aidata tümleşik öğrenci bilgisayarı hdd yi görmüyor

Kodla Büyü

genedrom

Aktif Üye
arkadaşlar 2 senelik aidata tümleşik bilgisayarın olduğu bir bt sınıfım var. sorum şu:
bir tanesi hdd yi görüp üstündeki işletim sistemini görmüyor. clonzilla ile pardus yüklüyorum. 2 gün sonra tekrar bozuluyor
aynı bilgisayar bazende hiç hdd görmüyor
bu bilgisayar istanbul servise gitti hdd değiştirildi ama aynı sorunlar devam ediyor. aklına çözüm önerisi gelen var mı?

kronik sorun gibi duruyor hocam. bende de aynı seri bilgiayardan var. iki bilgisayar servise gitti bu yıl hdd görmediği için.

hocam peki aynı sorun sizde de devam ediyor mu?
nasıl bir yol izlemek gerek inanın çözüm bitti bende de

Bende hdd sorunu olan bir bilgisayar da var. O bilgisayarda ekran biostayken advanced bölümü altında nwme configuration kısmına girin. Eğer orada colorful 256 gb gibi bir yazı varsa bilgisayar HDDyi gömüştür. o zaman BOOT kısmına gelin. En alttaki UEFI Nvme kısmına girin. orada disable seçeneğini Pardus olarak değiştirin. sonra kaydedip çıkın. O zaman bilgisayarınız açılacaktır.
Ayrıca benim bilgisayarlardan birisinde açılış direkt biosa düşüyor ve biosta işlemciyi görmüyor. bu sorunu çözemedim ama.

Hocam aynı sorun bende hdd yi degistirince duzeli. 3 aydır hdd hatası almadım. Servise danışsaniz iyi olabilir.

hocam peki aynı sorun sizde de devam ediyor mu?
nasıl bir yol izlemek gerek inanın çözüm bitti bende de
hocam ben bilgisayarlara windows kurmuştum. shadow defender kaynaklı olarabilir diye onları devre dışı bıraktım. ama yine deva etti. bios ayarlarına baktım. Bilgisayarda bazen kendi kendine hdd bios ayarlarında seçili olmadan çıkıyor. onu değiştirince geliyor ama yine de hata veriyor. ben sorunun kronik olduğunu düşünüyorum. yoksa o kadar pc topladım o kadar biosla yazılımla uğraştım böyle tekrarlayan bir problemi başka bilgisayarda görmedim.

bu durum kronik bir sorun gibi. ssd lerden kaynaklanıyor sanki bir bilgisayarı biosa geçiş yaptığı için servise gönderdim. Daha öncede gönderdim. Bekliyoruz bakalım garanti bittikten sonra ne yaparız o zaman düşünürüz.

Geri