2023 Yılı ÖSYM Görevli Ücretleri

Kodla Büyü
Bazı haber sitelerinde aşağıdaki gibi ücretler var ama bilemedim.
Ekli dosyayı görüntüle 73432
Her yıl bu tür yalan haberler yaptırarak başvuru sayısını artırmaya çalışıyorlar. Bir daha asla görev almayacağım.

Tyt salon başkanı: 442tl yattı

Gaziantep'te gözetmen bulunamadığı için bir çok salonda sadece başkan görevlendirilmiş.

Bu ücrete görev alan arkadaşlara sadece şaşırıyorum...

Öğretmen olarak kendisi ve mesleği ile dalga geçilmesine göz yumanlar görev aldığı sürece üzgünüm ki durum değişmeyecek...

Son düzenleme:
sınav salonunda sadece ben vardım. gözetmen görevlendirilmedi ve benim binamda sadece tek salonda gözetmen vardı. uzun zaman sonra ilk kez görev aldım ve acıkcası yatacak ücretlerden haberim yoktu. kesinlikle toplamda girmesiyle cıkmasıyla 5 saate yakın mesaiye bu ücret komik kalmakta. bundan sonra ücretler düzelene kadar sınav görev istediğinde bulunmayacağım

Ücretleri ilk sayfada paylaşmıştım, aynıları yattı maalesef
Öğretmenlerin görev alıp alması ÖSYM’nin umurunda değil
Diğer kamu kurumlarındaki çalışanları sisteme ekliyorlar. Onların da görev almaması lazım

Diğer kamu kurumlarındaki çalışanları sisteme ekliyorlar. Onların da görev almaması lazım
Kesinlikle bilgisayar işletmeni görevli vardı gözetmen. Emin olun görev verecek birini muhakkak bulurlar.

Diğer kurumlardaki memuriar öğretmeni çok kazanır zannettikleri için aman görev alalım diye istiyorlar. Bir şey zannediyorlar yani bunu.

Screenshot_20230622_110545_Yap Kredi Mobil.jpg
değişen hiçbirşey yok ösym öğretmenleri mağdur etmeye ve üvey evlat gibi kullanmaya devam ediyor. Almasan re'sen yazıyor, iptal seçeneği koymuyor. Bu zamana kadar gelen bakanlarımızda seyredip bu duruma göz yumuyor, ondan sonra eğitimimiz kaliteleşsin. 27 yıllık öğretmenim, hakkıyla öğretmenlerimizin hakkını hakkıyla savunan ve hakkını alan bakan görmedim, hepsi koltuğunun peşinde. Eğitimde kalite falan beklemesinler, önce mağdur edilen öğretmenlerin hakkını, hak ettiğini versinler, sahip çıksınlar. Bu parayı sadaka olarak ösym'ye geri göndermek gerek bozdurup bozdurup harcasınlar. Ayıp, yazık, yazık, bir de akademik bir kurum yerlerde sürünüyor.

TYT Sınavı. Sabah saat 08:40.(En geç 08:45'e kadar binada olunacak ya). Henüz gelmeyen 2 salon başkanı var. Bina sorumlusu hanfendi diyor ki 5 dk daha beklerim. Gelmezlerse üstünü çizerim. 1 sene görev alamazlar diyor. İlçedeyiz. Zaten senede 1 kez görev çıkıyor. Onda da 3 kuruş para. O anda şeytan dedi ki görev iste ama gitme. Açıkta kalınca salonlar akılları başlarına gelir belki. Ama işte öğretmeniz ve vicdanlıyız. Böyle adi şeyler yapmak ruhumuzda yok. Bir işin düzelmesi için illa çirkinleştirmek gerekmemeli. İlla ki bir musibet olması beklenmemeli. Zamanında gerekli merciler bu işe el atmalı. Sendikalar, bakanlık bunu görüyor, biliyor. Çok zor olmamalı bu haksızlığı bitirmek. MEB 45 dk e-sınav için 548 TL verebiliyorsa ÖSYM de yapabilir bunu.

