29.11.2011 EBİTEFO 2012 görevlendirmeleri yazısı...

Kodla Büyü
SogukSabah' Alıntı:
alpaygunes' Alıntı:
Son bir yıldır eğitici olanlar öcelikli olmak üzere. Bakalık tarafından görevlendirilmek üzere her ilden isim istendi. mevcut eğiticilerin sayısı zaten yetiyorsa sorun yok amaz il kontenjanından az ise 2008 sınav notlarına bakılarak açık kapatılacak.

Hocam şuan eğitici olarak görev yapan (2008 sınavına girmeyen) eğiticilerin görevlendirilmesi yapılacak mı? bu konuda net bir bilgiiniz varr mı?
Şuan görev yapanların süresi uzatılacak, ihtiyaç dahilinde de ekli listedikilerden mi görevlendirme yapacaklar.

SAyın hocam burada küçük bir hatanız var,
2008 yılından evvel eğitici formatör öğretmen olsa bile 2008 yılında ki sınava girmemişse zaten o kişi son 3 senedir görevlendirilemiyordu.
Yani şu anda eğitici Formatör öğretmen olarak görev yapan herkes 2008 yılındaki sınava girmi olmalı, eğer 2008 yılında sınava girmediği halde daha önceden görev yapsın yada yapmasın şuanda görevlendirilen kimse varsa o il yanlış bir uygulama yapıyor demektir.

pigacu' Alıntı:
Sivas MEM sitesinde duyuru yok şuan verilen kontenjan kadar eğiticide yok. Acaba ses çıkarmayıp, başvuru olmadı diye kendi elemenlarınımı görevlendirecekler.
Kendi elemanı derken eğer 2008 sınavına girmiş ise mümkün. Ama iller sınava girmemiş (ek2) listede yer almayan kimseyi görevlendiremeyeceklerdir.
Eğer bir ilde sınava girenlerin hiçbirisi görev istememişse o zaman 1(bir) kişi İl Koordinatörü olarak sınav şartı aranmaksızın görevlendirilecek. Ancak bir ilin kontejanı 10 (on) görev alan kişi sayısı 5 (beş) ve sınava giren diğer kişiler görev istemedi. Kalan 5 kişi için keyfe keder birileri seçilip görevlendirilemeyecektir.

ist_koord' Alıntı:
pigacu' Alıntı:
Sivas MEM sitesinde duyuru yok şuan verilen kontenjan kadar eğiticide yok. Acaba ses çıkarmayıp, başvuru olmadı diye kendi elemenlarınımı görevlendirecekler.
Kendi elemanı derken eğer 2008 sınavına girmiş ise mümkün. Ama iller sınava girmemiş (ek2) listede yer almayan kimseyi görevlendiremeyeceklerdir.
Eğer bir ilde sınava girenlerin hiçbirisi görev istememişse o zaman 1(bir) kişi İl Koordinatörü olarak sınav şartı aranmaksızın görevlendirilecek. Ancak bir ilin kontejanı 10 (on) görev alan kişi sayısı 5 (beş) ve sınava giren diğer kişiler görev istemedi. Kalan 5 kişi için keyfe keder birileri seçilip görevlendirilemeyecektir.
Hocam kişi 2008 sınavına giremedi Ama daha önceden eğiticilik yapıyordu. Hatta EĞİTİCİ BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ Sertifikası da almış. Neden 2008 sınavı şart olarak koşuluyor. Eğitek zamanında EĞİTİCİ BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ sertifikası verdiği kişileri şimdi nasıl olurda görmezden gelir. o zaman bu sertifikanın ne anlamı var neden verildi. Kişi her sene sınava girmek zorunda mı?
yılllarca görev yapmış sertifikası olan adamı görevlendirmeyeceksin ihtiyac var diye 1 yıllık stajyerliği kalkmış, eğiticilik yapmamış, sınava girmemiş adamı, adamı eğitici olarak görevlendireceksin bu nasıl sıkıntılı bir durumdur.

