8 yıla 1 kademe hakkında bir soru lütfen yardım? kademe

Kodla Büyü
dilekçeyi verdiğimle kaldım. hala bekliyoruz :!:

hocam nasıl bir dilekçe verelim ben de 16 seneliğim.Mesleğimin ilk 6 yılında almıştım.İlçeye nasıl bir şey verelim yada okula?

daha önceki sayfalarda dilekçe örneği var,
bilginize :D

isikayhan' Alıntı:
adaylıkla dahil 8 yılım bu yıl şubat ayında doldu. bana da 1 kademe vermişler:

8yil.jpg

Aynı gün mü işlemişler hocam, yoksa 2014 ün sonlarında mı farkettiniz

albatros44' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
adaylıkla dahil 8 yılım bu yıl şubat ayında doldu. bana da 1 kademe vermişler:

8yil.jpg

Aynı gün mü işlemişler hocam, yoksa 2014 ün sonlarında mı farkettiniz

ben kademe verildiğinde hafta içinde şans eseri gördüm mebbis'de
resimde de görünüyor, ilçe mem 28/10/2014 tarihinde işlemiş
okuluma sordum henüz terfi onayı gelmemiş

2006 ŞUBAT atamasıyım bende daha kademe yok 2015 Şubat ımı beklemeliyim??yoksa 8 yılın içinde stajerliği de katacakmıyız?? yoksa stajerlik hariç 8 yıl mı olmalı???

2004 başlangıçlıyım. Geçmiş sicil notlarımı merak ediyorum, nereye başvurmalıyım?
Okula dilekçe ile mi, bimer yada başka bir yere mi?

ulu2000' Alıntı:
2004 başlangıçlıyım. Geçmiş sicil notlarımı merak ediyorum, nereye başvurmalıyım?
Okula dilekçe ile mi, bimer yada başka bir yere mi?
hocam bilgi edinmeye yazın. Veya ilçeden öğrenebilirsiniz.

Ben ilçeye dilekçe vermiştim. Gelen cevaba göre 8 yıla 1 kademe alabilmem için öğretmene sicil puanı verilirken son beş yılda (2005-2010) 90 ve üstü almam gerekiyormuş ki daha sonraki puansız 3 yılı da ekleyince 8 yıl olup 1 kademe almaya hak kazanıyormuşum.

Benim 2005-2010 arasındaki puanlarım 88, 86 gibi puanlar. 2009 da 92 vermişler ama 2010'da yine 85 alınca son 8 yıl hesabına hiçbirisi dahil edilmiyor. (2009'dakinide dahil etmiyorlar) Ne zaman 8'e 1 alırım dedim, 2018 dediler :lol:

Sicil notunun verildiği en son yıl 85 alınca öncesinin hepsini siliyormuş. Ortalamayı 90'ın altına düşürdüğü için.

spider23' Alıntı:
2006 ŞUBAT atamasıyım bende daha kademe yok 2015 Şubat ımı beklemeliyim??yoksa 8 yılın içinde stajerliği de katacakmıyız?? yoksa stajerlik hariç 8 yıl mı olmalı???

bende aynı şekildeyim ne yapmalıyım.
2005 te de 1 dönem sözleşmali çalışmışlığım var ve bu dönemi de işlettim

Asker öğretmen olarak yaptım.askerliğ. Mebbiste 8 küsüratı var yılım görünüyor.

Hocalarım puan verildiği dönemlerdeki aldığınız puan önemli. Yukardaki mesajımda açıkladım kendi durumumu. Eğer sizin de puan ortalaması 90'ın altında ise hiçbir yıl katılmıyor. Sadece 2010'dan sonraki puansız yıllar hesaplanıyor. Yani benim gibi 2018'i beklemeniz gerekebilir. :shock:

ahh. benim 1 kademe kaynadı gitti. alacam inşallah ama biraz uğraştıracak bizi, bürokrasi.

dilekçeyi vereli 1 ayı geçti sonuç yok :( olumsuzda olsa zahmet edip bi cevap yazmaları gerekmez mi???

dilekçeyi vereli 1 ayı geçti sonuç yok :( olumsuzda olsa zahmet edip bi cevap yazmaları gerekmez mi????

gakgoskentli' Alıntı:
spider23' Alıntı:
dilekçeyi vereli 1 ayı geçti sonuç yok :( olumsuzda olsa zahmet edip bi cevap yazmaları gerekmez mi????
Dilekçeye cevap yazmak çok zor bir iş allah(c.c) yardım etsin :puhaha:
düm ilçe Milli eğitimde özlüğe uğradım işlem tamam 1 kademe verilmiş :++: darısı başınıza biran önce dilekçeleri verin..benim 1 ayı geçti sonuçlanması..

arkadaşlar 8 yıl olayında 8 yıl disiplin cezası almama şartı var ve vermek zorundalar 17 gün önce verdiğim dilekçe beni şu an 2-1 yaptı.mebbiste açıklama kısımında 8 yıl disiplin cezası almadığından terfi...alın hakkınızı

Buzkırıcı' Alıntı:
arkadaşlar 8 yıl olayında 8 yıl disiplin cezası almama şartı var ve vermek zorundalar 17 gün önce verdiğim dilekçe beni şu an 2-1 yaptı.mebbiste açıklama kısımında 8 yıl disiplin cezası almadığından terfi...alın hakkınızı

Hocam ceza almamış olmak yeterli mi? Bana da "senin puan verilirken aldığın puanların ortalaması 90 olmadığı için alamazsın" dediler. Çıkan yönetmeliği cümle cümle beraber okuduk ben de aynı şekilde anladım. Ama şu ana kadar hiçbir cezam da yok.