zamanınız emeğiniz bu kadar kıymetsiz değil arkadaşlar, görev almayın, yksde salona tek görevli verdikleri olmuş yakında bulamayacaklar bir de en zor sınav görevlerinden; erkenden orda olacaksın tlf yok, anahtar yok ıvır zıvır

Son düzenleme:
merhabalar gorevi onaylamadan gorevim otomatik onaylandi. ben de ilgili büro ile görüştüm iptal etmek istiyorum dedim. buraya gelip büroya dilekce vermelisiniz dediler. cezasi nedir dedi 1-2 sene gorev alamazsiniz dediler ben de tamam olur deyip vazgectim. simdi hesaplarima bakinca girmedigim sinavin ucreti yatmis. :/ bunu nasil iptal edebilirim.

Uzun zaman oldu görev almıyorum. Yapılan iş geçirilen süre verilen ücret dengesizliği yüzünden ben görev almıyorum, almamda. Kimin görev aldığıylada pek ilgilenmem, ösym gitsin kimi çalıştırıyorsa çalıştırsın o da onun bileceği mesele

merhabalar gorevi onaylamadan gorevim otomatik onaylandi. ben de ilgili büro ile görüştüm iptal etmek istiyorum dedim. buraya gelip büroya dilekce vermelisiniz dediler. cezasi nedir dedi 1-2 sene gorev alamazsiniz dediler ben de tamam olur deyip vazgectim. simdi hesaplarima bakinca girmedigim sinavin ucreti yatmis. :/ bunu nasil iptal edebilirim.
Bu işten en karlı sen çıkmışsın hocam 😉

Ben görevlendirme ile ilgili bir şey sormak istiyorum. Okulumuzda ki öğretmenler sınav için başvuru yaptılar ama bir hocamıza görev çıkmadı birine bir tane birine iki tane birine de üç tane sınav görevi çıktı. Bu nasıl oluyor bilen var mı acaba

Bulunduğum ilçede İlk kez sınav yapıldı görevler genellikle resen verildi yeterli sayıya ulaşılamadığı için ücretli dahil birçok meb personeline görev veriliyor dolayısıyla bu öğretmenin suçu değil sen görevli olmasan bir şekilde bulunuyor

Bulunduğum ilçede İlk kez sınav yapıldı görevler genellikle resen verildi yeterli sayıya ulaşılamadığı için ücretli dahil birçok meb personeline görev veriliyor dolayısıyla bu öğretmenin suçu değil sen görevli olmasan bir şekilde bulunuyor
bırakalım kime veriyorlarsa versinler görevleri, öğretmenlerin eksik kalan kısımlarını başka görevliler ile doldurabilirler ancak büyük açık olursa ses getirir.

Tüm öğretmenler bir araya gelip sadece yılda bir kez üniversite sınavında görev yapmasa ÖSYM ücretlerde ciddi bir düzenleme yapar fakat öğretmenlerimizde böyle bir birliktelik malesef yok. Diğer her şeyde olduğu gibi...

ÖSYM yıl içindeki tüm sınavlarda (YDS, ALES, tus vb) öğretmenlere dişe dokunur bir görev vermiyor zaten. Hep üniversite personeline görev veriyor. Sadece çok adayın girdiği ve kendi görevlilerinin yetmediği ayt, tyt,kpss gibi bir kaç sınavda ogretmenlere görev veriyor. Bizler de bunu bir şey zannedip görev aliyoruz. Gerçekten camia olarak iş yok bizde. Biraz da mustehak yani

Ben de her iki gün görev aldım. İlk gün başkandım ve yanıma gözetmen verilmedi. 2. gün de yanıma gözetmen olarak bizim caminin imamını verdiler. Resen verildiği için iptal edemedim.

Geri