60000 65000bin tl arası araç

Kodla Büyü

eddy57

Aktif Üye
Arkadaşlar 60 65bin arası otomatik vites araç almayı düşünüyorum qashqai ile honda civic elegance arasında kaldım sizin de fikrinizi almak istedim şimdiden teşekkürler.

Re: Ynt: 60000 65000bin tl arası araç

Hocam Civic ve Qashqai kasa değiştirecek. Bunu göz önüne alarak düşün. Benim yaptığım gibi multi drive otomatik vites corolla alabilirsin

Ya arkadaşlar bu öğretmenlik maaşıyla nasıl bu kadar yüksek fiyatla araç alabiliyorsunuz valla bana çok ilginç geliyor da yanlış anlaşıldıysam da kusura bakmayın

onlyyou23' Alıntı:
Ya arkadaşlar bu öğretmenlik maaşıyla nasıl bu kadar yüksek fiyatla araç alabiliyorsunuz valla bana çok ilginç geliyor da yanlış anlaşıldıysam da kusura bakmayın
Eşim de çalışıyo hocam bi de borç ödemeden bişey sahibi olunmuyo

otomatik demesen belki tercih zor olurdu ama otomatik arabada honda dan daha iyisi yok, alırsıcın civic ini bakarsın keyfine..

hocam arkadaşımda 2012 model nissan kaşkai var
dci tekna modeli
cam tavanlı süper birşey km de 24000 civarında
düşünürsen alalım onu sana
60bin istiyor ama indirim yaptırırım.

ilk sahibinden renk siyah

GOLF DİZEL
GERİSİ YALAN DERİM,DEDİĞİN ARABALARIN EN DOLSUNU ALACAĞINA GOLF DİZELİN BOŞUNU AL YEĞDİR..

Hocam 2012 de dizel jetta aldim. 2 yıldır çok memnunum.çok bayi dolastim kararsız kaldım. volvo alacaktim ama jettanın bagaji ve arka koltuk genişliği beni cezbetti.yakıtda gayet iyi ama mazotun benzin ile yarışı ile bir yere kadar tabi.

onlyyou23' Alıntı:

hocam memlekette aslında öğretmenlerin gelir sıkıntısı yok. okulların bahçeleri galeri gibi. ama ağalmayı adet haline getirenlerin sesi fazla çıktığından genel durum sıkıntılıymış gibi anlaşılıyor.

zeguj' Alıntı:
onlyyou23' Alıntı:

hocam memlekette aslında öğretmenlerin gelir sıkıntısı yok. okulların bahçeleri galeri gibi. ama ağalmayı adet haline getirenlerin sesi fazla çıktığından genel durum sıkıntılıymış gibi anlaşılıyor.
Babam SGK'da çalışıyor gel birgün göstereyim sana bahçedeki memur arabalarını Paris otomobil fuarı gibi.. Arkadaş belki 5 yıllık borca girip araç alacak haketmiyormu o kadarını..

hbasdereli' Alıntı:
zeguj' Alıntı:
onlyyou23' Alıntı:

Babam SGK'da çalışıyor gel birgün göstereyim sana bahçedeki memur arabalarını Paris otomobil fuarı gibi.. Arkadaş belki 5 yıllık borca girip araç alacak haketmiyormu o kadarını..
Bana göre "KEYFİN VERESİYESİ OLMAZ" borca girip lüks alacağıma elimdeki paraya göre orta halli bir araç alırım.

zeguj' Alıntı:
onlyyou23' Alıntı:

Gene gereksiz bir konuya ortaya atmışsın maaşımızın düşük olduğunu tüm cihan kabul ediyor siz hala öğretmenlerin zengin olduğunu söylüyorsunuz. Tek başına böyle bir arabanın alamayacağını konuyu ilk okuduğumuzda anladık 2 kişi çalışacakta senelerce kredi ödeyecekte araba alacak sizde burada maaşların iyi olduğunuz söyleceksiniz.
LPG 3 TL geçti benzin 5 TL
Kümes gibi evlerin kiraları 400 TL den başlıyor şuan ortalama 600-700 TL.
Sizde gelmiş öğretmenin 1900 TL sini çok buluyorsunuz. Diğer memurların maaşlarını araştır biraz yada evine bir elektrikçi çağır sadece bir düğme değiştir bakalım ne isteyecek. Çanakçıyı çağır bir çanak ayarı çeksin muslukçuyu çağır bir musluk değiştir bakalım senden ne kadar para alıyor. Tamircileri arabanın kaput açmasını hiç söylemiyorum....
neyse söyleyecek çok şey var ama bu kadarı bence kafi.
Muhtemelen sende meslek lisesinde çalışan bir öğretmen eşi çalışmıyor üç çocuğu olan birisin sanıyorsun ki herkes senin gibi alıyor.
Haa ev fiyatlarını da bir araştır fiyatlar kaçtan başlıyor...kaç sene kredi ödemek gerekiyor ve ne kadar faiz. Tabi babadan kalma evin yoksa.
... :sleep:

hasari' Alıntı:
zeguj' Alıntı:
onlyyou23' Alıntı:

