2 BİLGİSAYARIN İŞLEMCİLERİNİ DEĞİŞTİRDİM. AMA YANLIŞ GÖZÜKYO

Kodla Büyü

allame0902

Üye
Merhaba. 2 adet bilgisayarım vardı ve overclock yapmaya karar verdim. fakat Pegatron HP55 GEN(yanlış olabilir anakart) anakartın üzerinde intel i3 işlemci vardı .Bu anakart overclock yapmayı desteklemiyor.Bunun için üzerinde GİGABYTE anakart olan İntel CORE2DUO işlemci ile değiştirdim. Yani ;
Eskiden İntel Core 2 DUo işlemci olan GİGABYTE G31M-S2C anakartın üzerinde şuan İntel İ3 işlemci var ama Core2DUO gösteriyor. İşlemci düzgün çalşıyor kendini belli ediyor (3.2Ghz diğeri 2.8Ghz idi belli olmuyor performansı)
PEGATRON HP55 GEN olan anakartın üzerinde önceden i3 3.2GHz işlemci vardı INTEL CORE 2 DUO 2.8 Ghz işlemci ile değiştirdim ama hala i3 gösteriyor.

Açıklık getirmek gerekirse : Eskiden İntel i3 olan işlemci yerini intel core 2 duo işlemci ile değiştirdi ama bilgisayarda hala i3 olarak gösteriyor Aynı şekilde ;
Eskiden intel core 2 duo olan işlemci intel i3 ile yer değiştirdi ve o da eski işlemcisini gösteriyor. Yani intel core 2 duo gösteriyor halbuki üzerinde i3 işlemci var.

Bios pilini çıkarıp yeniden taktım - Format attım düzelmedi . overclock yapacağım ama 3.2 Ghz olan işlemciyi 2.8 Ghz olarak gösteriyor.
İŞletim sistemim windows 7 home premium 32 bit ne yapmam gerekiyor sizlerin bilgilerinize başvuruyorum.

Şimdi siz soket 775 olan core 2 dou işlemci ile soket 1155 olan i3 işlemcinin yerlerini değiştirip çalıştırdığınızı mı söylüyorsunuz.

pek bilgim yok bu konularda değiştirmemem mi gerekiyordu ama düzgün çalışıyor ikiside yalnızca işlemcileri yanlış gösteriyor :(

G31 anakarta i3 işlemci takılmaz birader.Taktığın işlemciye iyce bi bak

Geri