Acronis True Image,fare ve klavye sorunu...

Kodla Büyü

risen

Site Gezgini
Arkadaşlar BT sınıfındaki bilgisayara format attım,programları yükledikten sonra imajını Acronis ile aldım.Boot Cd oluşturdum.Daha sonra cd ile diğer bilgisayara format atmak istedim.Atmasına attıda,bilgisayar açıldı,herşey normal,sistem yüklemesinde sorun yok,bilgisayar açılıyor.Fakat fare ve klavyeyi hiçbir şekilde görmüyor.Acaba o bilgisayardamı sorun var diye düşünüp başka bilgisayarada yükleme ysaptım.Yine aynı sorun...Çözemedim problemi.Neden olabilir acaba??

Hocam İnşallah bi çözüm bulursunuz. Bende de aynı sorun.
Bende klavye ve fare USB olmasına rağmen klavyeyi tanıyor ama fareyi tanımıyor.
fare ve klavye sağlam.
USB girişler sağlam
aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt yok. ve fare gözükmüyor.
Denetim masasında fare ye girip özelliklerini açmak istediğimde açılmıyor.
yeni donanım ekle de fareyi bulamadım.
işletim sistemi xp. ve modifiye değil....

yeremez' Alıntı:
fare ve klavye sağlam.
USB girişler sağlam

Benim kurduğum sistem modifiye.Ondan olabilirmi acaba sorun?

yeremez' Alıntı:
fare ve klavye sağlam.
USB girişler sağlam
asıl sorun USB olması zaten, PS2 kullanın

Aynı program daha önce sorun çıkarmadı, programı da değişip bi deneyeceğim ama ondan olduğunu sanmıyorum.
Usb klavye ve farelerle de daha önce çok kez imaj alıp yükledim, sorun vermedi. sağlam klavye ve fareleri atıp ps2 almanın çözüm olmadığını düşünüyor ve buna ayıracak bi bütçe bulacağımı sanmıyorum.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Yarın deneyeceğim.

risen' Alıntı:
Benim kurduğum sistem modifiye.Ondan olabilirmi acaba sorun?
Modifiye olduğu için olur mu bilemem ama genellikle imajlarda modifiye tevsiye edilmez diye biliyorum. Bazı aygıtların gereksiz olduğunu düşünüp kaldırmalarından olsa gerek.

Ps2 klavye ve fare ile format atılımış/yedek alınmış bilgisayarda usb klavye ve fare kullanırsanız yedeği geri yüklediğinizde sorun olabilir, oda usb aygıtını yüklemek için ileri seçeneğini seçememeniz. ps2 klavye veya fare ile usb aygıtları yüklerseniz sorun düzelir. Bir bilgisayara usb klavye ve fare aynı anda takılınca olan soru. teker teker takıp tanıtmak lazım.

ymb' Alıntı:
Ps2 klavye ve fare ile format atılımış/yedek alınmış bilgisayarda usb klavye ve fare kullanırsanız yedeği geri yüklediğinizde sorun olabilir, oda usb aygıtını yüklemek için ileri seçeneğini seçememeniz. ps2 klavye veya fare ile usb aygıtları yüklerseniz sorun düzelir. Bir bilgisayara usb klavye ve fare aynı anda takılınca olan soru. teker teker takıp tanıtmak lazım.

Hocam, bendeki sorunda sadece fare çalışmıyor. imajını aldığım pc'de de usb klavye ve fare vardı.

Bende de imaj aldıktan sonra imaj aldığım bilgisayarın USB portları çalışmıyor. Bu durum win7 kurulu sistemden imaj aldıktan sonra oluyor. W10'da aynı acronis sürümü ile aynı pc'de sorunsuz imaj alınabiliyor. İlginç bir durum.

girdap08' Alıntı:
Bende de imaj aldıktan sonra imaj aldığım bilgisayarın USB portları çalışmıyor. Bu durum win7 kurulu sistemden imaj aldıktan sonra oluyor. W10'da aynı acronis sürümü ile aynı pc'de sorunsuz imaj alınabiliyor. İlginç bir durum.
muhtemelen aldığınız imajda çipset sürücüleri eksik olduğu için ,açtığınız win7 imaj usb konrolcüsünü tanımıyor.Ama windows 10 da daha büyük bir sürücü kütüphanesi olduğu için böyle bir sorun yaşanmıyor.

Geri