Akıllı Tahta Image

Kodla Büyü

ecevahir

Aktif Üye
Arkadaşlar istanbuldaki fatih projesinde dağıtılan akıllı tahta image ve diğer dosyaları torrent olarak ekteki linkten indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• vestel_et_d.rar
    279.1 KB · Görüntüleme: 1,330
100 gb. mı. ne yaa böyle hocam. o kadar kurulu program varmıydı ki tahtada

valla sadece image değil içinde bir sürü ıvır zıvır var. daha bende bakmadım. 2 kasıma kadar süre verdiler tahtalara kurmamız için.

valla daha yüklemedim ama anlatıldığı kadarıyla eba daki ders içerikleri ıvır zıvır programlar ne varsa yüklü bir sistemmiş.

içinden sadece image kısmını seçebilirsiniz dosya dosya oda bir 70gb
toplantıda sadece 2 kişiye kopyaladılar bende diğer arkadaşlar için bu çözümü buldum yada okula gelip benden alacaklar daha iyi bir fikri olan varsa söylesin :)

arkadaşlar bunları acronics ile mi kuracağız, birde başlangıcı harici disc yapmk için klavyeye ihtiyaç var onu nasıl yapacağız, harici klavyemi takacağız

IMAGE YÜKLEYEN NASIL YÜKLEDİĞİNİ ANLATABİLİR Mİ?

hocam kaynakta kımse yok galıba %38 de kaldı benımkısı kaç gündür madem paylasıldı kaynakta kalınsın

duyduğum kadarıyla eba.gov.tr deki eğitim videolarıda var
internet olmadandan öğretmen oradaki videoları kullanabilsindiye

Gerekenler
1.usb çoklayıcı
2.acronis programı ile açılış usbsi
3.imageların olduğu harici disk
4.usb klavye mouse

tahtaya bağlayıp del tuşu ile bios'a giriyoruz. açılış usb ayarladıktan sonrası zaten acronis açılıyor.

xboot programı kullanırsanız harici diskinizi acronis isosu ile açabilirsiniz. (acronis harici disklere başlangıç atamıyor.) birde tek usb ile çalışan klavye mouse seti bulursanız usb çoklayıcıya gerek kalmaz.

admin şifresi bildiğimiz şifre değil koordinatörlere sorucam ne olduğunu

btnotlari' Alıntı:
hocam kaynakta kımse yok galıba %38 de kaldı benımkısı kaç gündür madem paylasıldı kaynakta kalınsın

hocam elektrik gitmişti bir gece kaynak olamadım, şuan devam ediyorum. ricam indiren arkadaşlar da kaynak olmaya bir süre devam etsinler.

Arkadaşlar bize ilçe toplantısında akıllı tahtaları image ile kurmayın, problem çıkıyor çöpe atılacak hale geliyor dediler, böyle bir problem çıktığında da garanti kapsamından çıkıyor başınız ağrır biz tavsiye etmiyoruz demişlerdi.. bilemiyorum bizim okula henüz kurulmadı ama bu şekilde bir uyarıda bulunduklarını hatırlıyorum başlığı görünce paylaşayım dedim....

ecevahir' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:

hocam elektrik gitmişti bir gece kaynak olamadım, şuan devam ediyorum. ricam indiren arkadaşlar da kaynak olmaya bir süre devam etsinler.
hocam ben indirsem kaynakta kalıcam ins ama inmedi ki bi %40 da 5 ,10 kb ıle gelıo hocam full acın gondermeyı gelsınn

ben cumadan açık bıraktım bilgisayarı, indirmeye devam ediyordu. Okulda elektrik kesilmediyse kaynak olmuştur umarım:)

bilerzen' Alıntı:
Arkadaşlar bize ilçe toplantısında akıllı tahtaları image ile kurmayın, problem çıkıyor çöpe atılacak hale geliyor dediler, böyle bir problem çıktığında da garanti kapsamından çıkıyor başınız ağrır biz tavsiye etmiyoruz demişlerdi.. bilemiyorum bizim okula henüz kurulmadı ama bu şekilde bir uyarıda bulunduklarını hatırlıyorum başlığı görünce paylaşayım dedim....

hocam bizede il koordinatörleri bizzat imageları verip 2 kasıma kadar hepsine bunu yükleyeceksiniz dediler.

muratci' Alıntı:
ben cumadan açık bıraktım bilgisayarı, indirmeye devam ediyordu. Okulda elektrik kesilmediyse kaynak olmuştur umarım:)

10mbit ile gönderiyorum kısıtlama yapmadım. 600k dan aşağı inmiyor dün akşam baktığımda 5 kişi indiriyordu.

Geri