Anadolu Liseleri Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi içeriği nedir?

Kodla Büyü

BlackFrost

Site Gezgini
Merhabalar yaklaşık 10 yıldır meslek liselerinde görev yapmaktayım ve tayin ile bir Anadolu Lisesine geldim. Burada seçmeli olarak Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 10-11-12. sınıf düzeyleri için seçilmiş. Fakat dersin müfredatı hakkında pek bilgi bulamadım. 5 ve 6. sınıflar için kitap bile var ama seçmeli lise dersleri için pek bir içeriğe dair bilgi bulamadım. Birkaç tane yıllık plan var ama neye göre yazılmış belli değil. 10-11 ve12. sınfılarda ders içerikleri aynı değildir diye düşünüyorum ya da yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum.
Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?

Hocam dersimizin ismi normalde BİLGİSAYAR BİLİMİ. kur1 ve kur2 den oluşmaktadır. bu yıl dersin ismini değiştirdiler. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ve YAZILIM yaptılar. Siz tabi ki Bilgisayar Bilimi kitabına göre gideceksiniz.... mesela ben kitabın ilk konularına girmeden öğrencilere temel olması açısından bilgisayar nedir, yazılım, donanım, internet, tarihçe falan anlatıyorum daha sonra etik güvenlik ve toplum ünitelerine geçiyorum...

bana da bu sene 12. sınıflara haftada 1 saat olmak koşuluyla ders verdiler, 12. sınıflara ne anlatılabilir arkadaşlar öneriniz var mı ? 10. sınıft apython anlatmıştım önerilere açığım

bana da bu sene 12. sınıflara haftada 1 saat olmak koşuluyla ders verdiler, 12. sınıflara ne anlatılabilir arkadaşlar öneriniz var mı ? 10. sınıft apython anlatmıştım önerilere açığım
hocam bende de 12. sınıflar ver 1 ders saati. ben temel konuları anlatıyorum. anlatacağım. neticede 12. sınıf derse karşı ilgisini çabuk kaybedebilir. bilişim, donanım, yazılım, internet, yapay zeka, e ticaret, bu alandaki başarı hikayeleri vs vs....

Geri