23-30 MART ARASI HAFTA İÇİ DYK KURS ÜCRETİ ÖDENECEK Mİ?

Kodla Büyü

timesgreen

Aktif Üye
23-30 Mart arası öğretmenler idari izinli sayıldığından normal ekdersleri nöbet hariç alacaklar. Fakat hafta içi DYK Kursu olanlar kurs ücretini alabilecek mi? Normalde kar tatilinde de öğretmenler idari izinli sayıldıklarından hafta içi DYK kurs ücreti ödeniyordu. Hafta sonu ödenmiyordu. Şimdi nasıl olacak acaba?

Sanmıyorum bir yazı ile ödenmez şeklinde çözerler bu işi. Tahminimce

devlet vermesin kardeşim. maaş veriyor, ekders veriyor birde yapmadığımız kursun parasını mı alalım. yazıktır günahtır . Ekdersi vermese ne olacak ölecekmiyiz. Dünyada böyle devletmi var. Allah devlete millete zeval vermesin. Devletin vergi geliri düştü. keşke ekdersde vermese. tek maaşlıyım. hatta maaşdan bile kesinti yapsa helal olsun. bazıları durumun hesabını değil üç beş kuruşun hesabını yapıyor.

Hafta içi ödenir hafta sonu ödenmez. Nöbetler de ödenmez yazı ekte.

Ekli dosyalar

• IMG-20200313-WA0081.jpg
    IMG-20200313-WA0081.jpg
    78.4 KB · Görüntüleme: 315
  • IMG-20200313-WA0080.jpg
    IMG-20200313-WA0080.jpg
    40.2 KB · Görüntüleme: 280
Yönetmeliği tam bilmiyorum ama hak hukuk ve adalet yönünden yapılmayan dersin bile ekdersi ödenmesinin doğru olmadığı kanısındayım bırakın DYK yı. Sadece fikir tabi. Maddi olarak ihtiyacımız var tabi ama her ne sebep olursa olsun evde otururken ekders alınması ekdersin mantığına ters bence.

Yönetmeliği tam bilmiyorum ama hak hukuk ve adalet yönünden yapılmayan dersin bile ekdersi ödenmesinin doğru olmadığı kanısındayım bırakın DYK yı. Sadece fikir tabi. Maddi olarak ihtiyacımız var tabi ama her ne sebep olursa olsun evde otururken ekders alınması ekdersin mantığına ters bence.

Aynı mantıkla maaşında kesilmesi lazım.

devlet vermesin kardeşim. maaş veriyor, ekders veriyor birde yapmadığımız kursun parasını mı alalım. yazıktır günahtır . Ekdersi vermese ne olacak ölecekmiyiz. Dünyada böyle devletmi var. Allah devlete millete zeval vermesin. Devletin vergi geliri düştü. keşke ekdersde vermese. tek maaşlıyım. hatta maaşdan bile kesinti yapsa helal olsun. bazıları durumun hesabını değil üç beş kuruşun hesabını yapıyor.
aynen katılıyorum hocam

Hafta içi de ödenmez hocam. Yazıya göre.
https://www.mebpersonel.com/ozel/me...-kararlarinin-detayli-aciklamasi-h237925.html

1) 16-20 Mart tarihlerinde 15 saat ek ders ücreti ödenecek BTR' ler için 18
2) 23-27 Mart tarihlerinde okutulan dersler kadar ek ders ücreti alınacak
3) Egzersiz ve nöbet ücreti ödenmeyecek
4) 2. haftalık süreçte tüm DYK İYEP (hafta sonu kursları hariç), destek eğitim ve evde eğitim ödenecek.

Özetle Hafta içi olan DYK ve İYEP ödenecek hafta sonu olanlar ödenmeyecektir.

Son düzenleme:
https://www.mebpersonel.com/ozel/me...-kararlarinin-detayli-aciklamasi-h237925.html

4) 2 haftalık süreçte tüm DYK İYEP (hafta sonu kursları hariç), destek eğitim ve evde eğitim ödenecek.

ne kadar saçma egzersizde ders dışı öğretmen yapmıyor para yok doğal olarak dyk da ders dışı onuda yapmıyor ama ücret ödeniyor anlamadım bu işi..

ne kadar saçma egzersizde ders dışı öğretmen yapmıyor para yok doğal olarak dyk da ders dışı onuda yapmıyor ama ücret ödeniyor anlamadım bu işi..
Hocam saçma değil olay ek ders karşılığı görev mi değil mi yönetmelik ona bakıyor egzersiz ek ders karşılığı görev değil ders dışı görevdir

Doğru söze ne denir...