Sevgili hocam;
şu anki görevlendirmelerde de 2008 sınavı şarttır zaten . 2008den evvel görev yapmış, sertifikalarını almış (ben o sertifikaları verilen eğitimlerin eğitim görevlisiyim) ancak 2008de ki sınava girmemiş pekçok kişi zaten 2009 ocak ayında görevlendirilmedi. Bu yeni bir durum değil eğitek bunu 2008 mayıs ayında illere bildirmişti. Daha önceden görev alanlardan 2008 sınavına girmiş olanlar görevlendirilecektir kontenjan dolmaması halinde ise 2008 sınavında 50 ve üstü not alanlar görevlendirilecektir. Bunu 2008 haziran ayından beri uyguluyoruz zaten. Bunun tersini uygulayan il varsa hata yapıyor bunu eski yazıları açıp okursanızda görürsünüz. Son üç senedir 2008 sınavına girmemiş birini EBİTEFO olarak görevlendiren İl MEM varsa farkedilirse o kişiden-ödeme yetkilisinden artık birilerinden bu geçen 3 senenin ücreti kesilebilir.

Serzenişinizin son kısmı ise çok garip bir İl de görevlendirilecek kişilerde sınav şartı aranır ama sınava girenlerden kimse görev istemezse stajyerliğini yapmış bir BT öğretmeni görevlendirilir. Bu daha önceden eğitici Formastör Öğretmenlik yapmış ama 2008 de sınava girmemiş bir kişide olabilir burada bir sıkıntı yok.

ist_koord' Alıntı:
Sevgili hocam;
şu anki görevlendirmelerde de 2008 sınavı şarttır zaten . 2008den evvel görev yapmış, sertifikalarını almış (ben o sertifikaları verilen eğitimlerin eğitim görevlisiyim) ancak 2008de ki sınava girmemiş pekçok kişi zaten 2009 ocak ayında görevlendirilmedi. Bu yeni bir durum değil eğitek bunu 2008 mayıs ayında illere bildirmişti. Daha önceden görev alanlardan 2008 sınavına girmiş olanlar görevlendirilecektir kontenjan dolmaması halinde ise 2008 sınavında 50 ve üstü not alanlar görevlendirilecektir. Bunu 2008 haziran ayından beri uyguluyoruz zaten. Bunun tersini uygulayan il varsa hata yapıyor bunu eski yazıları açıp okursanızda görürsünüz. Son üç senedir 2008 sınavına girmemiş birini EBİTEFO olarak görevlendiren İl MEM varsa farkedilirse o kişiden-ödeme yetkilisinden artık birilerinden bu geçen 3 senenin ücreti kesilebilir.

Serzenişinizin son kısmı ise çok garip bir İl de görevlendirilecek kişilerde sınav şartı aranır ama sınava girenlerden kimse görev istemezse stajyerliğini yapmış bir BT öğretmeni görevlendirilir. Bu daha önceden eğitici Formastör Öğretmenlik yapmış ama 2008 de sınava girmemiş bir kişide olabilir burada bir sıkıntı yok.

Hocam illa sınav diyorsunuz. peki 2008 yılında sınava girip o dönemdeki eğitici arkadaşlaran 50 alamayan bir çok arkadaş eğitici olarak görevlendirildi. eğer sınav bir zorunluluk başarı puanı da 50 ise neden 50 nin altında alan bir çok arkadaş o dönemde görevlendirildi. Sınav sonucu bir kriterse 50 nin altında alan (demek ki yeterli değil) neden görevlendirildi O dönemde eğitici olan bir arkadaşın sınava girmesinin yeterli görülerek sınavdan 0-10-20 bile alsa (ki düşük alanlar olmuştur.)görevlendirilmesinin devam etmesini nasıl açıklarsınız...

30 saat söylentisini nerden duydunuz. olasılık yüksek mi. ona göre karar verecem. yarıyıl ve yaz tatili ne olacak.onunla ilgili ihtimaller nedir?

Daha önce zorunlu hizmet için görev yaptığım ildeki eğiticilerin hiçbiri sınavdan 50 ve üstü almamıştı... Gizli olması bundandır. Ben ve 2 arkadaş ise 60 üzeri puan alırken kimsenin istemediği ilçe için eğiticilik önerisinde bulununca istememiştim. Bu arada merak edenler varsa bazı sitelerde puanlı listeler var google amca yardımcı oluyor

SogukSabah' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
Sevgili hocam;

Hocam illa sınav diyorsunuz. peki 2008 yılında sınava girip o dönemdeki eğitici arkadaşlaran 50 alamayan bir çok arkadaş eğitici olarak görevlendirildi. eğer sınav bir zorunluluk başarı puanı da 50 ise neden 50 nin altında alan bir çok arkadaş o dönemde görevlendirildi. Sınav sonucu bir kriterse 50 nin altında alan (demek ki yeterli değil) neden görevlendirildi O dönemde eğitici olan bir arkadaşın sınava girmesinin yeterli görülerek sınavdan 0-10-20 bile alsa (ki düşük alanlar olmuştur.)görevlendirilmesinin devam etmesini nasıl açıklarsınız...