Eğer ceza almamak yeterli şart ise benim durumum da uyuyor. Yani puan verildiği dönemde son 5 yıl puanlarım: 84, 87, 88, 92, 85. Bu puanların ortalaması 90 değil diye ben 8 yıl uygulamasından yararlanamadım.

Bu konuda benim gibi bir sorunla karşılaşan oldu mu?

AKADEMİA' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:

Hocam ceza almamış olmak yeterli mi? Bana da "senin puan verilirken aldığın puanların ortalaması 90 olmadığı için alamazsın" dediler. Çıkan yönetmeliği cümle cümle beraber okuduk ben de aynı şekilde anladım. Ama şu ana kadar hiçbir cezam da yok.

Eğer ceza almamak yeterli şart ise benim durumum da uyuyor. Yani puan verildiği dönemde son 5 yıl puanlarım: 84, 87, 88, 92, 85. Bu puanların ortalaması 90 değil diye ben 8 yıl uygulamasından yararlanamadım.

Bu konuda benim gibi bir sorunla karşılaşan oldu mu?
benim mebbis de yazan ifade: "sicil notu ort.90 puan ve ceza olmadığından"...şeklinde hocam.

ben de memura sordum. 2006 eylül atamasıyım. fakat ücretsiz izin aldığım için aralık ayında geliyor hep derece kademem. mesela bu ay gelmiş. ama o konudaki ilerlemenin ocak ayında yapıldığını söyledi.

2005 de sözleşmeli 1 dönem çalıştıktan sonra 2006 da şubatta kadrolu atandım.

geçen ay bende dilekçe yazmıştım sonuç gelmiş ve kademe mi artırmışlar. bilgiyi verenlerden Allah Razı olsun

bi ben kaldım alamayan. hayırlısı artık. yeni müdürümün olaya el atması lazım artık.

Buzkırıcı' Alıntı:

ama şöyle bir durum var:

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.657.pdf

Geçici Madde 36 – (Ek: 13/2/2011-6111/116 md.)
A) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce tutulmakta olan sicil dosyaları, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihi
izleyen beşinci yılın sonuna kadar muhafaza edilir. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce olumsuz sicil almış olan
memurların itirazları ve bu itirazların sonuçlandırılması hakkında, 657 sayılı Kanunun bu maddenin yürürlük tarihi itibarıyla
değiştirilen veya yürürlükten kaldırılan sicile ilişkin hükümleri uygulanır.

B) Bu maddenin yayımı tarihinden önceki son altı yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlardan 37 nci
maddede yer alan bir üst dereceye yükseltme uygulamasından yararlanmamış olanlar hakkında, bu maddenin yürürlük tarihi
itibarıyla değiştirilen 37 nci maddenin değişiklikten önceki hükmü uygulanır. Bu maddenin yürürlük tarihi itibarıyla
değiştirilen 37 nci maddede yer alan sekiz yıllık süre, ilk sekiz yıllık dönem için, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten
önceki;
a) Son beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için üç yıl,
b) Son dört yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için dört yıl,
c) Son üç yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için beş yıl,
d) Son iki yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için altı yıl,
e) Son sicil notu doksan ve daha yukarı olanlar için yedi yıl,
olarak uygulanır.
C) Bu maddenin yayımı tarihinden önceki son altı yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlardan bir
kademe ilerlemesi uygulamasından yararlanmamış olanlar hakkında, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla
değiştirilen 64 üncü maddenin ikinci fıkrasının değişiklikten önceki hükmü uygulanır. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih
itibarıyla değiştirilen 64 üncü maddenin dördüncü fıkrasında yer alan sekiz yıllık süre, ilk sekiz yıllık dönem için, bu
maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki;
a) Son beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için üç yıl,
b) Son dört yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için dört yıl,
c) Son üç yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için beş yıl,
d) Son iki yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için altı yıl,
e) Son sicil notu doksan ve daha yukarı olanlar için yedi yıl,
olarak uygulanır.
D) 657 sayılı Kanunun bu maddenin yürürlük tarihi itibarıyla değiştirilen hükümleri gereğince, ilgililere geriye dönük
olarak herhangi bir şekilde malî ve sosyal hak sağlanamaz ve hiçbir şekilde ödeme yapılmaz.

bide liseyi 4 yıl okuyunca 1 kademe vardı hala devam ediyo mu bu?

Sevgili arkadaşlar, benim durumumda olup ta 8 yıla 1 kademe alan var mı veya ne zaman ben bu kademeyi alırım?
01.09.2006 tarihinde göreve başladım
31.07.2007 tarihinde asteğmen olarak göreve başladım (askerlik)
01.08.2008 tarihinde meb de tekrar göreve başladım

Takip

2007 Ağustosta göreve başladım. Seneye lazım olacak.
Bu kanundan yararlanıp yararlanamayacağımı da bilmiyorum .

Ne kadar talihsiz bir dönemde göreve başlamışız.
Uzman öğretmenliği kaçırdık, 2 yıla bir kademeyi kaçırdık, 2005 ten önce başlamadığımız için +1 dereceyi kaçırdık, yüksek lisansa %25 zamlı ek dersi kaçırdık ...

Geri