22 Tabur Kuzey Iraktayız.Gazamız mubarek olsun.

Kodla Büyü
s_kajmeran' Alıntı:
eya' Alıntı:
Ben sadece bu kısıma cevap vereceğim. Peki sizce bizim askerimiz sizin bu düşündüğünüzü düşünemeyecek kapasitede mi?

Hocam işte sorun bu, yöneticiler halkın gazını almak için gönderiyor... Artık 5 itin öldürüldüğünü duysak Şehit olan 20 kişiyi umursamayız. Bu arada medya toplantısı gereği "dağıttık, mühimmat bulduk, üst düzey yönetici öldürüldü, dağılma sürecine girdi, 7 kişi teslim oldu"... ve derken uykudan uyanırız bilmem hangi ilde bilmem kaç şehit!

Ben halen halka şirin gözükmek adına oyuna gelindiğine inanıyorum ve gaz alma olarak görüyorum!

Diyelim ki haklısınız (tartışılır) siyasiler gaz almak amaçlı düşünüp emir? verdi. Genelkurmay buna boyun eğecek, kendi zaten niyeti olmadan ve gaz ya da intikam adı ne olursa olsun giderken düşünmeden mi gidecek? Yanıldığınız nokta burada. Diğer söylediklerinizde kısmen haklılık payınız var. Aslında herkes parça parça da olsa doğru şeyler söylüyor ama bilmediğimiz bir çok nokta varken konuşuyor bir çok kişi. Kızgınlıkla, öfkeyle hareket ediyor.

Nasıl ki teröristler psikolojik olarak medyayı kullanıyorsa devlet de kullanacak, bunda garipsenecek bir durum yok. Maksat milletten doğruyu gizlemek değil, hainleri sevindirmemek. Bunun aksini yapmanın kime faydası var? Teröre.

Olayı ilk duyduğumda ben de konuşsam o kızgınlıkla çok şey söylerdim, yalan yanlış. Ama akşama kadar hiç bir yerde konuşmadım, akşam da arayıp bölgeyi işin gerçeğini öğrendikten sonra foruma yazdım.

Gece uyku uyuyamadım, aklımdan hiç çıkmıyor. Üzüntümüz büyük. Keşke barış ile çözülebilseydi. Barış çalışmaları bence bir kısım kürt halkı ile PKK arasını açtı aslında. PKK'nın derdinin kendi hakları olduğunu sanan millet uyandı. Onun için arap baharı gibi bir şeyi güneydoğuda başaramadı PKK. Amacı oydu. Ama diyarbakır bile bu hataya düşmedi. Ama yanlışlar yapıldı ya da daha doğrusu iyi niyet kullanıldı.

Terörist boş durmaz. Saldırmasa bile hazırlık yapar. İşte o zamanlarda bizim askerimiz kendi içindeki hainleri temizlemekle meşguldü... Operasyon yapmadan haberi gidiyordu. Bir çok olay oldu geçtiğimiz yıllarda hepimiz biliyoruz. Daha bilmediğimiz neler var.

Asker bu sefer oyuna gelmez hocam, gelse de savaşır hakkıyla askerimiz...

Ben saldırıyorum diyerek saldırmak baba yiğit işidir. Bunu anca bizim askerimiz yapar. Öyle gecenin köründe sessiz sessiz savunmasız saldırmak itlerin işidir. Bizim askerimiz teröristi ararken bile sıcak temas arama diye çıkar operasyona. Genelkurmay'ın açıklamasında bugün bu kelime de geçti. Bizimkisi ordu, onlar bu yüzden terörist.

Askerimize Rabbim yardım etsin. Şu an hepimizin en büyük katkısı dua olacaktır. Onlar orada savaşırken, eli işte gözü oynaşta olan vatandaşlarımız hakkında ne düşünüyorsunuz acaba...

Bugün okulda katil olabilirdim. Terör örgütüne sempati beslediği yönünde şüpheler olan bir öğretmenimin nedense morali çok yerindeydi, haberleri internetten bir iştahla okuyordu, gözleri parlayarak. O an yaramaz bir öğrenciyi gördü, daha önceden onu dövmüş olacak ki, bakın şimdi ne yapacağım ben ona diye gülerek kalktı, herkesin bakışlarındaki gariplikten gafletinin farkına vardı, sustu. İçindeki şiddet sebepsiz yere dışarı çıktı. O an çok zor tuttum kendimi.

