7 ve 8. sınıf BTY derslerinde neler işliyoruz?

Kodla Büyü
anlaşılan herkes müfredata göre ilerlemiyor. uzaktan anlatırken kitabı nasıl kullanıyorsunuz hocam, yani illaki insan bir sunuma ihtiyaç duyuyor. en azından ekrana yansıtarak anlatmak kolay oluyor. sizde sunum var mı paylaşabileceğiniz, veya 7.sınıfta deneyimli olan arkadaşlarda?
https://bilgisayarbilisim.net/konul...itaplarimiz-cikti.175444/page-12#post-1873457
Kitabın akıllı tahta uygulaması kurtarıcım oldu. Tavsiye ederim.

Merhabalar Hocalarım,
Problem Çözme ve Programlama ünitesi ile ilgili uzaktan eğitimde çocuklara nasıl daha faydalı olabilir, elinde ek kaynağı olan var mıdır?
Kitapları da satın aldım oradan da gidiyorum da daha çok örnek yapıp daha kalıcı olmak amacım.
Şimdiden teşekkürler.
Ben çalışma yaprakları hazırlıyorum. EBA'da Sınavlarım bölümünden soru hazırlayıp konu testi olarak gönderiyorum. İlaveten kendi blogumda yayınladığım çevrimiçi etkinlikler paylaşıyorum.

kodlabüyü den ilerliyoruz hem 7 hem 8 lerde, devamında okul açılırsa, 8 sketch up , 7 photoshop, açılmazsa 8 tinkercad, 7 online photoshop
Programlama ünitesine geçtiğimde başlangıç olarak kodlabüyü platformunu bende kullanıyorum. EBA Mobil Kod uygulaması da güzel. Tavsiye ederim. 8. sınıflarda ayrıca web günceleri konusunda blog açma uygulanabilir.

Sıfırbir yayınlarının 7.sınıf Bilişim kitabını tavsiye ederim hocam.
@cgg*seco zaten kitap yazarlarından biri :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar, özellikle seçmeli bilişim de konular ve etkinlikler konusunda sıkıntılar yaşadığımız için zümremle beraber ne yaparız diye düşündük.www.bilisimnotlari.net sitesini açtığımız da bu yüzden sadece 5-6 lar değil seçmeli bilişim için kategori oluşturduk. Sitemizde haftalık olarak etkinliklerimizi ve günlük planlarımızı paylaşıyoruz. Sizin de bildiğiniz üzere Sıfırbir yayınlarının kitabı bu konuda oldukça iyi. Biraz oradan esinlenerek, bizler de eklemeler yaparak paylaşım yapıyoruz. Belki işinize yarar, göz atmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Kitapta emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, özellikle seçmeli bilişim de konular ve etkinlikler konusunda sıkıntılar yaşadığımız için zümremle beraber ne yaparız diye düşündük.www.bilisimnotlari.net sitesini açtığımız da bu yüzden sadece 5-6 lar değil seçmeli bilişim için kategori oluşturduk. Sitemizde haftalık olarak etkinliklerimizi ve günlük planlarımızı paylaşıyoruz. Sizin de bildiğiniz üzere Sıfırbir yayınlarının kitabı bu konuda oldukça iyi. Biraz oradan esinlenerek, bizler de eklemeler yaparak paylaşım yapıyoruz. Belki işinize yarar, göz atmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Kitapta emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.
Hocam websitenizi inceledim gerçekten çok güzel hazırlamışsınız, emeğinize sağlık

Geri