ALES BASVURU ve TAYİN DONEMİ?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaslar
ales malese girmeyeli ve takip etmeyeli cok oldu o nedenle bilgi sahibi degilim.
bugune degin sozlesmeliydim TAYİN denen kelimeyle muhatap olmamıstım ilkkez bu sene tanıstım ama norm acılmadıgı icin ildısı secemedim.

Simdi aklıma ales daha dogrusu öğrenim özrü geldi.
şuan ALESe girip memleketimdeki herhangi bir yuksek lisans basvurusu yapıp 2013 ildısı atama doneminde normal ildışı dısında özür grubu hakkım da olsun diye dusunuyorum.

1- ales basvurusu basladı mı? devam mı ediyor? bitti mi?
2- basvuru kacırmadıysam eger simdi basvuru yapsam yüksek lisansı kazandıgımı düsünürsek ildışı atama doneminde öğrenci olmuş olur muyum yoksa gecikmiş mi olur?

1) geçen pazar yapıldı hocam ales sınavı ... yenisi mayısda
2) yanlış bilmiyorsam öğrenim özrünü kaldırdılar

teşekkür ederim karınca52
ama öğrenim özrü hala devam ediyor diye biliyorum ben.

mayıstakine girersem ildısı atamaya yetişir mi?

Öğrenim özrü bitti hocam mahkemeye verme yoluna gidiyor millet sonuç elde eden var mı bilmiyorum.. Hakimin insiyatifindeymiş galiba biraz..

öğrenim özürü kalktı hocam ama geçen bir kişi mahkemeye başvurmuş ve kazanmış diye okumuştum maalesef kaynak hatırlamıyorum

Hocam henüz kazanılan bir öğrenim özrü davası yok bildiğim kadarı ile. Kazanılan dava, öğrenim özründen dolayı yapılan yerdeğiştirme başvurusunun ilçe milli eğitim tarafından reddedilmesi üzerineydi. Yani mahkeme ilçe milli eğitime bu talebi senin reddetme hakkın yok. Reddetme yetkisi bakanlıktadır dedi.
Sonuç: Şu anda öğrenim özrü yok. Yeniden gelir mi? Bilinmez...

Geri