Allah bu milletin gizli açık tüm düşmanlarını helak ede... Amin.

şu anda bütün kamplar boş ve pkk'lılar musul veya kerkükte sıcacık evlerinde oturuyor. kıştan önce son darbeyi vurup gitti ş.erefsizler. kandil'e girmedikten sonra boş hepsi, oraya girmek içinde amerika ve k.ırak'a haber vermemiz (izin almamız) lazım. haber verdiğimiz anda da zaten hepsi önlemini alır, çok büyük zaiyat veririz. sonuç; Amerika abimiz ne zaman izin verirse pkk ozaman biter (bu da muhtemelen Türkiye bölündüğünde olur :verymad: )

servet' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
servet' Alıntı:
şavaş yanlılarının gözü aydın
ayrıca benim zeki (!) meslektaşlarımında gözü aydın çünkü daha önce hiç denenmeyen :) bişe bu
ama bu sefer farklı değilmi vuracak kıracak parçalayacak
şunu beyninize kazıyın o bölgede barış yapmak dışında herşey denendi
ayrıca benim zeki meslektaşlarım BOP projesi gereği arap ülkelerinde olan senaryo bu ülkeyede uygulanıyor her türlü savaş yanlısı tutum sadece bu ülkeyi bölmeye yarar ve buda BOP planını uygulayan emperyalistler ve yerli işbirlikçilerine yarar. Ben hadi bu oyunu bozalım ve kürtlerle bide barışı deniyelim belki olur ne biliyosun niye şimdiye kadar yapmadın söylim çünkü BOP planın yerli işbirlikçilerini iktidara taşıdın.

Barışı denedik ama sizin dtp'liler haburda ve başka ortamlarda bunu sabote ettiler. Hayvana hayvanca muamele edilir.

birincisi ben dtpli değilim çok merak ediyorsan emek partiliyim
ikincisi savaştan beslenen chp+mhp medyayıda kullanarak bu olumlu süreci kullandılar ve sabote ettiler
gerçekten başka çaremiz yok buna inanın

yine askerler ölecek siz buna niye seviniyorsunuzki yine halkın evlatları gidecek ölenlerde niye zengin yok peki zengin niye daha fazla pay alıp kendi çocuğunu göndermiyor
sen ne için ölüyor sen ne için ölüme taraf oluyor sen ne biçim düşünüyorsun arkadaşım

hocam ona savas denmez... av denir... bizim askerlerimiz ordumuz domuz avına cıktı domuz......neymiş savas degil av...ne avı domuz avı...

Allah c.c tüm askerlerimize sağ salim dönmeyi nasip eylesin

'Hırsız evin içindeyse kilit işe yaramaz'
Buna benzer biz söz olacaktı.
Dünkü saldırıları yapanlar o kadar teçhizatla bir anda ortaya çıkmadı. Günler öncesinden azar azar gelerek yataklık yapanların evlerinde kaldılar. Kaçanların bir kısmı aynı yerde kalıp günlük hayattaki işine döndü bir kısmı sınırın öte yakasına gitti.
Askeri birliklerdeki en ufak değişiklik anında teröristlere bildiriliyor. Diyarbakırdan uçak havalanır havalanmaz haber uçuruluyor. Teröristler de ona göre tedbirini alıyor.

Doğru dürüst bir terörle mücadele yasası çıkartılmalı, bize insan hakları ve medeniyet dersi vermeye çalışan ülkelerde hiç bir siyasetçi alenen teröristi savunamaz. Anında içeri tıkar bir süre sonra da öldürürler.

Atom bombası kimyasal silah ne varsa kullanılarak kandil bölgesi haritadan silinmeli. İnsan hakları insan olanlar için geçerli.

abi boşa gidiyoruz oraya bizi uyutuyolar tansiyon dişürmek için geçen jetler gitmiş kampları bombalamıştı ne oldu bence bunlar hikaye amerika şuraya git buraya gel şuralara bomba at filme çek medyada göster diyecek sonra arkadaşların dediği gibi bahara yine şehit haberi önce içdeki özellikle orduda bulunan hainlerin temizlenmesi gerekli. 24 şehit haberi alıyoruz asker arkadaşım 1.5 saat mesafedeyiz komutan bekleyin dedi diyor. bunlar planlı yapılıyor. olan yine gençlerimize oluyor. bu zamana kadar ordunun güçlü olduğun u düşünür ve saygı duyardım artık ordumuzun kokuşmuş komutanlarca yönetildiğini düşünüyorum ve ne saygı duyuyorum nede güçlü olduğunu düşünüyorum 6 yaşında oğlum var askerlik çağı gelince askere göndermemek için ne gerekirse yapacam çünkü biliyorumki oraya giden ve şehit olan gençlerimiz vatan için değil birilerinin rantı veya işine geldiği için ölüyor.

