5 ve 6 BTY Planları da tamamlandı...

Kodla Büyü
Re: 5.Sınıf BTY plan ve zümre bitti.

Arkadaşlar yaptığınız ya da bulduğunuz yıllık planı paylaşabilirmisiniz ? yardımcı olursanız sevinirim. ne yapacağımı inan bilmiyorum okullarda açılıyor :((

Re: 5 BTY Plan ve Zümre bitti. Sıra 6'da...

emeğine sağlık hocam çok güzel bir plan olmuş :+1:

Sayın hocam yıllık plan güzel olmuş elinize sağlık. Ama 11 haftalık scratch eğitimi hem uzun hem de ağır kaçmaz mı 5. Sınıf öğrencileri için? Geçen sene seçmeli olarak 5 lere uyguladınız mı, nasıl verimlimiydi? Ben bunu 7-8 . sınıflara bile anlatsam oldukça zorlanırlar diye düşünüyorum. Olmazsa bu konuyu çıkarır başka bişeyler eklerim. ya da bazı konuların süresini daha uzun tutarım. En azından 6 larda scratch anlatmak daha iyi olur gibi geldi bana.

Değerlendirseniz sevinirim 1. sınıfa gider mi?

Ekli dosyalar

• Sayısaymabalığı.rar
    326.3 KB · Görüntüleme: 535

Olcay Hocam ellerinize sağlık,çalışmalarınız diğer arkadaşlarımızı olduğu gibi beni de şevklendirdi. Herkes okulunun durumuna göre ufak değişiklikler yaparak kullanabilir diye düşünüyorum.

Yalnız bir şey dikkatimi çekti; Ekim ayının 3. haftası Kurban Bayramı nedeni ile tamamen gidecek. O haftayı da tam işlenecekmiş gibi doldurmuşsunuz. Yanlışım varsa düzeltin.

artemisem' Alıntı:
Olcay Hocam ellerinize sağlık,çalışmalarınız diğer arkadaşlarımızı olduğu gibi beni de şevklendirdi. Herkes okulunun durumuna göre ufak değişiklikler yaparak kullanabilir diye düşünüyorum.

Yalnız bir şey dikkatimi çekti; Ekim ayının 3. haftası Kurban Bayramı nedeni ile tamamen gidecek. O haftayı da tam işlenecekmiş gibi doldurmuşsunuz. Yanlışım varsa düzeltin.
Hocam dikkatin için teşekkürler. Kesinlikle haklısın. Sanırım kahve az gelmiş:) Konuyu takip eden arkadaşlara gerekli uyarıyı yapıp düzeltme yapacağım.

Tüm paylaşımları yapan arkadaşlara teşekkürler....

Olcay Hocam 6. sınıf planını yayınlayacağınızı söylemiştiniz ama bulamıyorum, ben mi gözden kaçırıyorum

İşte uzun zamandır beklenen çalışma. Tebrik ederim. Forumda farklı başlıklarda hala arkadaşlar eski basamakları derleyip bu sene anlatmayı düşünüyorlar ama bence yanlış yapıyorlar. Biz yeni öğretim programını baz almalıyız. Yalnız öğretim programı bana karışık geldi. 5 6 7 8 sınıflar için sınıf sınıf değil toplu bir program yapılmış biz seviyelere göre ayarlıyoruz değil mi?

Olcay Hocam, dün gerçekleştirdiğimiz ilçe zümrede bol bol kulaklarınızı çınlattık, epey hayır duası aldınız. Emeklerinize sağlık. Bir döküman bulduğum an paylaşacağım.

Re: ZÜMRE BİTTİ : Sırada plan var. BT ve Yazılım Ortak Çalışma

s_kajmeran' Alıntı:
eya' Alıntı:
Olcay hocam öncülüğünüz için teşekkürler.

Çok fazla bilinmeyen bir kaç kaynak paylaşmıştım. (Scratch'ın bilinirliği arttı tabi) Özellikle BT sınıfı olmayanlara daha fazla; aynı zamanda BT sınıfı olup, arada bilgisayardan uzak etkinlikler yapmak isteyenlere fayda sağlayacak etkinlikler içeren bir kaç site var.

