3 Yıl Sonra Sınıf Mevcutları 30 olacak...

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanlığı (İMKB) arasında yeni eğitim kurumlarının yapılması için düzenlenen 5. Protokol'un imza törenine katıldı.

Başbakan Erdoğan, 133 bin dersliğin yapımının tamamlanarak eğitim-öğretimin hizmetine sunulduğunu belirterek, 9. Kalkınma Planı'nda genel orta öğretimde belirlenen hedefin, öğrenci sayısını derslik başına 30 kişiye düşürmek olduğunu hatırlattı.

Bu hedefe 2013 yılında ulaşılmasının öngörüldüğünü, ancak daha şimdiden bu sayıya çok yaklaşıldığını anlatan Başbakan Erdoğan, "120-125 kişinin okuduğu derslikler vardı. Bunları yaşadı Türkiye. Mesela ben orta öğretimde okuduğumda 75 arkadaş aynı derslikte okurduk. İstanbul'da... Bunları 2013 itibariyle inşallah 30 öğrenciye düşüreceğiz. Ve bu hedefi 5 yıl öncesinden büyük oranda tutturmuş vaziyetteyiz, ama yeterli görmüyoruz, koşturuyoruz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, derslik başına öğrenci sayısının ilköğretimde 32'ye indiğini de vurguladı.

http://www.meb.gov.tr/haberler/haberayrinti.asp?ID=1555

Sallamış, çok sinsi çalışıyor bu hükümet.
benim çalıştıgım ilçe de ve okulda sınıf mevcutlarımız 18-22 arası idi. okulun fiziki yapısı yeterli, öğretmen kadrosu yeterli. fakat merkezden gelen bir emir ile tüm şubeler birleştirildi şimdi sınıflar birer tane ve sınıf mevcudumuz şimdi 55-60. bu nasıl mantıktır ?
benim okulumdan 4, ilçe genelinde 24 öğretmen fazlası çıktı. ilcede ekders sayısında da iyi bir düşüş oldu :)
bu şekilse kısa süre sonra ilçemizde-ilimizde öğretmen fazlamız var denilecek. süper bir yaklaşım.
artık yeniden eski sınıf sayısına ne zaman döner, neden döner muamma.!!

Lainn' Alıntı:
Sallamış, çok sinsi çalışıyor bu hükümet.
benim çalıştıgım ilçe de ve okulda sınıf mevcutlarımız 18-22 arası idi. okulun fiziki yapısı yeterli, öğretmen kadrosu yeterli. fakat merkezden gelen bir emir ile tüm şubeler birleştirildi şimdi sınıflar birer tane ve sınıf mevcudumuz şimdi 55-60. bu nasıl mantıktır ?
benim okulumdan 4, ilçe genelinde 24 öğretmen fazlası çıktı. ilcede ekders sayısında da iyi bir düşüş oldu :)
bu şekilse kısa süre sonra ilçemizde-ilimizde öğretmen fazlamız var denilecek. süper bir yaklaşım.
artık yeniden eski sınıf sayısına ne zaman döner, neden döner muamma.!!

sorun il ve ilçeden kaynaklı ..planlama yapmıyorlar sonra da böyle sorunlar çıkıyor...

Hocam alakası yok, normal aşrtlarda okul müdürü-yönetimi karar verir şube ve derslik ve öğrenci sayısına. burda dayatma avr, tüm ilçeye böyle yapacaksınız diye sehven denilmiş.

Geri