3-5 asker ya da polisimiz şehit olunca geniş çaplı operasyon başlatılır.

10 ya da üstü ise sınır ötesi harekat.

35 yıldır aynı terane.

Bana kim açıklayacak 200-250 tane terörist sınırdan havan toplarıyla, ağır silahlarla nasıl geçtiğini, akşam saatlerinden itibaren tugayın etrafını 8-9 ayrı noktadan nasıl kuşattığını, vs. vs....

Şimdi bunları söyledim, kral çıplak dedim diye postal yalayıcılar beni vatan haini ilan edecekler yine ama.

Söylesem faydası yok, sussam gönül razı değil.

eya' Alıntı:
Bugün okulda katil olabilirdim. Terör örgütüne sempati beslediği yönünde şüpheler olan bir öğretmenimin nedense morali çok yerindeydi, haberleri internetten bir iştahla okuyordu, gözleri parlayarak. O an yaramaz bir öğrenciyi gördü, daha önceden onu dövmüş olacak ki, bakın şimdi ne yapacağım ben ona diye gülerek kalktı, herkesin bakışlarındaki gariplikten gafletinin farkına vardı, sustu. İçindeki şiddet sebepsiz yere dışarı çıktı. O an çok zor tuttum kendimi.

Allah bu milletin gizli açık tüm düşmanlarını helak ede... Amin.
:+1:Amin :+1:
Keşke senin dediğin gibi sadece öğretmenlerde olsa; bi öğretmenimiz bilişimci çocuklara bayrak çizdiriyo düşün.
kaymakama şikayet ediyosun elinde delil var, "sus" diyo.
Geeeeç, ısparta dağ komandoda asteksin, karakol baskını seyrediyon, 3 tene dangalak içerde kürtçe konuşuyo.
kuzey ırakta adam aricana bulsa da bu adamları, hani senin istihbaratın kuvvetliydi.
bi de komutan utanmadan yol gösteriyo,"biz burda bu eğitimi veriyoruz, kiminiz gidip kuzey ırak vs kamplarda 10 bin dolara 20 bin dolara eğitim vereceksiniz" ve benimle asteklik yapan kaymakam adayları komserler savcılar var, hiç biri sesini çıkarmıyo.

bırak tüm bunları gel maraşa... ne oldu benim güzel memleketime..
dönelim geçmişe, başbakan siyasi yasaklı. siirtte bir bahaneyle seçimler iptal. amca burdan aday. vaad ne. her zamanki gibi iş.
velhasıl kelam Afşin elbistan termik santralindeki işçinin bugün çoğu siirtli. Eee kardeşim yiyecek yoksa aş yoksa yataklık yapan yoksa niye gelsin törrüst. Yataklık yapan adamları yerleştir sen bugün elbistana, sonra da neler oluyor bak seyret. arkadaşlar her söz her yerde söylenmiyor,
ancak imralıdaki itin 1997-2001 arası kongresindeki ifadesi; "Bugün dağda işimiz bitti, bundan sonra hakkımızı siyasi zeminde arayacağız."
sen git kuzey ırakta para harca,
geçen sene domuz gribi (Bu halkın %99'u domuz ya)
bu sene de bu hareket.... Eee kardeşim heralde amerikaya açıktan yardım edemeyiz.