Sayın Hocam;
bunu ben niye açıklayayım ben bir İlde eğitici formatör öğretmenlik yapıyorum. Kişisel görüşümü soruyorsanız o sınavdan 0-10 alan kişiler EBİTEFO olarak görevlendirilmemeliydi 25-50 arası alan eski EBİTEFOlar bir tekamül eğitiminden geçirilmeliydi ve bir sonraki sınavda (o zamanlar 2010 da bir sınav daha var deniyordu) hala 50 altında almış ise görevlerine son verilmeliydi. Ama bakanlık 2008 Haziran görevlendirmesinde bir şart belirledi daha evvel görev alanlarda sınava girme koşulu daha evvel görev almamış yenilerde ise 50 ve üstü koşulu konulmuştu ben sadece bu maddeyi hatırlattım. Ayrıca sizin sorunuzu anlıyamadım.
Önce 2008den evvel görev alıp 2008de ki sınava girmeyenler şimdi görevlendirilmiyor ama stajyerliğini bitirmişler görevlendiriliyor gibi bir serzenişiniz oldu.
Sonra ise 2008den evvel görev alıp sınavda düşük not alanlar neden görevlendiriliyor diyorsunuz. Bunlar apayrı konulardır.
Ben EĞİTEK'te bu konu ile ilgili çalışan ekibe katılıyorum, bence belli aralıklarla(2-3 senede bir) alanımıza mahsus sorularla sınav olmalıdır fakat ahde vefadan vazgeçilip düşük not alan kişiyede teşekkür edilip okuluna geri dönmesi sağlanmalıdır.

bilogret' Alıntı:
2008 deki sınava giren EĞİTİCİ lerin puanları neden gizli.
Gizli değil hocam o üt yazı ekinde verilen liste için not koşulu yok o sebeple yazılmamış, ancak google da biraz vakit harcayarak arama yaparsanız o zaman ki listeye tüm notlarla ulaşabiliyorsunuz.

bilogret' Alıntı:
2008 deki sınava giren EĞİTİCİ lerin puanları neden gizli.

sonuç listesini ekledim. eskilerin puanıda var...

Ekli dosyalar

• 2008FormatorSinavi.rar
    114.4 KB · Görüntüleme: 166
SogukSabah' Alıntı:
bote2008' Alıntı:
"İlinde görevlendirme şartlarını taşıyan veya istekli eğitici bilişim teknolojileri formatör öğretmeni olmaması durumunda bu işi yapabileceği düşünülen adaylığı kalkmış 1(bir) bilişim teknolojileri öğretmeni bu görev için teklif edilecektir."
hocam böyle bir yazı nerede, kime geldi. Bakanlığın yazsı mı yoksa sizin ilin yazsı mı bir de hangi ildesiniz? yok mu elinizde fotokopisi.

Eğer böyle biride yoksa ki zor bulurlar kimse bu görevi istemiyor gibi.
Ne olacak:( :p

yadigartbaykal' Alıntı:
görünürde fatih projesi yok görevlendirmeler yapılmaya başlanmış bile neyin iş ve işlemlerini yapacaklar merak ediyorum.

Hocam Bakanlığın illere gönderdiği yazıda Fatih Projesi açıkça vurgulanıyordu...

BAKANLIĞIN YAZISI

Ekli dosyalar

• Egitici_BT_Formator_gorevlendirme.rar
    100.4 KB · Görüntüleme: 116
arkadaslar fatih projesinde suan 51 okul pilot olarak secildi. ocak ayında bu okullara donanım kurulumu yapılacak ve bu okuldaki öğretmenlere eğitimde teknoloji kullanımı kursu verilecek. okul müdürü varsa bt formatörü ve eğiticiler sorumlu olacak

Bu yazıda öncelik halen görevli olan EBİTEFO larda diyor.
Ama bakanlığın yazısında ekli listedekiler öncelikli eğitici yazanlar deniyor.
Bu ne yaman çelişkidir.

beyaz24kartal' Alıntı:
Bu ne yaman çelişkidir.

