Acronis Snap Deploy 4 satın almak?

Kodla Büyü

msa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu programı biliyorsunuz. Ağ üzerinden imaj alıp geri yükleyebiliyoruz. Programı kurup denedim. Çok kullanışlı bir program gerçekten. İşimi çok kolaylaştıracağını düşünüyorum. Malum BTS de bilgisayarlar bir müddet sonra format istiyor. Bu yüzden almayı düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Türkiye'de alabileceğim yer var mı?

Bu arada programın kendi sitesindeki fiyatı 25$

bende denedim sınıfımda gerçekten çok kullanışlı, fatih projesiyle akıllı tahtalar gelince dahada anlam kazanacak bence. Universal deploy eklentisiyle beraber $ 37.49 a geliyor. bence böyle kullanışlı bir program için çok iyi bir fiyat sanırım bu fiyattan ötürü bu versiyonun *****'i yok internette yada ben bulamadım :)

Sadece programı satın almak yetmeyebilir, bir de her bilgisayar için lisans almanız gerekebilir.

Diger bikgisayarlara kurulmuyor ama lisans gerekir mi yine de. Bunu nerden nasil ogrenebiliriz.

hocam bu torrent belki işine yarar bak bi

Ekli dosyalar

• Acronis+Snap+Deploy+v4.0.268+Final+%2B+BootCD+%282012%29+PC.rar
    13.3 KB · Görüntüleme: 386
http://www.acronis.com/enterprise/produ ... purchasing
adresinden sanırım kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Ancak önceki mesajımda da dediğim gibi sanırım her bilgisayar için ayrıca lisans almak gerekebilir. Onun fiyatı da 9.99 dolar olsa gerek.
Verdiğim sayfada bir şeyler yazıyor ama tam anlamadım. Ama
http://www.acronis.com/support/document ... 13462.html
adresindeki dökümanda sanki her bilgisayar için bir lisans tanımlamak gerekiyor gibi görünüyor.
Açıkçası bu tür program üretenlerin öyle 25 dolara bu tür kolaylık sağlayan bir programı satacaklarını sanmıyorum.

Eğer ingilizceniz varsa ve bu tür işlerden hoşlanıyorsanız, clonezilla isimli aynı işi yapan hem de ücretsiz bir imaj alma ve dağıtma sistemi ile de aynı şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Forumda konu ile ilgili anlatımlar bulunmakta, onları inceleyip, uygulama yoluna giderseniz masrafsız bir şekilde işinizi halledebilirsiniz.

Hocam fiyat konusunda haklısınız dikkatli okumamışım.. burada alınması gereken lisans "Snap Deploy 4 for PC" bt sınıfındaki 20 bilgisayar için Deployment license alındığında yaklaşık $200 gibi bir fiyat yapıyor. ama colonzilla konusunda katılmıyorum, herikisinide kullandığım için söylüyorum tam olarak aynı program değiller. öğretmen bilgisayarından snap deploy programını kullanarak ağ üzerinden okuldaki bir veya daha fazla bilgisayarın imajını alabildiğinizi yada öğretmen bilgisayarına yüklü imajları yükleye bildiğinizi düşünün üstelik aynı çalışma ağında olmak zorunda değiller. akıllı tahtaları ve BTS sınıfını ve idare bilgisayarlarını formatlamak için elinde cd ile gezmen gerekmeden sadece ilgili bilgisayarın pxe den boot edilmesi yeterli..
Ayrıntılı bilgi
http://www.cozumpark.com/blogs/3par...lum-yap-land-rma-ve-letim-sistemi-da-t-m.aspx

Clonezilla Server da tam da bu işi yapıyor ancak linux tabanlı, ingilizce ve grafik arayüzsüz olduğu için kullanımda biraz zorluklar yaşanabiliyor. Ancak acronis snap deploy ile ne yapıyorsanız, clonezilla server ile de aynını ancak biraz daha emek harcayarak yapabilirsiniz.
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/drbl-live-cd-ile-agdan-imaj-yukleme-t119329.html
adresinde arkadaşımızın biri (pwd) bir rehber hazırlamıştı, incelemenizi tavsiye ederim.

bilmez' Alıntı:
hocam bu torrent belki işine yarar bak bi

Teşekkürler hocam. Ama bu program Rusça. Dil ayarlarını değiştiremedim.

yakuphan' Alıntı:
http://www.acronis.com/enterprise/products/snapdeploy/#purchasing
adresinden sanırım kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Ancak önceki mesajımda da dediğim gibi sanırım her bilgisayar için ayrıca lisans almak gerekebilir. Onun fiyatı da 9.99 dolar olsa gerek.
Verdiğim sayfada bir şeyler yazıyor ama tam anlamadım. Ama
http://www.acronis.com/support/document ... 13462.html
adresindeki dökümanda sanki her bilgisayar için bir lisans tanımlamak gerekiyor gibi görünüyor.
Açıkçası bu tür program üretenlerin öyle 25 dolara bu tür kolaylık sağlayan bir programı satacaklarını sanmıyorum.

Eğer ingilizceniz varsa ve bu tür işlerden hoşlanıyorsanız, clonezilla isimli aynı işi yapan hem de ücretsiz bir imaj alma ve dağıtma sistemi ile de aynı şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Forumda konu ile ilgili anlatımlar bulunmakta, onları inceleyip, uygulama yoluna giderseniz masrafsız bir şekilde işinizi halledebilirsiniz.

