2015-2016 FPBTR II.dönem Çalışma Planı-Rapor-Form

Kodla Büyü
Re: 2015-2016 FP BTR II.dönem Çalışma Planı

Önemli değil arkadaşlar ... eksiklkler varsa düzeltelim ....

Teşekkürler
Hangi öğretmen dersine girilmesini ister ne mantıkla derse gireceğiz öğretmeni yeterli görmüyorsan kursa tabi tut yada istekte bulunan öğretmenin dersine girelim ...saçmalık

HSBA' Alıntı:
Teşekkürler
Hangi öğretmen dersine girilmesini ister ne mantıkla derse gireceğiz öğretmeni yeterli görmüyorsan kursa tabi tut yada istekte bulunan öğretmenin dersine girelim ...saçmalık

Hocam biz müfettiş değiliz ... biz değerlendirme yapmayacağız... Eba'yı nasıl verimli kullanır öğrencileri bu sistemde nasıl aktif katar onun derdindeyiz.

FP-BTR görevlerinde bu sınıf içi uygulama tüm öğretmenlere yaptırılacak diyor.Aslında açık ve net gibi ama.Sorum şu;

1-Dışarıdan gelen öğretmenleri de dahil edeceğiz mi? Mantıken kadrosunun bulunduğu okulda yapıyor olması lazım.
2-İlk/Orta birlikte olan olan okulda Sınıf Öğretmenleride dahil edilecek mi?
3-Müzik,Beden,Resim bu gibi branşlar için ne yapacağız?
4-Derse giren idareciler için de planlama yapılacak mı?

teşekkürler

ortmenim' Alıntı:
FP-BTR görevlerinde bu sınıf içi uygulama tüm öğretmenlere yaptırılacak diyor.Aslında açık ve net gibi ama.Sorum şu;

1-Dışarıdan gelen öğretmenleri de dahil edeceğiz mi? Mantıken kadrosunun bulunduğu okulda yapıyor olması lazım.
2-İlk/Orta birlikte olan olan okulda Sınıf Öğretmenleride dahil edilecek mi?
3-Müzik,Beden,Resim bu gibi branşlar için ne yapacağız?
4-Derse giren idareciler için de planlama yapılacak mı?

teşekkürler

Hocam planlama yaparken ben ilk önce eba ders içeriği bulunan branşlardan başladım. daha sonra diğer branş öğretmenleri için planlama yapıyorum. idarecide bir öğretmen olarak derse girdiği için yapacağız hocam. Müzik beden resim branşlarındaki öğretmenler eba ders uygulaması ile evde ders ile ilgili metaryelleri yüklemeyei bunları sınıf ile paylaşımı. eba üzerinden yapılan işlemleri anlatacağım

her ay derslerine mi girmemiz gerekiyor, yoksa dönem içinde bir kere mi yapıcaz bu işi?? derslere girmeden önce eba derse içerik yükleme, öğrencilere ödev gönderme gibi konularda sunum yapmak gerekiyor önce.

ozlem22' Alıntı:
her ay derslerine mi girmemiz gerekiyor, yoksa dönem içinde bir kere mi yapıcaz bu işi?? derslere girmeden önce eba derse içerik yükleme, öğrencilere ödev gönderme gibi konularda sunum yapmak gerekiyor önce.

Hocam benim ders saatim 18 program biraz karmaşık olduğu için. süreyi yaydım. eba tanıtımları için öncelik öğretmenlere göre ders eba da bulunan branşlardan başladım. daha sonraki hafta ya da ay da diğer branşlara da yapacağım. ayrıca öğrenciler için de ayrı ayrı planlama yapıp öğrencilerin nasıl kullanacağını anlatacağım.

aRKADAŞLAR BU SINIF İÇİ UYGULAMALAR HAKKINDA BİR YAZI FALAN GELİR DİYE TAHMİN EDİYORUM YAZI İLE BİRLİKTE FORM DA VERİRLER HERHALDE.

iambilisimci' Alıntı:
aRKADAŞLAR BU SINIF İÇİ UYGULAMALAR HAKKINDA BİR YAZI FALAN GELİR DİYE TAHMİN EDİYORUM YAZI İLE BİRLİKTE FORM DA VERİRLER HERHALDE.

hocam form gönderdiler zaten hocam. görevleriniz arasında mevcut planlama size ait

o değil de internet alt yapısı da kurulmadı ki, tahtaların büyük çoğunluğunda internet çekmediğinden ebaya da girilemiyor, sınıf içi uygulama da yapılamıyor haliyle, ben derslere girip neyi değerlendiricem ki bu durumda poff..

ozlem22' Alıntı:
o değil de internet alt yapısı da kurulmadı ki, tahtaların büyük çoğunluğunda internet çekmediğinden ebaya da girilemiyor, sınıf içi uygulama da yapılamıyor haliyle, ben derslere girip neyi değerlendiricem ki bu durumda poff..

Okulun interneti yok mu hocam . wifi dağıtıcı falan. akıllı tahtalar bağlanmıyormu ?

turkuaz09' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

Okulun interneti yok mu hocam . wifi dağıtıcı falan. akıllı tahtalar bağlanmıyormu ?

dağıtıcı yok. Modem uzakta kalıyor görmüyor tahtalar kablosuz ağı.Zaten müfettişler okullarda kablosuz ağ istemiyorlarmış, bu durumda sınıflara kablo çekmek de sıkıntı..ne olucak bilmiyorum.

ozlem22' Alıntı:
turkuaz09' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:

dağıtıcı yok. Modem uzakta kalıyor görmüyor tahtalar kablosuz ağı.Zaten müfettişler okullarda kablosuz ağ istemiyorlarmış, bu durumda sınıflara kablo çekmek de sıkıntı..ne olucak bilmiyorum.

müfettişler kablosuz dağıtıcı istemiyorlar mı ? her sınıfta bir dağıtıcı var ya ??

Değerli arkadaşlar daha ortaokul ların hiç birisine tablet verilmedi yani eba v sınıf doğal olarak ortaokullar için Devre dışı değil mi? Eba dersten de birkaç konu Video test uygulamak yeter heralde.

Geri