serserised' Alıntı:
abi boşa gidiyoruz oraya bizi uyutuyolar tansiyon dişürmek için geçen jetler gitmiş kampları bombalamıştı ne oldu bence bunlar hikaye amerika şuraya git buraya gel şuralara bomba at filme çek medyada göster diyecek sonra arkadaşların dediği gibi bahara yine şehit haberi önce içdeki özellikle orduda bulunan hainlerin temizlenmesi gerekli. 24 şehit haberi alıyoruz asker arkadaşım 1.5 saat mesafedeyiz komutan bekleyin dedi diyor. bunlar planlı yapılıyor. olan yine gençlerimize oluyor. bu zamana kadar ordunun güçlü olduğun u düşünür ve saygı duyardım artık ordumuzun kokuşmuş komutanlarca yönetildiğini düşünüyorum ve ne saygı duyuyorum nede güçlü olduğunu düşünüyorum 6 yaşında oğlum var askerlik çağı gelince askere göndermemek için ne gerekirse yapacam çünkü biliyorumki oraya giden ve şehit olan gençlerimiz vatan için değil birilerinin rantı veya işine geldiği için ölüyor.
2015'te askerlik zaten kalkacak hocam, bunlar onun bahaneleri.
paralı sisteme geçecekler, şimdi geçsenize ya 2015'e kadar şehit vereceğinize.
sen napacan baba plan tıkır tıkır işliyo...

kara harekatıda lazım tabiki. lakin sadece kara harekatı yetmez. siyasi olarakta çözümler üretilmeli. dağa çıkmanın yada teröre destek vermenin önü kesilmelidir...

Hiçbirşey yapamasak ta kandile musula kerküke kadar gidip Türk'ün kim olduğunu göstermek lazım.Türk bayrağını kandilin en zirvesine dikmek lazım.Geri dönerken de onların yaptığı gibi mayın,pusu kurup oranın hakimiyetini onlara bırakmamak lazım.Neymiş çözüm değilmiş, neymiş operasyonu zaten onlar istiyormuş, neymiş kaçmışlarmış.Banane bunlardan.Türk'ün gücünü dünya görmeli.11 Eylül sonrası Amerika tam 4 ülkeye girdi.Kimseden izin aldı mı?Kimse onlara hesap sorabildi mi?Biz de bunu yapamazsak yazıklar olsun bize.

"ÇANAKKALE'DEN GELEN SESİ DUYUYORMUSUN?KURTULUŞ SAVAŞI ŞEHİTLERİMİZ BAĞIRIYOR,SİZ DAHA DURACAKSANIZ BİZ KALKALIM..!"

Kara harekatıyla onlara zayiat verdirebiliriz. Ama bu terörü bitirmez. Bu iş düzenli orduyla, 150 bin askerin doğuya yığılmasıyla olmaz. Bunu operasyon bölgesinde görev yapmış olanlar az çok bilir. Taburlarımız, karakollarımız her zaman orda açık hedef.

şuan yetiştirilen profesyonel askerler ve polis özel harekatın buralarda görev yapması silahlı mücadelede büyük başarılar kazandırabilir.

Olay basının verdiği gibi değilmiş, Genelkurmay açıklama yapıp biz dışarda değil içerdeyiz dedi.

Gaz alma operasyonundan başka bişey değil.

ya hikaye diyolar boşa sıkıyolar diyolar o bölgedeki güvenlik birimlerinde çalışan arkadaşlar.kato dağı yerle bir edildiği falan hikaye diyolar.boş yerleri bombalayıp geliyolar diyolar doğrumu acaba bunlar?

muallimim' Alıntı:
3-5 asker ya da polisimiz şehit olunca geniş çaplı operasyon başlatılır.

10 ya da üstü ise sınır ötesi harekat.

35 yıldır aynı terane.

Bana kim açıklayacak 200-250 tane terörist sınırdan havan toplarıyla, ağır silahlarla nasıl geçtiğini, akşam saatlerinden itibaren tugayın etrafını 8-9 ayrı noktadan nasıl kuşattığını, vs. vs....

Şimdi bunları söyledim, kral çıplak dedim diye postal yalayıcılar beni vatan haini ilan edecekler yine ama.

Söylesem faydası yok, sussam gönül razı değil.

