Acronis Bootable versiyonunu USB Bellekten çalıştırma?

Kodla Büyü

uberk

Site Gezgini
arkadaşlar bende acronis bootable cd si var bunu usb bellekten çalıştırabilirmiyim? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..

Hocam programda boot oluşturma seçeneği var bu seçeneği kullarak flash belleğe bootu kurabilirsin. Ben flash bellek kullanarak çok kez boot ettim.

hocam biraz açarmısın ben inceledim create bootable rescue media seçeneğinde iso ve cd ye yazma seçenekleri var...

hasari' Alıntı:
Hocam programda boot oluşturma seçeneği var bu seçeneği kullarak flash belleğe bootu kurabilirsin. Ben flash bellek kullanarak çok kez boot ettim.

hocam sanırım flash belleklerin hepsinde Boot olmuyor, bu Flash Bellek özelliğinden de kaynaklanır değil mi ?
bir kez de ben yapamamış ve CD çekmek zorunda kalmıştım ..

uberk' Alıntı:
hocam biraz açarmısın ben inceledim create bootable rescue media seçeneğinde iso ve cd ye yazma seçenekleri var...
Flashınızı önce bilgisayara takın ardından Tools menüsünden Bootable Rescue Media Builder seçeneğini tıklayın boot sihirbazını çalışacaktır. Gerisi kolay zaten çıkan sürücülerden flashı seçip proceed tıklayın.
NOT: Anlattığım yol 2009 sürümü içindir diğer sürümler içinde mantık aynısı yolları değişebilir.

Internet' Alıntı:
hasari' Alıntı:

hocam sanırım flash belleklerin hepsinde Boot olmuyor, bu Flash Bellek özelliğinden de kaynaklanır değil mi ?
bir kez de ben yapamamış ve CD çekmek zorunda kalmıştım ..
Hem Anakartın desteklemesi lazım hemde flashın.

şimdi sayın hocalarım o kadar anlattık diyeceksiniz ama çok önemli bişey soracağım ben acronis 9 u indirdim. Nasıl imaj alıp yükleyeceğimi de anladım ama en başta bu indirdiğim programı cdye mi yazdıracağım onu anlamadım aynı ghost gibi bilgisayara cdyi takıp yeniden mi başlatacağım? yoksa direk harici harddisktenmi kuracağım? programı ilk nasıl çalıştıracağım? Bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Birde boyutları ne kadar kaç tane cd veya dvd lazım? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Hocam ilk önce bootable bi acronish true image CD hazırlayacaksın. Nette aratırsan iso ları var. ONu cd ye çektikten sonra hiç program flan kurmana gerek yok. Sürekli ordan boot edip çalışabilrsin. Zaten program ekranı geldikten sonra Cd RAM e yükleme yaptığı içn Cd nin işlevi bitiyor. Ondan sonra yedekleme işlemine geçebilrsin. İster DVD ye yedekle ister harddiskin D'sine.İster kurtarma bölümü oluştur. siteyi incelersen ayrıntıulı anlatımlar bulabilirsin

uberk' Alıntı:
arkadaşlar bende acronis bootable cd si var bunu usb bellekten çalıştırabilirmiyim? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..

YUMI PROGRAMI İLE ÇOK BASİT BİR ŞEKİLDE YAPILIYOR.
SETUP BİLE ETMEDEN.. ALLAH RAZI OLSUN ŞU LINUX CULERDEN.

1. YUMI İNDİR VE ÇALIŞTIR.
2. USB FLASH I SEÇ
3. LİSTE AÇILACAK..
4. EN ALTA İN - HIZLICA SÜRÜKLE.
5. BOOTABLE ISOS - GÖRECEKSİN.
6. TRY UNLISTED ISO yu seçip,
7. AŞAĞIDAN GÖZAT DEYİP ISO DOSYANI SEÇ.
8. OK
:++:
Cd yi iso yapmak için Daemon Tools, ultraiso gibi bir program lazım olabilir..
Acronisi usb den başlatmak
acronis flash boot
acronis usb flash bellekten başlatmak
acronisi usbye yüklemek
acronis nasıl flash boot edilir
iso dosyasını usb flash boot etmek
bilgisayarı usb flash ile açmak
:+1:

uberk' Alıntı:
..
hocam elinizdeki cd yardımıyla bunu kolay yoldan yapamazsınız.

uğraşa uğraşa yaparım derseniz iso programları ile (power is vb..) cd-rom daki boot kısmını yedekleyip bunu usb belleğe yüklemeniz daha sonrada cd-rom daki dosyaları usbye akatarmanız gerekiyor. ki bu işlemin bile kesin sonuç vereceği meçhul.

