166 TL Radar Cezası ohhh

Kodla Büyü
nebiyan55' Alıntı:
geçen ayna programında amerikada kırmızı ışıkta geçmenin cezası 500 $ diyor.

bence en düşük ceza 1000 tl den başlamalı ve adaletli herkese eşit, ayrıcalık tanınmadan uygulanmalı
Dediğin doğru ama insan bazen dalgın olabiliyor veya farklı durumlar söz konusu. Mesela bizim burda il merkezinde kavşakta ışık yeşil olduğunda yuvarlağa girip dönsen bile yeşile denk geliyorsun ve kavşağın içinde bekletmiyor seni. Ama ilçede kavşağa girerken kırmızı da bekliyorsun. Bir de yuvarlağa girip dönünce bekliyormuşsun ben de ildeki gibi sanıp yuvarlağı dönerken ışığa bile bakmadım. Zaten dönerken ışığı farketmiyorsun. Böyle farklılıklar veya acil durumlar olabiliyor.

Bu uzaktan kesilen cezalar plakaya mı yoksa ruhsat sahibinin ehliyetine mi kesiliyor (ceza puanı falan). Mesela babamın arabasını kullanıyorken farkında olmadan ceza yersem babamın ehliyetine ceza kesilir mi? Hani onlar arabayı kimin kullandığını bilmiyorlar.

plakaya kesilir o ceza hocam aracın plakasından sorgulatırken öğrenirsiniz vergi yatırırkende çıkar.

Fender' Alıntı:
adrenaline' Alıntı:
69 km ile 290 TL yedim iki yıl önce.
Şehiriçi mi?
Şehir içiymiş. Ayvalık çıkışında sarımsaklıya giderken. Binalar bitiyor, sağ taraf deniz dümdüz yol. Meğer şehiriçiymiş!!. Ağacın altına sotelenmiş polis aracı uzaktan görünmüyor. Resmen ceza koçanını bitirelim bugün mantığıyla yatmışlar. Herkesi durduruyorlar. Çünkü herkes benimle aynı hızda gidiyordu. Her duranda siz bizim canımızı böyle yaktınız allahta sizinkini yaksın diye beddua ede ede ayrılıyordu :) Yukarda bir arkadaş cezalar 1000 lira olmalı en az demiş. Böyle haince sırf ceza keselim bugün mantığıyla bekleyen polislere denk geldiğindede umarım bu kadar duyarlı olursun :)

Aynı yerde bende yedim ceza ama ben şanslıydım benim sürat 170 civarıydı o kadar araç radara düşmüşki polis radarı kapatmak zorunda kalmış plakalaı alabilmek için ve bende haliyle hızlanma esnasında düşmüşüm 130 ile düşmüşüm :) Allahtan 170 ile düşmedik :)

kaybil' Alıntı:
125 km hızla gizli radara girmişim fotoğrafıda yapıştımışlar güzelce, bana da ohh demek düştü.. 3 şeritli yolda rampa inişinde hemde araba sollarken olacak işmi ya devlet nasıl para kazanacak yoksa.. Malatya aldım seni kara listeye :)
166 ne hocam ya ben 5 şubat akşamı sıfır araç aldım 6 şubat sabahı plaka almaya giderken plakasız araçla radara girdim 509 tl yazıp arabayı da plakayı çıkarana kadar bağladılar. ohhhhhhhhhhh :)

0nursah' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
125 km hızla gizli radara girmişim fotoğrafıda yapıştımışlar güzelce, bana da ohh demek düştü.. 3 şeritli yolda rampa inişinde hemde araba sollarken olacak işmi ya devlet nasıl para kazanacak yoksa.. Malatya aldım seni kara listeye :)
166 ne hocam ya ben 5 şubat akşamı sıfır araç aldım 6 şubat sabahı plaka almaya giderken plakasız araçla radara girdim 509 tl yazıp arabayı da plakayı çıkarana kadar bağladılar. ohhhhhhhhhhh :)
:scared: plakasız araçla radara mı girdiniz?
bide aklıma geldi. youtube da radara nasıl girilir diye video var izleyin

kaybil' Alıntı:
Aynı yerde 6 ay önce bende 124 km hızla ceza yemiştim.. Oraya dikkat edin.. :)

Çorum'un girişi bölünmüş 6 şerit yol 92 km hızla radarı gördüm hiç yavaşlamadım meğer 50 imiş 2007 yılında 270 lira ceza
bazen sırf ceza kesmek için en olmadık yerlere radar kuruyorlar

0nursah' Alıntı:
kaybil' Alıntı:

:lol: buda iyiymiş

ordinaryus' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
Aynı yerde 6 ay önce bende 124 km hızla ceza yemiştim.. Oraya dikkat edin.. :)

uyarı biraz geç oldu hocam :D

kade38' Alıntı:
0nursah' Alıntı:
kaybil' Alıntı:
:scared: plakasız araçla radara mı girdiniz?
bide aklıma geldi. youtube da radara nasıl girilir diye video var izleyin

Adam hakkaten radara girmiş :puhaha:
http://www.youtube.com/watch?v=Zf4UC5sSLpU

Çevirme ya da radar olduğunda karşı şeritte insanların deli gibi sellektör yaparak uyarmasına bir anlam veremiyorum. Ya arkadaş ben senin uyarınla yavaşlayıp, radarı geçince köklesem gazı ve bir sevdiğine çarpsam acaba ne hissedersin? Çok demagojik oldu ama hep böyle şeyler aklıma geliyor.

arkadaşım ben radarı görünce karşıdan gelenleri sellektör yaparak uyarıyorum.
genelde en anlamsız yerlere sırf ceza kesmek için kuruyorlar bölünmüş yolda 3 gidiş 3 geliş 6 şeritli yolda her zaman değil ama bazen radar kuryorlar ve hız limiti 50 km oluyo gelde düşme.

ewet, artık yeni trend 50 hız sınırı olan yerler, genelde oralara kuruyorlar. keşanı geçip çanakkaleye doğru giderken yol çalışma nedeni ile bölünmüş hız sınırı 50, akşam güneşi gözüme gözüme vuruyor, yolu zor görüyorum bir de baktım ki burnumun ucunda polis aracı, geçmiş olsun.

bir de tekirdağ merkez sahil yolunda mobese var, istanbul yönünden geliiyorsunuz çok tatlı bir eğimle aşağı doğru iniyorsunuz, solunuzda sahilde gezen insanları görüyorsunuz, üst geçidi geçtiniz, ışıklar, işte tam orada hız sınırı 50, bir de tekirdağ merkezden istanbul yönüne giderken opetin orada mobese var hız sınırı 50, istanbuldan çorluya gelirken havaalanını geçtikten sonra şehir merkezi tabelasını ilk gördüğünüz yerde ışlıklarda kamera var, geçenlerde sarı yanıp sönerken geçerin dedim, flaş çakınca çaktım durumu bilginize...

daha geçen hafta 90 la radara girdim adama bu ara sıkışığım bişeyler yapamazmısınız dedim. adamın cevabı benimkinden daha komikti. araba kimin dedi. hayır merak ediyorum acaba başkasının olsa yazmıycakmıydı.

Geri