2022 Öğretmen maaşı ne kadar oldu?

Kodla Büyü
5. Yılım çocuk yok. Eş çalışıyor. Sendika yok bes yok kbs de 6780tl gözüküyor normal mi.

bana ocak maaşı 7800 yatıyor 400 küsürü toplu sözleşme ikramiyesi ortalama 7300 civarı maaş geçen ayla fark yaklaşık 1600 1700 tl bir zam şimdi bu para gelen akaryakıt elektrik vs nice ile kıyaslanınca kat ve katı geri gidiyor siz gerisini düşünün

Bakan:
'15 bin öğretmenin 7 bin 500'ünü İstanbul'a vereceğiz'

Yorum:
Yaşam mücadelesi çeken bu kadar öğretmen İstanbul'dan kaçmış anlaşılan. Şimdi yeni atananlar sözleşme ile zorunlu olarak kalmak zorunda olacak.. Akıllıca bir atama. Maaş desen zaten ortada...

Sonuç : öğretmenler İstanbul'dan firarda. :D

https://www.memurlar.net/haber/1010144/
Bu maaşlarla istanbulda sefil hayatı yaşanır.

2-1 i, iki çocuk yardımı, eş memur, sendika var durumunda 8345 TL. Tabii bunda vergi diliminden çıkmış olmanın da etkisi var sanirim.

Son düzenleme:
Toplantı yeter sayısı sağlanamadığı için meclisteki ilave zam görüşmesi 18 Ocak’a kalmış

Gelir ve damga vergisi nasıl olacaktı

Gelir vergisinin net asgari ücret miktarı kadarı olan kısım için vergi yansımayacak (vergiye tabii maaşımız 3 bin küsür olduğu için gelir vergisi 0 görünüyor)

Ama damga vergisi asgari ücretin brüt kısmına göre hesap edildiği için, onu aşan miktar için kesinti yapılıyor

Gelir vergisinin net asgari ücret miktarı kadarı olan kısım için vergi yansımayacak (vergiye tabii maaşımız 3 bin küsür olduğu için gelir vergisi 0 görünüyor)

Ama damga vergisi asgari ücretin brüt kısmına göre hesap edildiği için, onu aşan miktar için kesinti yapılıyor
Teşekkür ederim Hocam

herkes ozan soft nokta atışı yapmış diyor ama bana 8120 gösteriyor ozansoft ama bana yatan 7800 ozansoft neden yüksek gösteriyor yada benim maaşım mı yanlış yatıyor

İlk defa derece kademem e-bordro da yanlış görünüyor.

normalde 2-1 im. Ama 5-2 gösteriyor e-bordro. Bu sistemsel bir hata mı

bizim idareci arkadaş mı yanlış bir şeyler yapmış acaba?

Geri