acer projeksiyon açılmıyor

Kodla Büyü

Summer_06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Elimizdeki acer projeksiyona elektrik geliyor. power tuşu kırmızı yanıp sönüyor. Gerek kumandayla, gerekse düğmeye basarak açıyoruz. kırmızı ışık yanıp sönen maviye dönüyor. Çok bir vakit geçmeden yeniden kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bir türlü açılamıyor. Bu sorun neden olur ve ne yapılabilir acaba?

Okulumda yaklaşık 10 adet acer projeksiyon var, 3-4 yıl oldu alılalı. Defalarca arızalandılar.
Bir kısmını servise gönderdik "bakım yapıldı" geldi, çalıştı. (bir kısmı 3 ay sonra yine aynı arızayı verdi)
Bir kısmına; kompresör ile hava tutup temizledik ve çalıştı bazıları çalışmadı yine.
En son aynı şekilde açılmayan bir acer projeksiyonu şökebildiğim kadar parçalara ayırdım ve daha detaylı hava tuttum. Çalıştı.
İmkanınız varsa 25-30 TL ye bir kompresör alıp temizleyiniz.

Benim acer da bir sürü ölü piksel oluştu bu sene, çok yakında ölü pikseller tamamını sarar. Çok pişman oldum acer projeksiyon aldığıma, bu saatten sonra artık hiç bir okul projeksiyon almaz gerçi de - alacak olan varsa da acer dan uzak dursun.

Re: Ynt: acer projeksiyon açılmıyor

Bu kadar kalitesiz bir projeksiyon olamaz. Okula aldık. 3.gün servise gönderdik. Geldi 3 ay çalıştı. 1 hafta önce tekrar bozuldu. Şu an yine serviste. Bir daha mı asla.

Summer_06' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Elimizdeki acer projeksiyona elektrik geliyor. power tuşu kırmızı yanıp sönüyor. Gerek kumandayla, gerekse düğmeye basarak açıyoruz. kırmızı ışık yanıp sönen maviye dönüyor. Çok bir vakit geçmeden yeniden kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bir türlü açılamıyor. Bu sorun neden olur ve ne yapılabilir acaba?

ben de okula vakti zamanında hibe yolu ile 2 tane acer projeksiyon cihazı aldırmıştım hibe yoluyla olduğu için faturası gelmedi 1 tanesi aşırı voltajdan bozuldu servis ile konuşup durumu anlattığımda garanti fatura istemeden (sadece seri no ile) projeksiyonu servise kabul ettiler ve yapıp gönderdiler. diğer projeksiyon cihazı da arkadaşımın bahsettiği gibi aynı hatayı verdi 1 hafta önce ben de o gün bu gün hiç ellemedim (ısınmadan kaynaklı bir durum olmuştur diye) yarın ilk işim projeksiyona bakmak. Summer_06 hocam eğer çalıştırabildiysen sana zahmet ne yaptığını anlatırsan çok makbule geçer.

Bizim bilişim bölümüne 3 sene önce 3 tane almıştık hepsinin de ekranı parlak piksellerle doldu.ekranda doğru düzgün birşey görünmez hale geldi.bu acerlerin kesinlikle üretim hatası var.

Geri