Ağ Yazızcı ip adresi almıyor..

Kodla Büyü

Themis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Akadaşlar okulumuzda Konica Minolta BizHub 362 modeleindebir fotokopi makinesi var... Bunu switch sayesinde ağa dahil ettim... Fakar yazcının almış olduğu ip adresini bulamıyorum.. Modem panelindeki istemcilere baktım yok. Herhangi program sayesinde ağdaki ip adreslerini inceledim gene yok... Elimde sadece makinenin driverları var herhangi bir makinenin program kurulum dosyası yok... Bu yazıcının ip adresini nasıl bulabilirim ya da nasıl bir ip verebilirim... Teşekkürler

hocam almış olduğu ip den kastınız ne.

bu cihaz herhangi bir bilgisayara bağlı değil mi. bağlı olması lazım. ağdan da bu konicayı paylaşıma açın sorun hallolur

Hocam daha önceden usb den bağlanıyordum..Öyle ağda paylaıp yapıp öyle kullanıyordum..Şimdi ise network yazıcı olarak kullanacağım. Hocam network yazıcıyı bağlayacağım ama yazıcı için bir ip adresi lazım..Fakat yazıcı ip adresi almıyor... Modem panelindeki istemcilere baktım orada da yok... Bilgisayara bağlı değil hocam... Network yazıcı olarak kullanmak istiyorumm

Yazıcıyının sürücüsünü bilgisayar yükledikten sonra - ağ yazıcısı ekle diyoruz windowstan
TCP/ip seçiyoruz - oraya yazıcının ip adresini yazıyoruz.

Yazıcıya ip verme kısmında ise bilgisayara yazıcıyı tanıttıktan sonra ,yazıya sağ tıklayıp özellikler dediğimiz zaman ip verdiğimiz bir yer çıkıyor.
Default olarak 192.168.2.25 idi yanılmıyorsam yazıcı ip si.

hocam yazıcının menu süne girin...orda network kısmınde oluyor genelllikle..bizde olivetti var ağ yazıcısı..yazıcı üzerindne menu ye giriyorum, network kısmında TCP/IP yazıyor ordan buluyorum.belki sizinki de öyledir

hocam bazı fotokopi makinelerinki makinenin ekranından veriliyor ip'si. benim okulda bitane var öyle yaptım çalıştı. makinenin üstündeki yazıları tuşlara bakıp bulun admin,adjust olabilir, bizimkinde öyle yazıyor,ordan makinenin ekranından network, network ip'ye girdim elle verdim oldu. bine dinamic,static diye seçtirir. elle verirsen dinamic=off olsun

bulamazsan makinenin müşteri hizmetlerini ara.

Hocam cihazınızın üzerinde yönetim/kontrol ekranı var. Oraya erişip ayarlardan network ayarlarını bulup kurcalamanız lazım. Genelde cihazlar otomatik IP alır ama belki ayarı manuel yapılmıştır, veya daha farklı bir durum olabilir.

unknownrealmman' Alıntı:
Hocam cihazınızın üzerinde yönetim/kontrol ekranı var. Oraya erişip ayarlardan network ayarlarını bulup kurcalamanız lazım. Genelde cihazlar otomatik IP alır ama belki ayarı manuel yapılmıştır, veya daha farklı bir durum olabilir.
ben de bunu diyorum hocam ingilizcesini yazdım sadece: admin,adjust.

mavi85' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:
ben de bunu diyorum hocam ingilizcesini yazdım sadece: admin,adjust.

Evet aynı şeyi aynı anda yazmışız hocam, cevap yazdığınızı görseydim iletiyi göndermezdim :)

nurhayat' Alıntı:
hocam yazıcının menu süne girin...orda network kısmınde oluyor genelllikle..bizde olivetti var ağ yazıcısı..yazıcı üzerindne menu ye giriyorum, network kısmında TCP/IP yazıyor ordan buluyorum.belki sizinki de öyledir

Makinenin altını üstünü getirdim malesef öyle bir sçenk yok hocam... :)

hocam yazıcıyı kurduktan sonra üzerinde sağ tıklayp özellikler bağlantı noktası, yeni bağlantı noktasında tcp/ip ekleme kısmı var. bende simdi size yardım etmek amaçlı kurcalayıp duruyorum. umarım yararlı olur.

hasanemre' Alıntı:
hocam yazıcıyı kurduktan sonra üzerinde sağ tıklayp özellikler bağlantı noktası, yeni bağlantı noktasında tcp/ip ekleme kısmı var. bende simdi size yardım etmek amaçlı kurcalayıp duruyorum. umarım yararlı olur.
Hocam öyle de yaptım..Usbden yazıcıyı kurduktan sonra bağlantı noktalarını TCP/IP olarak yaptım.. Bir aip adresi ekledim.Fakat yemedi... Yazıcının almış olduğu ya da bizim vereceğimiz bir IP adresi gerekli... Teşekkür ederim hocam b arada size ve herkse

Hocam aynı makina bizdede var makinanın standart IP adresi değiştirmediyseniz 192.168.1.100

Veya ekrandaki tuşlardan yönetim paneline giriniz şifre isterse default şifre 12345678 oradan ip adresini değiştirebilirsiniz. bu yazıcıyı ağa kurmak için sürücüde laızm olabilir iserseniz bendekini göndereyim isterseniz de aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://onyxftp.mykonicaminolta.com/download/SearchResults.aspx?productid=1181

Kurmak içinde Yazıcılar ve yagıtlar kısmına giriniz
yeni Yazıcı ekle -> yerel yazıcı Ekle-> yeni bağlantı noktaıs oluştur -> ordan TCP/Ip seçiniz ve makinaya verdiğiniz IP adresini giriniz en sonada zaten 192.168.1.100_100 şeklinde bir tanımlama yapar kendisi Ip adresine göre. sonra yazıcı driverini seçin ve kurulumu bitirin hocam isterseniz resimlide kurulumu anlatabilirim ?

Metehan' Alıntı:
Hocam aynı makina bizdede var makinanın standart IP adresi değiştirmediyseniz 192.168.1.100

Veya ekrandaki tuşlardan yönetim paneline giriniz şifre isterse default şifre 12345678 oradan ip adresini değiştirebilirsiniz. bu yazıcıyı ağa kurmak için sürücüde laızm olabilir iserseniz bendekini göndereyim isterseniz de aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://onyxftp.mykonicaminolta.com/download/SearchResults.aspx?productid=1181

Hocam servisi aradım..Sistem yöneticisi şifresini öğrenip ip adresini değiştirdim... Kısacası hallettim.. Herkse teşekkürler...

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    243.5 KB · Görüntüleme: 728
  • 2.png
    2.png
    58.3 KB · Görüntüleme: 727
  • 3.png
    3.png
    56.5 KB · Görüntüleme: 729
  • 4.png
    4.png
    56.1 KB · Görüntüleme: 727
  • 5.png
    5.png
    68.3 KB · Görüntüleme: 721
  • 6.png
    6.png
    60.3 KB · Görüntüleme: 726
Hocam ben ekleidm snede halletmişin ama olsun yinede :)

Ekli dosyalar

• 7.png
    7.png
    57.8 KB · Görüntüleme: 695
Metehan hocam çok teşekkür ederim.. Bilgi boşa gitmez hocam... Benim gibi aynı sorunla karşılaşanlar için faydalı olur artık...:)

Geri