2. El Masaüstü için Tavsiye (Acil)

Kodla Büyü

sert_hard

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar evdeki 10 senelik emektar masaüstüm artık perte çıkmak üzere. Evim için uygun yollu bir msasaüstü alacağım. 2. el almayı düşünüyorum 400-500 civarı bir limit içerisinde. 2 bilgisayar arasında kararsız kaldım yardımcı olabilirseniz sevinirim.
1.
ANAKART : ASUS P5KPL-AM SE
İŞLEMCİ : Intel CORE2DUO, E6850 3.0Ghz 4MB Önbellek
RAM : Kingston 4 GB DDR2 800 Mhz
EKRAN KARTI : NVIDIA Leadtek GeForce 9500GT 1GB Turbo ile 2GB VGA/DVI
+Kasa+Sabit disk
Fiyatı = 500 tl
2.
Intel® Core2 Duo Processor E7400 (3M Cache, 2.80 GHz, 1066 MHz FSB)
Asus P5KPL-CM Anakart
2GB DDR2 800 Kingston Ram
Nvidia GF9400 GT 1 GB Ekran Kartı
Fiyatı = 230 tl
İşlemci olarak E6850 ile E7400 karşılaştırırsak performans açısından hangisi daha iyidir. (4m cache ve 1333mhz olması açısından E6850 daha iyi gibi duruyor.
Ekran kartı da 9500gt sanki 9400gt den bir numara daha iyi gözüküyor.
Kasa, sabit disk, CD-DVD, klavye fare monitör önemli değil zaten elimdekileri kullanacağım.

sert_hard' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-tam-donanim-2-el-pc-isletim-sistemi-lisanslidir-orj-108266002/detay/
bir de bu var ekran kartı diğerlerinden çok daha iyi
Asus P5K - SE Anakart
- Curo 2 Duo E 6750 2.66
- Asus GT 630 Ekran Kartı
- Kıngson 3 GB DD2 ram
- Western Digital 200 GB

ddr2 ram 200 gb hdd..çok eski.. buna bu parayı vermeyin. gidin notebook alın..

kalelibilişim' Alıntı:
İkisi de pahalı
750 tl ye sıfır led monitör ve kasa bulabilirsin.

hocam 750 ye oradaki ikinci ellere nazaran harika bir bilgisayar çıkartılır. ömrü bitmiş eski ikinci ele para verilmez.. alın sıfırından..

sert_hard' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-i5-6mb-cache-gercek-4-cekirdek-105479297/detay

forumdan bir arkadaşın bilgisayarı, işlemci anakart ram özellikleri güzel.
bu nasıl sizce?
harddisk ve ekran kartı olmayan ikinci el masaüstüne 1000 tl istiyor. Dalga mı geçiyor, yoksa ben mi bu saatte anlamadım, uykusuzluk başıma vurdu galiba.
yenisi daha ucuza alınır.

mystreous' Alıntı:
sert_hard' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-i5-6mb-cache-gercek-4-cekirdek-105479297/detay

forumdan bir arkadaşın bilgisayarı, işlemci anakart ram özellikleri güzel.
bu nasıl sizce?
harddisk ve ekran kartı olmayan ikinci el masaüstüne 1000 tl istiyor. Dalga mı geçiyor, yoksa ben mi bu saatte anlamadım, uykusuzluk başıma vurdu galiba.
yenisi daha ucuza alınır.
haklısın hocam. işlemci ram anakart beş para etmez. bu bilgisayarın edeceği 200-300 tl. değil mi

arkadaşlar son fikirlerinizi alabilir miyim lütfen
Duruma göre yarın almak için görüşeceğim satıcı arkadaşlarla...

Forumdaki arkadaş ta burayı görüyor. Şimdi ne diyelim al mı diyelim alma mı diyelim.

Not : Forumdaki arkadaşın bilgisayarına bakmadım.

Hhocam önemli olan fikirlerinizi paylaşmanız arkadaşta anlayışla karşılayacaktır mutlaka.

Ben zaten kendisiyle görüştüm eğer kararımı verirsem üç aşağı beş yukarı anlaşacağız gibi görünüyor.
Benim esas fikir istediğim 400 - 500 civarı idareten bir bilgisayar mı almak yoksa limitleri biraz daha yükseltip daha uzun süre ve performanslı kullanılabilecek bir bilgisayar mı almak mantıklı
(harddisk ve ekran kartı şimdilik önemli değil benim için elimdeki parçaları kullanacağım)

o paraya sıfır alırsın arkadaş elin eskisiyle niye uğraşıyon amacın ne helede anakart ikinciel alınırmı ikigün sonra bozulacak elinde kalacak işlemci ona keza oc yapmıştır aşırtma yapmıştır kurcalamıştır stabil çalışmaz vs vs git sıfır al

bazı parçalar var sanırım elinde hocam diğer gereklli parçaları sıfır alarak kullanabilirsin hem kafan rahat olur...

düşünceleriniz için teşekkürler arkadaşlar forumdaki arkadaşımızın bilgisayarını aldım. Hayırlısı olsun..

pegasus777' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
bayandan araba, bilgisayarcıdan bilgisayar alınmaz bence.

Hocam sen bilgisayarı nerden alıyorsun kebabcıdan falan mı :lol:
bahsigeçen araba ve bilgisayar ikinci el durumunda olduğu zaman geçerlidir. İllaki belirtmem mi gerekiyor anlamanız için.
Zira insanlar sıfır araba alınca bayandan almış olmuyorlar.

Geri