5 Seneden Sonra Alınabilen Aylıksız İzin

Kodla Büyü

ihlamurcicegi

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar
Ben 5 yıldan sonra öğretmenlerin kullanabildiği aylıksız izni kullanmak istedik diyelim. Toplamda 1 sene 2 parça halinde kullanılabiliyor.
1. Sorum Btr görevlendirmesi aylıksız izin almama engel olur mu?
2. Sorum idare, milli eğitim biz bu izni vermeyiz diyebilirler mi, onların insiyatifinde mi?
3. Sorum İstediğim zaman alabilir miyim bu izni? Örneğin kasım ayında ayrılmak istesem hayır dönem ortası gibi vs bişey diyen olur mu?

İstediğiniz zaman alamayabilirsiniz. Adetten olmasa da kurumunuz personelimizin hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır diyerek zamanı uygun görmeyebilir.

Merhaba arkadaşlar
Ben 5 yıldan sonra öğretmenlerin kullanabildiği aylıksız izni kullanmak istedik diyelim. Toplamda 1 sene 2 parça halinde kullanılabiliyor.
2. Sorum idare, milli eğitim biz bu izni vermeyiz diyebilirler mi, onların insiyatifinde mi?
3. Sorum İstediğim zaman alabilir miyim bu izni? Örneğin kasım ayında ayrılmak istesem hayır dönem ortası gibi vs bişey diyen olur mu?
Hocam ben dönem ortasında almıştım bir sorunla karşılaşmadım. Mazeretinizi bildiren dilekce verin yeter dediler.

Merhaba arkadaşlar
3 sorunun cevabı da hayır. Daha önce mart ayında aldım, 5 ay sonra dilekçe ile yine göreve başlamıştım.

Dikkat edilmesi gereken tek nokta 12 ay ve daha fazla aylıksız izin almayın. Çünkü kadronuz ilçe milli eğitime geçiyormuş. Tam ayrıntısını bilmiyorum bende düşünüyordum, araştırırken görmüştüm.

Ben geçen sene 2. Dönem istedim, ilçe milli eğitim reddetti Hocam. Ben de o zaman öğrendim ne müdür ne de ilçe onaylamak zorunda değilmiş

Cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Anladığım şey şu yine farklı uygulamalar mevcut, idare ve milli eğitime bağlı. Bu biraz üzdü beni.

Son düzenleme:
Hocam önden gidip ilçe milli eğitim müdürünün çayını için . Durumunuzu anlatın . Ondan sonra idareye dilekçe verip ilçe milli eğitim üzerinden takip edersiniz

Hocam önden gidip ilçe milli eğitim müdürünün çayını için . Durumunuzu anlatın . Ondan sonra idareye dilekçe verip ilçe milli eğitim üzerinden takip edersiniz
Evet böyle yapmak en mantıklısı görünüyor. Kimseye bişeyleri anlatmadan iknaya uğraşmadan bu hakkı kullanamıyor olmak biraz sinir bozucu. Henüz bende net karar vermiş değilim, seminer döneminde karar vereceğim.

Son düzenleme:
Okul devam ederken hiçbir gerekçe göstermeden 9 ay aylıksız izin aldım. Kimse sorun çıkarmadı. Hemen onaylandı. Yerine göre değişiyor demek ki.

Evet böyle yapmak en mantıklısı görünüyor. Kimseye bişeyleri anlatmadan iknaya uğraşmadan bu hakkı kullanamıyor olmak biraz sinir bozucu. Bizim ülkemizde de psikolojik sıkıntılar çok bişeyden sayılmıyor ama bakalım. Henüz bende net karar vermiş değilim, seminer döneminde karar vereceğim. Üstelik maddi olarak bu beni sıkıntıya sokacak fakat biyolojik sağlık kadar ruh sağlığı da önemli.
Avrupada psikolojik olarak iyi hissetmediğimizde burn out oldum bugün deyip gitmiyoruz dedi arkadaşlar. Resmi bir dilekçesi varmış bunun Hocam, şu maddeye dayanarak şu şu nedenden izin istiyorum diye ben onu bilmiyordum normal dilekçe yazdım belki ondan olmuş olabilir diyorum. Ben de kafam attığı için izin istemiştim ancak yeni de ameliyat olmuştum ameliyat raporunu eklememe sağlık sıkıntılarımı da bahane olarak yazmama rağmen olmadı. Dr. İyileşene kadar rapor versin madem demiş ilçe:)

Avrupada psikolojik olarak iyi hissetmediğimizde burn out oldum bugün deyip gitmiyoruz dedi arkadaşlar. Resmi bir dilekçesi varmış bunun Hocam, şu maddeye dayanarak şu şu nedenden izin istiyorum diye ben onu bilmiyordum normal dilekçe yazdım belki ondan olmuş olabilir diyorum. Ben de kafam attığı için izin istemiştim ancak yeni de ameliyat olmuştum ameliyat raporunu eklememe sağlık sıkıntılarımı da bahane olarak yazmama rağmen olmadı. Dr. İyileşene kadar rapor versin madem demiş ilçe:)
Anlıyorum hocam, eşim de yabancı firmada çalışırken kendileri teklif etmişti bir süre çalışma diye.

Son düzenleme:
Geri