Access Pointin İP Adresi?

Kodla Büyü

Babimid

Aktif Üye
İnternete bağlandığım access pointin ayarlarına girmek için birçok ip adresi denedim fakat arayüze erişemedim. Bu İP yi öğrenmenin yazılımsal bir yolu var mı acaba?

İp yi kendin ver hocam o şekilde dene. Ağ bağlantılarından
192.168.1.30(Örnek:) )
255.255.255.0
192.168.1.1

Daha önce access Point kullanmadım ama bu modeme bağlanıyorsa modem buna bir ip adresi vermiştir.Modem içerisine girerek istemci listesine bakarsanız ağınızda verilen ip leri görüp belki ordan bulabilirsiniz.

cmd ekranında
c:\tracert www.google.com
komutunu yazınız. eğer IPsini öğrenmek istediğiniz AP üzerinden internete bağlanıyorsanız buradan öğrenebilirsiniz

192.168.2.4 TL-WR941N d8:5d:4c:b8:06:51 Dynamic
hocam büyük ihtimalle bu. ama arayüze ulaşamıyorum. reset atmamak için bu forumdan destek istiyorum. Duvarlara tırmanmak istemiyorum :)

egeli_5' Alıntı:
İp yi kendin ver hocam o şekilde dene. Ağ bağlantılarından
192.168.1.30(Örnek:) )
255.255.255.0
192.168.1.1

A.P in üstünde bir ip no yazar o numarayı yukarıdaki 3. sıraya (192.168.1.1 in yerine) yaz A.P ara yüzüne girersin, 1. sıradaki 30 u değiştirebilirsin eğer çakışma olursa...

IP'leri otomatik alıyorsanız ve AP'ye bağlanıp, onun üzerinden nete çıkabiliyorsanız, radmin IP scanner gibi bir program kullanarak, ağınızdaki tüm cihazları tarama yöntemi ile IP'lerine ulaşabilirsiniz. Cihaz isimlerinden AP'nizi bulabilirsiniz.
Bazı AP'ler güvenlik nedeniyle kablosuz olarak yönetim paneline girmeyi engelleyebilirler. Buna dikkat ediniz.

ap yi kablosuz olarak mı arayüze girmek istiyorsunuz.Ben geçen gün bütün ap lere şifre fln verdim ama ip taratarak fin değil pc ye kablo ile bağlayıp önce belli aralıkta mesela airties modeli için 192.168.2.10 gibi pc ye ip atayıp sonra 192.168.2.... bu no zaten modelin sitesinde var bu şekilde arayüzüne girip ayarlamaları yaptım.Zaten şifre bile konmamış arayüz için çocuklar bile girebilceklermiş akıllarına gelse şimdi arayüze de kablosuz bağlantıya da şifre koydum.Mesela ap nin taramada 192.168.1.3 çıkıyodu ip si ama modemin arayüzüne girebilsem de bunlara direkt bağlantı olmadan giremedim ben.

Yaklaşık 10-11 tane ap'nin yöneticisi olarak :) büyük bir ağda; size kullanığım programı göndereyim.
bu program ağı tarıyor.
ayarlarını 192.168.1.1 - 254 yada 192.168.2.1 - 254 arasında değiştirin ve tarayın. ağdaki cihazları bulursunuz tabi ki AP'yide.
kolay gelsin. :+1:

Ekli dosyalar

• Wireless Network Watcher v1.40 Türkçe.rar
    212.4 KB · Görüntüleme: 54
Acsess point wireless dağitıyorken ulaşmanız zor, fakat lan veya modemi kapatarak daha kolay ulaşırsınız arayüze. Benim a.p 2.1-- modemde 2.1 . ip yazarsam, doğrudan modem arayüze modemi kapatırsam veya a.p nin internet bağlantısını kesersem, kablosuz olarak a.p ye 192.168.2.1 ile girebilirim.

Bilgisayarın ip ayarlarını otomatikten statik'e çevirmen lazım. işine yarayacaktır kolay gelsin

allerci' Alıntı:
modem içerisindeki istemci listesinde bu ip yok mu bendede aynı sıkıntı var
access pointin kullanma klavuzunda bilgisayara atayacağınız sabit ip ilk sırada yazması lazım.

Önerilerinizi denedikten sonra dönüş yapıcam hocalarımm. Access Pointi duvardan indirmeden bu işi yapabilmek işimizi çok kolaylaştıracak. bir tanesine bağlandım diğerine bağlanamıyorum. bütün ayrıntılar burada paylaşılacak.

Önce ayarlamak istediğim kablosuz AP e bağlandım. Sonra klasik ipleri denedim oldu arkadaşlar.
192.168.1.254 imiş. Yardımcı olan herkese teşekkürler

Babimid' Alıntı:
Önce ayarlamak istediğim kablosuz AP e bağlandım. Sonra klasik ipleri denedim oldu arkadaşlar.
192.168.1.1 imiş. Yardımcı olan herkese teşekkürler

;)

Bişey dikkatimi çekti. Access pointlerden bir tanesinin DHCP si açık olduğu halde hiçbir problem olmuyor. Normalde kapalı olması lazım diye biliyorum ben. Yanlış mı biliyorum?

Geri