Acronics devreye girmiyor

Kodla Büyü

yagmurumsu82

Aktif Üye
Benden önceki bilgisayar öğretmeni Etkileşimli tahtalar için Acronicsle yedek almış harici harddiske. Geçen haftalarda iki tahtaya imaj yükledim sorunsuz çalıştı. Fakat üçüncü tahtaya kurmak istediğimde acronics devreye girmedi. Client mac addr yazılı siyah ekran çıkıyor. Tahtayı tekrar başlattığımda windows açılıyor.Ayrıca Harici harddiski bilgisayarıma takınca bilgisayar görüyor içindeki dosyaları görebiliyorum. Sorun ne anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tahtanın BOOT ayarları ilk sırada Network'e ayarlanmış. Açılışta ağ yolu bulmaya çalışıyor. BOOT ayarlarında ilk sıraya USB belleği alıp almadığınızı tekrar kontrol ediniz.

4B9B0148-7801-4185-B1DB-FF4E429870B4.jpeg A959419A-B5F6-40FD-AC60-5A4940279C9A.jpeg Açılışta F7 ye basarak Toshiba usb seçiyorum. Daha sonra resimdeki siyah ekran geliyor

BIOS Setup'a girip Ön yükleyici ayarlarını varsayılana çevirerek BIOS'u fabrika ayarlarına döndürün hocam. Tahtanın yeniden açılışında tekrar SETUP'a girip BOOT ayarlarında USB seçeneğini manuel olarak ilk sıraya koymayı deneyin. Bir değişiklik olmuyorsa BIOS pili bitmiş olabilir. Değiştirilmesi gerekir.

BIOS dan boot için ilk sırada usb olsun hocam ondan kaynaklı

USB flaşı rufus programı ile tekrar oluşturun hocam. Uefi mod da. Onunla alakalı olabilir. Tahtalar uefi destekli, sizin flaş uefi değil. Belki çözüm olabilir. Fat32 olmalı flaşın biçimi.

USB flaşı rufus programı ile tekrar oluşturun hocam. Uefi mod da. Onunla alakalı olabilir. Tahtalar uefi destekli, sizin flaş uefi değil. Belki çözüm olabilir. Fat32 olmalı flaşın biçimi.
Teşekkürler. Peki bunu yapınca Harici harddisk içindeki imajı tekrar kullanabilirmiyim yoksa tekrar imaj almam gerecek mi

Rufus programıyla da denedim . Acronicsle de denedim. Harici harddisk takılı olduğu halde harici harddiski görmüyor. Ama bilgisayarda harici harddiske girip içindeki dosyaları görebiliyorum

çözümü şöyle buldum. bir flashı acronicsle bootable yaptım. açılışta acronics başladığında harici harddisk içindeki imajı gösterdim. Tek usb ile bu iş nasıl yapılır?

çözümü şöyle buldum. bir flashı acronicsle bootable yaptım. açılışta acronics başladığında harici harddisk içindeki imajı gösterdim. Tek usb ile bu iş nasıl yapılır?
Acronis 2016 sürümü boot edilirken RAM'e yüklenir. Acronis çalıştıktan sonra flash belleği çıkarıp harici diski takabilirsiniz. Ayrıca bu sürümün dokunmatik desteği de vardır. Pardus öncesinde hep bu yöntemle imaj kurulumu yaptım. Tavsiye ederim.

Geri