İngilizcem pek iyi değil ama anladığım kadarıyla, dediğiniz gibi sadece bir bilgisayara yüklenebiliyor. Yani başka okullarda kullanmak için tekrar lisans almak gereiyor olabilir. Ana bilgisayar dışında yükleme yapacağımız bilgisayarlara da lisans satın almak gerekiyor mu bilmiyorum. Bu konuda İngilizce öğretmeninden yardım alacağım. Tam olarak ne demek istediklerini bu şekilde çözebiliriz.

Clonezilla hakkında hiç bilgim yok. Acronis olmazsa Clonezilla yı öğrenmeye başlayacağım.

Bu arada sanırım forumda Acronis Snap Deploy programını satın alan yok gibi.

Hocam ben de Snap Deploy ile ilgilenmiştim ama deneme sürümünü indirdiğimde, bizim etkileşimli tahta ağında çalışmadığını gördüm. Öncelikle size deneme sürümünü indirip test etmenizi öneririm.

Lisans olayına gelince: İki tür lisans var Machine license ve Deployment license. Deployment license olayını kontürlü hat gibi düşünün. Her imaj atma işlemi için 10 Dolar vereceksiniz. Machine license ise sınırsız hat gibi ama her tahta için 25 Dolar vermeniz gerekiyor. Her iki durumda da Acronis® Universal Deploy® For PC yazılımını da almanız gerekiyor ve bu da 13 Dolar gibi.

Ayrıntılar: http://www.acronis.com/enterprise/produ ... purchasing

kalelibilişim' Alıntı:
Yakup hocam şu forumda beni bir siz anlıyorsunuz. Başka anlayan varmı bilmiyorum.

O zaman ikiniz de yanlış anlamışsınız, zira Acronis® Universal Deploy® For PC imaj alma/atma programı değil :mrgreen:

yataylimit' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:
Yakup hocam şu forumda beni bir siz anlıyorsunuz. Başka anlayan varmı bilmiyorum.

O zaman ikiniz de yanlış anlamışsınız, zira Acronis® Universal Deploy® For PC imaj alma/atma programı değil :mrgreen:

Sayın hocam, Acronis Deploy For PC ile alınan imajı aynı donanıma sahip bilgisayarlara dağıtabilirsiniz, ancak farklı donanımlara sahip bilgisayarlara imajı dağıtabilmek için 13 dolar verip, Acronis® Universal Deploy® For PC eklentisini (addon) de satın almanız gerekir.
kalelibilişim hocamın bahsettiği yöntemde sysprep ile windows'u bir nevi fabrika ayarına getirip, o şekilde imajını alarak, bu imajı donanımları farklı bilgisayarlara yükleyebilirsiniz. Dolayısıyla Acronis Deploy for PC programında evrensel dağıtım için ayrıca 13 dolar vermemiş olursunuz.
Kimse deploy programının imaj alma/atma programı olduğunu söylemedi.

yakuphan' Alıntı:
Clonezilla Server da tam da bu işi yapıyor ancak linux tabanlı, ingilizce ve grafik arayüzsüz olduğu için kullanımda biraz zorluklar yaşanabiliyor. Ancak acronis snap deploy ile ne yapıyorsanız, clonezilla server ile de aynını ancak biraz daha emek harcayarak yapabilirsiniz.
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/drbl-live-cd-ile-agdan-imaj-yukleme-t119329.html
adresinde arkadaşımızın biri (pwd) bir rehber hazırlamıştı, incelemenizi tavsiye ederim.

Haklısınız yakuphan hocam teşekkürler.

Arkdaşlar program pahalıya geliyor. Bu yüzden satın almak mantıklı gelmedi. Clonezilla yı araştırıp öğrenmeye çalışacağım.

yakuphan' Alıntı:
Sayın hocam, Acronis Deploy For PC ile alınan imajı aynı donanıma sahip bilgisayarlara dağıtabilirsiniz, ancak farklı donanımlara sahip bilgisayarlara imajı dağıtabilmek için 13 dolar verip, Acronis® Universal Deploy® For PC eklentisini (addon) de satın almanız gerekir.
kalelibilişim hocamın bahsettiği yöntemde sysprep ile windows'u bir nevi fabrika ayarına getirip, o şekilde imajını alarak, bu imajı donanımları farklı bilgisayarlara yükleyebilirsiniz. Dolayısıyla Acronis Deploy for PC programında evrensel dağıtım için ayrıca 13 dolar vermemiş olursunuz.
Kimse deploy programının imaj alma/atma programı olduğunu söylemedi.

Doğru tabi, ben farklı yorumlamışım özür. :+1:

alperefe' Alıntı:
alternatif olarak açık kaynak kodlu CrucibleWDS diye bir program buldum, intenet sitesinde yazanlara göre gayet kullanışlı ve kullanımı kolay bir program gibi duruyor. indirip deneyeceğim.
http://cruciblewds.org/
Ne yazık ki Windows 7 desteği yok sanırım. Daha doğrusu kuruluyor ama bir servis eksikliği nedeniyle işlevsel olmuyor. Yardım kısmından anladığım kadarıyla XP bir makineye kurulup, windows 7 makinelerin imajları alınabiliyor gibi.
Hoş bir şeye benziyor.

yakuphan' Alıntı:
alperefe' Alıntı:
alternatif olarak açık kaynak kodlu CrucibleWDS diye bir program buldum, intenet sitesinde yazanlara göre gayet kullanışlı ve kullanımı kolay bir program gibi duruyor. indirip deneyeceğim.
http://cruciblewds.org/
Ne yazık ki Windows 7 desteği yok sanırım. Daha doğrusu kuruluyor ama bir servis eksikliği nedeniyle işlevsel olmuyor. Yardım kısmından anladığım kadarıyla XP bir makineye kurulup, windows 7 makinelerin imajları alınabiliyor gibi.
Hoş bir şeye benziyor.

Aynen öyle.

Geri