Geri