en kolayı HASARİ hocamın da dediği gibi acronis KURULU bir bilgisayarda Cerate Bootable Media sihirbazını kullanarak doğrudan USB ye oluşturabilirsiniz. programı açmadan önce USB belleğinizi takarsanız bu seçenek aktifleşecektir.

emreosmn' Alıntı:
uberk' Alıntı:

2. USB FLASH I SEÇ
3. LİSTE AÇILACAK..
8. OK
acronis flash boot
acronisi usbye yüklemek

multi image eklemek mümkün mü xp+7 +acronis gibi

Hiç birşey yapmadan sadece 36 mb lık dosya ile Acronisi usb den çalıştıracaz.
Öncelikle bu adresten gereken dosyayı indirin.
http://neronidas.tumblr.com/post/422032 ... ellek-icin
dosya indikten sonra winrar ile dosyaları klasöre çıkarın

flash diskteki verileri alın çünkü herşey silinecek flash diski yedekledikten sonra;
1-flash diski takın "usb_format" ı açıp Device kısmında flash diski seçip file systeme fat32 seçin Quick format ı seçip start a basın bitince kapatın.
2-"grubinst_gui"açın Disk i seçin flash diskin boyutu olanı seçip part liste gelin refreshe basıp Whole disk (MBR) seçin Install a basın Entera basıp kapatın.
3-"menu.lst" ve "grldr" ve "acronis.iso" dosyalarını flash diske gönderin bu kadar.

emreosmn' Alıntı:
uberk' Alıntı:

2. USB FLASH I SEÇ
3. LİSTE AÇILACAK..
8. OK
acronis flash boot
acronisi usbye yüklemek
olmadı

En iyisi hiren boot ister flash ister cd den çalıştır. Sadece acronis değil lazım olabilecek herşey var

utf8' Alıntı:
En iyisi hiren boot ister flash ister cd den çalıştır. Sadece acronis değil lazım olabilecek herşey var
Katılıyorum. Hirens Boot CD içindeki Acronis hata mesajı gösterirse Q klavyede Alt+T+O+K , F klavyede Alt+O+H+M tuş kombinasyonuyla geçebiliyorsunuz.

arkadaşlar internette yazan tüm yöntemleri denedim ama bi türlü flashtan acronisle boot yapamıyorum. yumi de denedim, format programıyla format atıp isoyu flasha kopyalamaı da denedim hiçbiri olmuyo. biosta usb boot özelliği de açık. çıldıracağım :verymad:

tiffany23' Alıntı:

flash diskteki verileri alın çünkü herşey silinecek flash diski yedekledikten sonra;
1-flash diski takın "usb_format" ı açıp Device kısmında flash diski seçip file systeme fat32 seçin Quick format ı seçip start a basın bitince kapatın.
2-"grubinst_gui"açın Disk i seçin flash diskin boyutu olanı seçip part liste gelin refreshe basıp Whole disk (MBR) seçin Install a basın Entera basıp kapatın.
3-"menu.lst" ve "grldr" ve "acronis.iso" dosyalarını flash diske gönderin bu kadar.
Bence en doğru ve çalışan çözüm.

COBOL' Alıntı:
tiffany23' Alıntı:

Bence en doğru ve çalışan çözüm.

benim ilk yaptığım da buydu zaten ama çalışmıyor :cry:

mitige' Alıntı:
arkadaşlar internette yazan tüm yöntemleri denedim ama bi türlü flashtan acronisle boot yapamıyorum. yumi de denedim, format programıyla format atıp isoyu flasha kopyalamaı da denedim hiçbiri olmuyo. biosta usb boot özelliği de açık. çıldıracağım :verymad:

yapmanız gereken adımlar :
1. https://cloud.mail.ru/public/cd27901f40 ... 5lite4.rar indirip flash belleğinizi biçimlendirin
2. https://cloud.mail.ru/public/6115a2bee5b0/ACTI14.ISO indirip hazırladığınız usb bellekte IMAGES klasörü altına kopyalayın.

sistemi usb den başlatıp acronis 2014 ile sorunsuz şekilde yedek alıp geri yükleyebilirsiniz.

menü
file.php

flash belleği hazırlama:
file.php

Acizane dilim döndüğünce acronisi anlatmaya çalıştım hatalarım olabilir.

flasha boot olayını ise ademola hocamın paylaştığı dosyayı ındırıp kullanarak yaptım

Ekli dosyalar

• Acronis Rehberi.rar
    4.5 MB · Görüntüleme: 1,207
g.cetin.66' Alıntı:
Acizane dilim döndüğünce acronisi anlatmaya çalıştım hatalarım olabilir.

flasha boot olayını ise ademola hocamın paylaştığı dosyayı ındırıp kullanarak yaptım

çok teşekkürler hocam.. bide benim bu menü oluşturma için bi anlatım hazırlasanız :) ben çok karışık anlatıyorum arkadaşlar anlayamıyor da :)

Geri