Sanırım sakla samanı gelir zamanı atasözünün yeri geldi :) Özellikle CSunplugged'ddaki kaynakları (Türkçeye çevrilenler de var) incelemek için ayırdığınız vakit boşa gitmeyecektir.

ilkogretim-bilisim-teknolojileri-uygulama-ve-materyaller-f138/bilgisayar-olmadan-bilgisayar-bilimlerini-ogrenmek-guzel-t85073.html

Hocam google'da arayınca çıkan türkçe kaynaklar var onun dışında site üzerinden Türkçe kaynaklara nasıl ulaşıyorsunuz?

Bu arada gerçekten çok hoş bir site, paylaşım için teşekkürler...

csunplugged için soruyarsanız, sitedeki tüm etkinlikleri tek tek incelerken türkçelerine de ulaştım.

Evet hocam csunplugged için soruyorum... Ben googleye yazınca bulabiliyorum site arayüzünden ulaşamıyorum...

Arkadaşlar odtü'nün web, programlama ve schratch üçlemesi kitapyurdunda odtü'nün kendi sitesine göre oldukça uygun geldi bana ve sipariş verdim. inşallah bu sene verimli olur. Olcay hocamın ve tüm arkadaşlarımızın emeğine değer inşallah.

oz_om' Alıntı:
Arkadaşlar odtü'nün web, programlama ve schratch üçlemesi kitapyurdunda odtü'nün kendi sitesine göre oldukça uygun geldi bana ve sipariş verdim. inşallah bu sene verimli olur. Olcay hocamın ve tüm arkadaşlarımızın emeğine değer inşallah.

hocam linkini gonderebilirmisiniz?

s_kajmeran' Alıntı:
Evet hocam csunplugged için soruyorum... Ben googleye yazınca bulabiliyorum site arayüzünden ulaşamıyorum...

Etkinliğe girdiğinizde sağ tarafta pdf linklerinde var hocam. Turkish Language Version diye geçiyor.

Örneğin http://csunplugged.org/binary-numbers bu etkinlikte var.

geçenlerde çocuklarıma bilim çocuk dergisi almıştım. 2'li sayı sisteminde oynanan bir kart oyunu vermişti. sayı tutmaca bu konu anlatılırken ilgi çekmek için harika bir yöntem.

şu adreste oyunun flash halini ve açıklamasını bulabilirsiniz.

http://snowysinn.wordpress.com/2010/09/ ... rin-sirri/

Emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Çok harika paylaşımlar olmuş

5. sınıf planı çok güzel olmuş. Emeği geçen herkese çok teşekkürler, BT sınıfı olmayan okullarda uygulanabilirliği var mı sizce bu planın? Atandığım okulda BT sınıfım yok, kitap da yok ne yapacağımı bilmez durumdayım...

aynen benim okulda da lab var ama bilgisayar yok istettim mem den ama kim bilir ne zaman gelecek ...

Başta Olcay hocam olmak üzere emeği geçen tüm emektar öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim..Gerçekten güzel çalışmalar tam da beklendiği anda ihtiyaca cevap verecek plan zümre ve dahası.. "bilgi paylaşıldıkça çoğalır" gerçekten. Bizler bildiklerimizi paylaşmalı ve bundan güç almalıyız şimdi olduğu gibi.
Benim de malsef labım yok :( geçen sene BTR olarak Anadolu Öğretmen Lisesindeydim ve gerçekten çok memnundum akıllı tahtalar ve bt rehberliği güzeldi ama norm fazlasıydım ve bi yer seçmeliydim labı olmayan bi ortaokul seçtim malesf :) bu konu başlığında arkadaşların fikirleri bize ışık tutuyor bu doğrultuda umarım sıkıntıları daha da aza indirgeriz. Dersler zorunlu oldu güzel ama umarım bu sene zorunlu olmasını haklı duruma getirir haklı çıkarız bizim için zor bi sene olcak kanaatindeyim.. Allah yardımcımız olsun. Çalışmalarımızın devamını diler herkese hayırlı bir eğitim öğretim yılı dilerim..

botehasan33' Alıntı:
Arkadaşlar, "aslicakir" hocam da değinmiş ama; 'Scratch ile Programlamayı Öğreniyorum', 'Çocuklar İçin Programlama' ve 'Çocuklar İçin Web Tasarımı' kitaplarının dr.com.tr'deki fiyatları daha uygun. Ben de dün akşam üçünü birden sipariş ettim. Üstelik 25 TL üzerine, kargo bedava. Linkler aşağıda

Çocuklar İçin Programlama

Çocuklar İçin Web Tasarımı

Scratch ile Programlamayı Öğreniyorum

bu kitap uygun alınabilir

Geri