Biraz karışık gözüküyor ama çelişki yok sayın hocam,
gelen yazıda dediğiniz gibi eğitici yazanlar diyordu ancak iller o eğitici yazanların görevlerinden ayrıldığını onların yerine başkalarının görev aldığını bunlardan hangilerinin öncelikli olacağını sorunca bakanlık ikinci bir emirle öncelik sırasını açıkladı. İlçe MEM de ona göre doğru şekilde bir yazı çıkarmış kurumlarına ancak hep karşı olduğum şekilde resmi yazılar bu platformda paylaşılınca ve tabi ek yazılar paylaşılmayınca akıllarda sorular oluşuyor.
Son durumda öncelik
a) aktif olarak görev yapanlar
kontenjan varsa
b) listede eğitici olarak belirtilenler
kontenjan varsa
c) listede 50 ve üstünde puanı olanlar puan üstünlüğüne göre.

Ayrıca kontenjanların nasıl değerlendirileceğide aynı emirde açıklanmıştır.

hemenyardim' Alıntı:
zencefil58' Alıntı:
okul formatörleri yine memlerin insafına kaldı hayırlı olsun görev alan arkadaşlara.
Okulda görev yapan formatör arkadaşlarında yazıları hazırmış. Kısaca; haftalık 30 saat dersleri olacak okulda. Yani 08:00-17:00 arası çalışma yok artık. Girdikleri ders sayısına bakılmaksızın bu 30 saatin 15 saati maaş karşılığına, 15 saatide ek ders olarak sayılacak.
Hani ne oldu üstad millet ikinci dönem görevlendirmeleri almaya başladı..

ist_koord' Alıntı:
beyaz24kartal' Alıntı:
Bu ne yaman çelişkidir.

Biraz karışık gözüküyor ama çelişki yok sayın hocam,
gelen yazıda dediğiniz gibi eğitici yazanlar diyordu ancak iller o eğitici yazanların görevlerinden ayrıldığını onların yerine başkalarının görev aldığını bunlardan hangilerinin öncelikli olacağını sorunca bakanlık ikinci bir emirle öncelik sırasını açıkladı. İlçe MEM de ona göre doğru şekilde bir yazı çıkarmış kurumlarına ancak hep karşı olduğum şekilde resmi yazılar bu platformda paylaşılınca ve tabi ek yazılar paylaşılmayınca akıllarda sorular oluşuyor.
Son durumda öncelik
a) aktif olarak görev yapanlar
kontenjan varsa
b) listede eğitici olarak belirtilenler
kontenjan varsa
c) listede 50 ve üstünde puanı olanlar puan üstünlüğüne göre.

Ayrıca kontenjanların nasıl değerlendirileceğide aynı emirde açıklanmıştır.

Bu bahsedilen ek emirleri eklemeniz mümkünmü hocam.

Benim mümkün değil malesef hocam. Daha evvelde söyledim ben burayı gayrı-resmi bir ortam olarak gördüğüm için resmi yazışmaların burada paylaşılmasına karşıyım. Ancak bulunduğunuz il-ilçe MEM sizinle bu bilgileri paylaşmıyor yada eksik paylaşıyorsa bilgisini bana iletirseniz direk daire başkanlarına yada genel müdür yardımcılarımıza durumu iletirim ki ben bahsettiğimiz birimlerin sizden bilgi gizleyeceklerini düşünmüyorum.

Arkadaşlar bence asıl çelişki burada hiç değinilmeyen bu çıkan yazıda idareci olarak çalışanların teklif edilmemesi söyleniyor.Bu konuda bizlere haksızlık yapılıyor.Ben Md.Yard.sınavını kazandım eğiticilik sınavını da kazandım.Sınav kazanmak suç mu?Md.Yardımcılığını bırakmak istemiyorum çünkü eğiticiliğin sonu görünmüyor sonuçta kariyer yapıyoruz idarecilik puanımız artıyor fakat bir yandan da eğitici olmak istiyorum.Bu konuda herkesin duyarlı olmasını bekliyorum.

vermiş olduğunuz 2008 yılındaki sınava girenlerin listesinin içinde benim ismim yok neden acaba

Geri