5. Sınıf Seçmeli Robotik Kodlama Yıllık Plan

Kodla Büyü

Ali KOCA

Üye
Elinde bu sene 5. sınıflarda seçmeli olarak okutulacak olan Robotik Kodlama yıllık planı olan var mı acaba

Yıllık plan henüz net değil. Ne anlatmayı düşünüyorsunuz arkadaşlar. Ben mbot, makey makey tarzı uygulamalar göstermeyi düşünüyorum. Arduino ağır olur mu 5'lere?

Ben de kodu game lab scratch mbot ve lego setlerinden anlatmayı düşünüyorum ardunio bizim okul seviyesine ağır gelebilir öğrencilerin durumuna göre

Secmeli dersler geçen seneden belirlenmiyor mu?usule aykırı değil mi?talim terbiye yıllık paylaşması da gerekir.ogretmenler kafasına göre mi takılacak?

Ben de kodu game lab scratch mbot ve lego setlerinden anlatmayı düşünüyorum ardunio bizim okul seviyesine ağır gelebilir öğrencilerin durumuna göre
Hocalarım setleri nasıl alacaksınız?Çocuklar alır mı hemen ben de ne yapacağımı şaşmış durumdayım. Ardunioya hakimim yanlız set yok

Hocalarım 5 lere basit düzeyde anlatmalıyız sanırım plan ayarladınız mı kaynak ne kullanacaksınız

Bir de bunun bt sınıfı olmayan versiyonunu düşünelim. :)

Hocam bahsettiğiniz mikrodenetleyici Ardunio sanırım set olayını nasıl yapmayı planlıyorsunuz?
Plan ortaokul seviyesi için biraz ağır. Bende ayarlamaya çalışıyorum ama bitmedi. Açıkçası bu sene 5ve 6 için aynı planı kullanacak olsam da seneye 6 biraz daha ağır olabilir. O yüzden bu sene algoritma ile başlayıp o mantığı anlasınlar istiyorum. Mblock üzerinde duracağım. Scratch yok zaten. Tinkercad üzerinde devreleri çalışıp sonra gerçek devrelere geçmeyi planlıyorum

Kendi okulumun olanaklarına göre oluşturdum, umarım faydalı olur arkadaşlar. Hepimize güzel bir eğitim öğretim yılı dilerim.

Ekli dosyalar

• 2023-2024 ROBOTİK KODLAMA 5. SINIF YILLIK PLAN.rar
    9.5 KB · Görüntüleme: 625
Hocalarım setleri nasıl alacaksınız?Çocuklar alır mı hemen ben de ne yapacağımı şaşmış durumdayım. Ardunioya hakimim yanlız set yok
Hocam bizim robotik kodlama sınıfımız var 4 laptop 2 lego seti 4 mbot var ama 30 ar öğrenci var sınıflarda😀bt sınıfımız da var ama içinde hiç bilgisayar yok bi şkilde yapıcaz

Geri