Hain saldırıyla ilgili ön rapor. İnceleyin hocam. Anlatmak ve sormak istedikleriniz cevabı burada da var. http://www.memurlar.net/haber/208151/

Aynen duyduğum, yazdığım gibi. Havan saldırısı ağır zaiyatın ana sebebi. 250-300 kişinin tespit edilememesi de 2-3'şer kişiler ekipler halinde gelmeleri. Uçaksavarı da yine parçalayıp katırlarla, kadınlarla getirmişler. Yerel bölge halkından şerefsiz olanların destek vermesi. Maddi yetersizlikler. Öyle bir noktadaki karakol derme çatma oluyor da ordu evleri neden 5 yıldızlı oluyor, şimdi gel de konuşma. Askerin değerinin olmadığını askerlik yapan herkes gördü. Birçok komutanın derdi vatan değil, kendi cebi. Böyle bir ordu bırakın başarı sağlamayı, hiç bir halt edemez. Orduyu ayakta tutan yine şehit olan kahraman Mehmetçik... Umarım ordu da önceliklerini iyi belirler. Devlet bütçesinin en büyük kalemi ordu iken yine de gücümüz yetmiyor işte arkadaşlar.

Amerika'yı küçük görmeyi hepimiz isterdik, söz dinletebilmeyi. Ama 75 milyonluk, gelişmekte olan, petrol, enerji, askeriye, teknolojik dahil bir çok kaynakta dışarı bağımlı olan bir ülke 300 milyonluk, dünyanın tüm kaynaklarını sömüren, gelişmesini tamamlamış bir ülkeye kafa tutmaktan bahsediyorsunuz. Oturduğunuz yerden konuşması kolay. Hangi güçle kafa tutacaksınız Amerika'ya? Keşke tutabilsek. Ha, onun da zamanı gelecek. Bu millet birlik olduğunda öyle bir gelişir, öyle bir birlik olur ki bizim kafa tutmamıza gerek bile kalmaz, herkes ayağını denk alır...

Genelkurmay düzeltme yaptı. 22 taburun tümü sınır ötesinde değil. 22 Tabur sınır içi ve dışı operasyonda. Sınır dışına sadece profesyonel birlikler gönderilmiş. Zaten doğrusu da bu. Erleri götürüp orda dağa taşa vurmanın anlamı da yok. Özel harekat, bordo bereli ve komandolar adrese teslim nokta saldırılar yapacak yine.

Umarım başarılı olur.

bir yüz yıl daha geçse bu olay bitmez.Amaç bataklığı mı kurutmak,sivrisinekle mi uğraşmak? 30 yıldır kuzey ırağa operasyonlar yapılıyor.değişen nedir anlamadım.bu insanların,gençlerin ölümünü durduruyor mu arkadaşlar?hergün insanlar şehit oluyordu orda..24 asker şehit olunca mı olayın rangi değiştir.3-5 askerin,polisin canı kıymetli değilmiydi yani?

İnşallah kayıp vermeden bu iş biter.
ama çok zor.
Adamlar keleş, bixi, kanas, doçka (uçaksavar), roketatar ile saldırıyor. bizde ise hala 2. dünya savaşından kalma g3, mg3, 500 mt mesafeli t40 bombaatar vs bir sürü hurda. d
evamlı tutukluk yapan, 10 atıştan sonra şişen her daim bakım isteyen silahlarla karşılık veriyoruz.
adamların hepsinde keleş var ve suda, çamurda, tozda toprakta her zaman çalışan rus silahları.

En kısa zamanda bu sorunada çare bulunmalı.

Allah ordumuza askerimize zeval vermesin...

Valla arkadaşlar keşke gazetelerde herşey yazıldığı gibi olsa.Ama bakın genel kurmay açıklama yaptı durum öyle değil diye.Biliyorsunuz ki bağımsız değiliz.Çok acı.

Bu iş;
1- Profesyonel askerlerin operasyon bölgesine sevki ile,
2- Dağdaki piyonları öldürerek bitiremezsiniz. Üst düzey kadrolarındakiler, sınır ülkelerinde rahatça gezebiliyorlar. Bunlar istihbaratçılarımızla çok rahat tespit edilebilir(edilmiştir). Direk bunlara karşı gizli operasyon yapılmalı. (Mossad, CIA, KGB'nin yaptığı gibi...)

çözülür...

Kara harekatı boş bence, diyelimki 500 pkklı öldürdük ne olacak ki... Dağa çıkmış pkklı ölmekle bitmez, önemli olan istismar yollarını kapatıp dağa başka pkklının çıkmasını önlemektir. Terör arttıkça demokrasiye daha fazla yönelmeliyiz.

Ama bu demokrasi yoluna Apo'yu asarak başlamak lazım..

Bir vakte erdi ki bizim günümüz
Yiğit belli değil, ödlek belli değil
Herkes yarasına derman arıyor
Deva belli değil, dert belli değil.

Geri