2023-2024 Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Yıllık Planları

Kodla Büyü

andariel54

Üye
2023-2024 Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Yıllık Planları.
Kullanmak isteyenler için plana uygun ders notlarını da ekledim.

Ekli dosyalar

• 2023-2024-yillik-plan-5-sinif-BTY.zip
    21.5 KB · Görüntüleme: 2,702
  • 2023-2024-yillik-plan-6-sinif-BTY.zip
    21.5 KB · Görüntüleme: 2,110
  • 2023-2024-yillik-plan-7-sinif-Dijital Sanatlar.zip
    19.8 KB · Görüntüleme: 815
  • Ders Notları 5.zip
    15.4 MB · Görüntüleme: 1,111
  • Ders Notları 6.zip
    15.7 MB · Görüntüleme: 1,029
Son düzenleme:
Emeğiniz sağlık. Teşekkürler.. Dijital Sanatlar dersi kazanımları ilginçmiş..

Son düzenleme:
Hocam emeğiniz için teşekkürler ama aşağıdaki adreste belirtilen öğretim programına uygun değil hazırladığınız plan. Hem 5 lerde hem 6 larda problem çözme ve programlama yıllık ders süresinin yarısı kadar olmalı diyor:

Ekli dosyalar

• ogrt_p.png
    ogrt_p.png
    186.9 KB · Görüntüleme: 453
Hocam emeğiniz için teşekkürler ama aşağıdaki adreste belirtilen öğretim programına uygun değil hazırladığınız plan. Hem 5 lerde hem 6 larda problem çözme ve programlama yıllık ders süresinin yarısı kadar olmalı diyor:

Emeğiniz sağlık. Teşekkürler.. Dijital Sanatlar dersi kazanımları ilginçmiş..

Programda hem 5. hem 6. sınıf seviyelerinde aynı konuların olması zaten mantıksız, bu yüzden sürekli tekrara düşmeyecek 5>6>7'de devamlılığı sağlayacak şekilde bir yıllık plan yaptım. Okulun açılmasına birkaç gün var ama yeni eklenen Dijital Sanatlar dersinin bir öğretim programı bile yok. İçerik olmayınca eski planda dersin ismini değiştirdim sadece.

Programda hem 5. hem 6. sınıf seviyelerinde aynı konuların olması zaten mantıksız, bu yüzden sürekli tekrara düşmeyecek 5>6>7'de devamlılığı sağlayacak şekilde bir yıllık plan yaptım. Okulun açılmasına birkaç gün var ama yeni eklenen Dijital Sanatlar dersinin bir öğretim programı bile yok. İçerik olmayınca eski planda dersin ismini değiştirdim sadece.
Hocam dijital sanatlar dersi için 6. Sinif yillik plani varmi 7 lerde olanı 6 larda da kullanabiliyormuyuz

Hocam dijital sanatlar dersi için 6. Sinif yillik plani varmi 7 lerde olanı 6 larda da kullanabiliyormuyuz
Hocam Dijital Sanatlar dersinin şuan bir öğretim programı yok, ne kazanımlar ne de içerik belli değil. İçerik belli olmazsa bu planı kullanacağım. İçerik olmayınca 6.sınıflar içinde bu planı kullanmamak için bir engel olmaz.

hocam emeğinize sağlık. merak ediyorum dijital sanatlar denilince benim aklıma canva, tinkercad yada yapay zeka uygulamaları aklıma geliyor. Bunları eklemeyi düşünmez misiniz? yoksa kazanımlar ucu açık olunca bunlardan mı seçim yapacaksınız?

hocam emeğinize sağlık. merak ediyorum dijital sanatlar denilince benim aklıma canva, tinkercad yada yapay zeka uygulamaları aklıma geliyor. Bunları eklemeyi düşünmez misiniz? yoksa kazanımlar ucu açık olunca bunlardan mı seçim yapacaksınız?
Ben birkaç gündür Güzel Sanatlar Liseleri ve Güzel Sanatlar Fakülteleri'ndeki Dijital Sanatlar derslerinin içeriklerini tek tek inceledim. Meslek liseleri Bilişim Teknolojileri bölümündeki Grafik ve Canlandırma dersi gibi derslerin öğretim programlarını ve kazanımlarını inceledim. İnternetteki diğer kaynakları kurcaladım. Sonuç olarak kendimce bir yıllık plan hazırladım. Elbette eksikleri, yanlışları vardır ama kısa sürede elimden gelen bu :) Umarım faydalı olur.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...nitelendirilmiş-yıllık-plan-2023-2024.181406/

Aslında aklımda olan Canva anlatmak ama öğretim programı olmayınca bu yönde bir plan oluşturmadım. İçeriğin ne yönde olacağını bilmediğim için sıfırdan bir plan yapıp öğretim programı ortaya çıkınca onu bozmaktansa elimdeki planı kullanmayı tercih ettim. Okul açıldı 1 hafta geçti ve hâlâ öğretim programı ortada yok. Öğretim programlarının ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi kırıntısı da yok...

öğrenci bilgisayarlarına canva yüklediğim zaman da e-posta adresi istiyor kullanamıyorum. Bunun bir yolu var mı? ya da canva yerine kullanabileciğim tasarım programları neler olabilir..

arkadaşlar iki programda haftalarda sarkmalar olmuş . Örneğin 6 haftada iki ünite bitirilmeli yeni programına göre fakat iki yıllık planda buna uygun değil ..Müfettiş gelir ve niye böyle yaptınız derse soruşturma geçirir miyiz?

Geri