Access Point Sorunu Acil Yardım!

Kodla Büyü

BİLGİN_N

Site Gezgini
Arkadaşlar Modem->switch->acces point yoluyla nete bağlanıyoduk.hiçbir problem yoktu.nette kopma oldu bu duruma çözüm ararken switchden gelen kabloyu modeme bağladığım an internet gittiğini farkettim.Ethernet kablosunu çıkardığımda hiçbir sorun olmuyor çalışıyor net. Access point devreye girince internet gidiyor.Yardımcı olabilir misiniz?

Not:Access Point kurulum işlemleri yapıldı.Evde deniyorum access pointi hiçbir sorun yok.

bu arada aynı modeme access pointi direk bağladığımda da problem olmuyor.aradaki switch cihazını da dewğiştirdik. Ama porblem çözülmedi bir haftadır :verymad: bu konumdayım.

omerbilgin' Alıntı:
Hocam burada benim önemsediğim modem ve accespointin ipleridir. bu gece aynı olayı bikaç kere yazdım ama olsun.

örnek
modeminizin ip si: 192.168.1.1 olsun

muhtemelen accesspointin ip si 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 oluyordur

acces pointi modemden ayırıp accespointin yönetim paneline girip ip sini değişin

192.168.1.254 olsun mesela modeminizinki ile aynı tip olsun sadece sondaki numara farklı olsun ben sonlardan tercih ediyorum ip çakışması olmaması için malum pcler 1,2,3.. diye ip almaya çalışıyorlar

daha sonra accesspointi modeminize bağlayın.. bağlantı vara sorun yok gelmediyse modemi ve cihazı kapatıp açın..

yine gelmediyse pc nizin ipsini elle aşağıdaki gibi ayarlayın

192.168.1.x (1<x<254)
255.255.255.0
192.168.1.1
192.168.1.1

Olmadıysa :) kabloda hata vardır

yani ip ler aynı durumda olmalı bir dene hocam belki sorun budur

hocam ıp sorunu olsa access pointi modeme direk bağladığımda problem yok. access pointi switche bağlayıp, switch den de gelen kabloyu modeme bağlayınca her ikisindede net kopuyor hatta modemin internet ışığı sönüyor.Bir kablo buna neden olabilir mi

farklı acces point cihazı ve farklı modemle denedim aynı problemi yaşadım cvbınız için tşk ederim

switche değiştirmeyi deneyin birde..adaptörünü ya da.elektiriksel olabiliyor

Önce Modem ile Switch düzgün bağla sonra switchte internetin olup olmadığını kontrol et. Sorun yoksa Switch ile AP bağla ve ayarını yap.

iki farklı switch de denedim.switchden gelen kablo komple neti iptal ediyor switce bağlı olmayıp direk modeme bağlı pc de de net olmuyor yani switchden de değil sanırım.

nuray01' Alıntı:
iki farklı switch de denedim.switchden gelen kablo komple neti iptal ediyor switce bağlı olmayıp direk modeme bağlı pc de de net olmuyor yani switchden de değil sanırım.
O zaman sorun modemde. Kablosuz modem kullanıyorsanız wifiden bağlanıp test edin internetiniz var mı yok mu? Eğer varsa taktığınız kablolarda sorun var demektir.

bence hocam bağlantı ayarlarını yapamamış donanımları tek başına çalışıyorsa bozuk değildir,

modemden swic e değilide direk acces pointe verse ordan swict le dağıtsa olur mu ? bir deneme internet switc den dolayı mı

yazdıklarınızı denedim olmadı malesef hocam.bütün denemelerim sonucunda geldiğim nokta bu seferde access point devreye girip çalışıyor modemin bağlı olduğu pclerde net gidioyor.IP çakışması mı oluyor acaba.Access pointin dhcp sini de kapadım. ayarlamaları yaptım.

evet ip çakışması yoksa neden gitsin ip aralığını ayarlayıp pclere otomatik ip verip denemenizde fayda var belki düzelir,

DÜZ KABLO KULLAN..... (PEK KİMSE DİKKAT ETMEZ)
hocam düz kablo nedir ? çeşitleri mi var ? anlamadım da

bu aklıma hiç gelmemişti.çünkü sistem daha önce çalışıyodu bir anda gitti.yarın düz mü çapraz mı kablolar kontrol ediyim. Bütün ihtimalleri deniyorum acaba servis çağırmak daha mı mantıklıydı :mrgreen:

06Davut' Alıntı:
evet ip çakışması yoksa neden gitsin ip aralığını ayarlayıp pclere otomatik ip verip denemenizde fayda var belki düzelir,

DÜZ KABLO KULLAN..... (PEK KİMSE DİKKAT ETMEZ)
hocam düz kablo nedir ? çeşitleri mi var ? anlamadım da
Kablo bağlantı şekillerini kast ediyor. Şunu inceleyin.

Ekli dosyalar

• ağ.gif
    ağ.gif
    25.3 KB · Görüntüleme: 548
hasari hocam biliyorum bu bağlantıları teşekkür ederim.yarın düzmü çapraz mı kontrol ediyim dedim.bir yanlış anlaşılma oldu heralde. yarın bu durumuda kontrol edeceğim ama bazen sorun çk basit bir yerde olabiliyor.

Geri