3ds max Programı

Kodla Büyü

safi6003

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar.3ds max kullanan var mı arkadaşlar aranızda?Kullanan varsa nerden başlamalıyım?

Başlat->Programlar->3D Studio MaX->3dmax.exe
bence burası uygundur, buradan başlayabilirsin hocam :mrgreen:

Bu programda cok zorlanıyorum baktım kendim ogrenemedm bilişim eğitim merkezinin kursuna başladım 1 ay kadar once bakırköyde allahdan adamlar öğretiyo smdı azbucuk bişeyler biliyorum zamanla tamamen anlarım inş:)

Ben kullanıyorum, çok iyi olmasam da.. Çevrenizde gördüğünüz eşyaları modellemeye çalışarak başlayabilirsiniz. Zamanla daha zor modellere doğru geçiş yapabilirsiniz, daha sonra ışık, kaplama, hareketlendirme...Valla bu programın sonu yok zaten bence, her yerden bir komut çıkıyor çünkü:) İnsanın yıllarını alabilir, sabır ve emek gerektirir çok iyi işler çıkarmak. Ben temel bilgileri biliyorum diyebilirim ama benim de çalışmam gereken o kadar çok şey var ki. Kolay bir program olduğunu düşünmüyorum ama çok zevkli olduğu kesin.İnternette bir çok video da bulabilirsiniz, torrentlerde de anlatımlar var, fakat en başta başına oturup ciddi saatler vermek bu işin yolu.

hocam öncelikle photoshoptaki gibi bazı kısayolları öğren. x-y-z koordinat sistemlerini ve 4 ekranda çalışmayı öğrenebilirsin. (ön-sol-üst-vb.)
daha sonra modellemeye geçmeni tavsiye ederim. basit komutlar var. mesela extrude gibi. tabi çizgi tagemin videoları da yardımcı olacaktır.

Geri