4) 2 haftalık süreçte tüm DYK İYEP (hafta sonu kursları hariç), destek eğitim ve evde eğitim ödenecek.

4. maddede belirtilen 1. madde ile çelişiyor.
16-20 Mart seminer haftası gibi değerlendirilip öğretmenlere 15'er saat ek ders ödenecek yazıyor yazıda.

4. maddede belirtilen 1. madde ile çelişiyor.
16-20 Mart seminer haftası gibi değerlendirilip öğretmenlere 15'er saat ek ders ödenecek yazıyor yazıda.
BTR seminer haftası 18 saat ek ders alır

Pardon orası sadece ikinci hafta için geçerli

Ekli dosyalar

• IMG-20200211-WA0034.jpg
    IMG-20200211-WA0034.jpg
    89.7 KB · Görüntüleme: 40
Hocam saçma değil olay ek ders karşılığı görev mi değil mi yönetmelik ona bakıyor egzersiz ek ders karşılığı görev değil ders dışı görevdir
İşte yönetmelik saçma zaten hocam :) Varsayalım tatil 2 hafta daha uzadı. düşünün ben 20 saat derse giriyorum sadece diyelim. Karşı komşum 20 saat ders 20 saat dyk var diyelim.Bunlarda haftaici ise aylık olarak ben 1000 lira ekders alırken o 3000TL alacak. İkimiz de evde oturuyoruz 1 aydır. Evde otururken o benden, ben senden, sen karşı komşu öğretmeninden fazla veya az ekders alıyoruz hem de 3-5 lira falan değil yani binlerce lira fark var.

Ekders nasıl çıkmış neden çıkmış bilmiyorum ama benim mantığıma göre fazla derse giren veya ek görevler yaoan(belleticilik egzersiz vb) öğretmenlerin maddi hakları için çıkmıştır. İyi de herkes evde :)

Evde otururken ekders alınması zaten ilginç, herkesin farklı farklı ekders alması daha ilginç :)

Bence maaş ödenip bunun dışında bir şey ödenmemesi lazım. Sadece kendi şahsi düşüncem. Lütfen polemiğe sebep olmasın.
Illa ücret öğrenecekse de herkese eşit belli bir ücret ödensin. Bu durum normal ek dersin yapılmış sayılacağı hallerin dışında özel bir durum. Yönetmelik bu durumlar düşünülerek yazılmamış çünkü. Olağan haller var orada.

Arkadaşlar vicdan rahatlatmak isteyenler için büyük fırsat, TSK ve devletin sağlık kurumları yardım kabul ediyor. Bugün Cumhurbaşkanımız açıklama yaptı. Ciddi ekonomik sonuçları olacak diye. Yatırın ek dersleri bu yardım hesaplarına. Konuyu açan arkadaş ek Ders peşine düşmemiş sadece meraktan bir soru sormuş. Konu nerelere çekilmiş. Neden insanları mahçup ediyorsunuz. Alın ekdersi sesiz bir şekilde hayrınızı yapın doğru olanda bu değil midir?

Arkadaşlar vicdan rahatlatmak isteyenler için büyük fırsat, TSK ve devletin sağlık kurumları yardım kabul ediyor. Bugün Cumhurbaşkanımız açıklama yaptı. Ciddi ekonomik sonuçları olacak diye. Yatırın ek dersleri bu yardım hesaplarına. Konuyu açan arkadaş ek Ders peşine düşmemiş sadece meraktan bir soru sormuş. Konu nerelere çekilmiş. Neden insanları mahçup ediyorsunuz. Alın ekdersi sesiz bir şekilde hayrınızı yapın doğru olanda bu değil midir?
Övünmek için değil teşvik için yazıyorum,Ben aldığım maaştan her ay 100-200 arası zekat vermeye çalışıyorum buay 100 tl akraba ,100 tl suriyeli mazlumlar için eft ile yolladım.

Aynen katılıyorum size, açıkçası kim yapar bunu işte onu görmek isterim. Delikanlı klavyeliliği yapmak kolay...

Geri