Gene gereksiz bir konuya ortaya atmışsın maaşımızın düşük olduğunu tüm cihan kabul ediyor siz hala öğretmenlerin zengin olduğunu söylüyorsunuz. Tek başına böyle bir arabanın alamayacağını konuyu ilk okuduğumuzda anladık 2 kişi çalışacakta senelerce kredi ödeyecekte araba alacak sizde burada maaşların iyi olduğunuz söyleceksiniz.
Sizde gelmiş öğretmenin 1900 TL sini çok buluyorsunuz. Diğer memurların maaşlarını araştır biraz yada evine bir elektrikçi çağır sadece bir düğme değiştir bakalım ne isteyecek. Çanakçıyı çağır bir çanak ayarı çeksin muslukçuyu çağır bir musluk değiştir bakalım senden ne kadar para alıyor. Tamircileri arabanın kaput açmasını hiç söylemiyorum....
Muhtemelen sende meslek lisesinde çalışan bir öğretmen eşi çalışmıyor üç çocuğu olan birisin sanıyorsun ki herkes senin gibi alıyor.
Haa ev fiyatlarını da bir araştır fiyatlar kaçtan başlıyor...kaç sene kredi ödemek gerekiyor ve ne kadar faiz. Tabi babadan kalma evin yoksa.

:+1:

erhnhtms' Alıntı:
hasari' Alıntı:
zeguj' Alıntı:
onlyyou23' Alıntı:

:+1:

bu arada sadece iki araç için civic

zeguj' Alıntı:
onlyyou23' Alıntı:

"Ağlamayı adet haline getirenler".

İfadeye bakar mısın?

Pes doğrusu.

Size göre öğretmen üç otuz paraya çalışsın kafi herhalde.

İyi bir arabası, evi, keyif alabileceği ortalama bir sosyal hayata fırsat veren bir gelir düzeyi olmasın. İnsanlar da bunun için hak talep edince ağlamayı adet haline getiriyor olsunlar.

Daha bunun İstanbul'da, büyükşehirlerde yaşayanı, ek derssiz olanı, eşi çalışmıyor olanı, başka ilde, üniversitede çocuk hatta çocuklar okutuyor olanı var ki onların talepleri hakkında nasıl bir tanımlama yaparsınız merak ediyorum.

Ha yaşamaksa evet, Türkiye'de 76 milyon insan var ve hepsi bir şekilde yaşıyor. Ama mühim soru nasıl yaşıyor?

Kusura bakmayın hocam da daha iyi bir yaşam için ortaya konan hak talebini "ağlama adeti" olarak görüyorsanız bu olmamış, hem de hiç olmamış.

Evet şahsen maddeye boğulmuş ve mananın kıymetini görmezden gelen bir insan değilim, genel olarak öğretmen tavır ve tutumlarını, iş ahlakını, hayata bakışını çokça da eleştiriyorum ama ideolojik körlüğün bu kadarına yazmadan edemedim.

Konu dışı oldu biraz, yönetim ve konuyu açan arkadaş kusura bakmasın.
Hangisi olursa olsun Allah ödeme güçlüğü ve kaza bela vermesin hocam.
Güle güle kullanasın :+1:

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Maaşımız diğer meslek grupları karşılaştırıldığında ve buralara gelmek için harcadığımız emeğe bakıldığında tabiki düşük kalıyo ancak allaha da şükürler olsun millet 2 senede kapatıyosa biz 3 senede kapatırız ama bi şekilde istediğimizi de alırız gibime geliyor herkese saygılar 2 arabaya indirip karar verecektim ancak yeni fikirler kafamı karıştırdı tekrar :)

hocam ben uzun araştırmalarım sonucu geçen ay intense donanımında 2011 model 24binde ikinci el mitsubishi asx aldım. bana 53bine geldi (23+30 kredi). sıfırı 64 civarı. invite donanımın sıfırı ise 56 civarı. aracımdan çok memnunum. 1.6 mivec motorla benzinli olarak sınıfının en tasarruflu aracı. kmde 35 kr (7 lt/100km) yakıyor. bir çok güvenlik ödülü var. donanım konusunda eşdeğeri qashqai platinum. eğer suv sınıfı bir araç düşünüyorsanız ve otomatik vites şart değilse bir araştırın ve test sürüşü yapın derim. hayırlı olsun şimdiden :+1: (bu arada biz de çift maaşız)

Geri