2015 Yatırım Araçları

Kodla Büyü
hocam haziran da FED in faiz artırımı ihtimali hala geçerliliğini koruyor AMB nin ise varlık alımı yoluyla parasal genişleme yapma ihtimali var bu ihtimaller güçlü dolar zayıf euro ya işaret ediyor olur olmaz onu bilemeyiz tabi. Altın ise diğerlerinden daha zor bir enstrüman. Az önce iran petrol bakanının bir açıklamasını okudum petrolün önümüzdeki yıl 60-90$ arası olabileceğini söyledi bunun da OPEC in üretim ayarlaması ile olabileceğini söyledi gerçi geçen ay opec ten bu yönde bir karar çıkmamıştı ama yine de bu açıklamayı dikkate almakta fayda var. Seçenek olarak dolar ve arsa iyi duruyor bizim ülke de konut ve arsa işi çok iyi getiri sağlıyor zaten başka bir şeyden de çaktığımız yok bizim ülkenin zengini müteahhitlerdir.

computing' Alıntı:
hocam haziran da FED in faiz artırımı ihtimali hala geçerliliğini koruyor AMB nin ise varlık alımı yoluyla parasal genişleme yapma ihtimali var bu ihtimaller güçlü dolar zayıf euro ya işaret ediyor olur olmaz onu bilemeyiz tabi. Altın ise diğerlerinden daha zor bir enstrüman. Az önce iran petrol bakanının bir açıklamasını okudum petrolün önümüzdeki yıl 60-90$ arası olabileceğini söyledi bunun da OPEC in üretim ayarlaması ile olabileceğini söyledi gerçi geçen ay opec ten bu yönde bir karar çıkmamıştı ama yine de bu açıklamayı dikkate almakta fayda var. Seçenek olarak dolar ve arsa iyi duruyor bizim ülke de konut ve arsa işi çok iyi getiri sağlıyor zaten başka bir şeyden de çaktığımız yok bizim ülkenin zengini müteahhitlerdir.

profesyonelce yaklaşanlarımız bile var.... teşekkür ederim hocam...

her ay 100 Dolar+100 Euro+100 TL+1 Çeyrek Altın... Mesleğe başlarken hep bunun hayalini kurardım ama lakin evdeki hesap çarşıya uymadı. :) Her ay bu saydıklarımdan fazlasını borç olarak ödüyorum.. Elde var sıfır :?

dengem' Alıntı:
her ay 100 Dolar+100 Euro+100 TL+1 Çeyrek Altın... Mesleğe başlarken hep bunun hayalini kurardım ama lakin evdeki hesap çarşıya uymadı. :) Her ay bu saydıklarımdan fazlasını borç olarak ödüyorum.. Elde var sıfır :?

tasarruf etmenin ne kadar önemli olduğu gayet açık anlatılmış sanırım.

paran varsa arsa al, başın ağrımasın. birikimini değerlendirmek adına altın, dolar, euro işlerine girersen bloomberght müptelası olup çıkarsın, fed ile yatıp fed ile kalkarsın, her ay amerikanın tarım dışı istihdam verisini bekler durursun, yellen ile kanka olursun.

denizlerb' Alıntı:
paran varsa arsa al, başın ağrımasın. birikimini değerlendirmek adına altın, dolar, euro işlerine girersen bloomberght müptelası olup çıkarsın, fed ile yatıp fed ile kalkarsın, her ay amerikanın tarım dışı istihdam verisini bekler durursun, yellen ile kanka olursun.

:puhaha:

evin getirisi yok sadece paranızı enflasyona gore koruyor..fakat arsa kazandırır :+1: ama şunu da unutmayın taşınmazları 5 sene içinde satarsanız gelir vergisine tabii olursunuz..hemde yuksek miktarlarda..bu seceneklerarasında bana en uygun altın al satı geliyor..ufakyatırımcı için birebir..kullanıyorum tavsiyeederim :D

srknkkc' Alıntı:
evin getirisi yok sadece paranızı enflasyona gore koruyor..fakat arsa kazandırır :+1: ama şunu da unutmayın taşınmazları 5 sene içinde satarsanız gelir vergisine tabii olursunuz..hemde yuksek miktarlarda..bu seceneklerarasında bana en uygun altın al satı geliyor..ufakyatırımcı için birebir..kullanıyorum tavsiyeederim :D
siz ons olarak mı al sat işlemi yapıyorsunuz yoksa gram bazında mı? hangi aracı kullanıyorsunuz hocam?

ne degisik yorumlar var :) bence altin kazandirir arsa almak mantikli ama cok para istiyorlar kisa vadede altin diyorum

altın diyen arkadaşlara: beş yıldır gram olarak banka internet şubesinden altın al-sat yapmaya çalıştım. zarar etmedim ama vadelide kalsam daha çok kâr ederdim. hesabını siz yapın artık. 4 ay önce altını sattım ev aldım, kredi borcum var ama inanın kafam o kadar rahat ki. altın düştü mü çıktı mı umurumda değil lakin eski alışkanlıklar işte devam ediyor. hala sabah kalkınca ilk işim tv den bloomberght yi açmak oluyor. önceki mesajımda bloomberght müptelası olursun diye bu yüzden söylemiştim. gerçekten insanın psikolojisini bozuyor. altın artık yatırım aracı değil, tamamen spekülatörlerin oyuncağı olmuş durumda. kâr etseniz de tesadüfen etmiş olursunuz. 5 eylül 2011 günü dün gibi aklımdadır. ons fiyatını 1921 $ gördü bu gözler. sora tepetaklak. 1650 $ a düştüğünde büyük yatırımcılardan biri (ismi lazım değil baş harfi Soros) "ohoooo ben altından çoktaaan çıktım" açıklamasını yaptı. yani yükünü tutan tutmuştu. o günden sonra altın ivmeli düşüşler yaşadı, şu an ki ons fiyatı da malum. bakmayın siz gram fiyatı 88-90 TL civarında ama onu da dolara borçlu. bence arsa her zaman kazandırır. yatırım tavsiyesi değildir. herkesin aklı kendine.

Geri