anadolu lisesi 9. sınıfta bty dersi almış yeni 10. sınıflara hangi modül?

Kodla Büyü

gizoz

Üye
Merhaba,
yeni atandığım okulda 9. ve 10. sınıflarda birer saat bilişim dersi var. 9. sınıfta yeni programa göre ilk modül (pga) anlatacağım burada sorun yok.
ama geçen sene 9. sınıfta bty dersi dersi almış yeni 10. sınıflar için hangi konuları içeren bir plan hazırlamam lazım bilen varsa paylaşabilir mi?

Hocam benzer durumdayım, geçen sene 9 larda 1 saat kur 1, 10 larda dersin ilk kez seçilmesinden dolayı 2 ders saatinde kur 1 ve 2 sıkıştırıp anlattım. Bu yılın 10. sınıfları eski kitaba göre kur 1 almış oldu yani. Bi iki gündür bu konuyu değerlendirip araştırıyorum. Geçen yılın algoritma içerikleri bu yılın python veriliş tarzı için yeterli gelmedi bana. Tabi öğrenci profili bu konuda oldukça belirleyici. Ancak inceleyince programın kendi içinde bütünlüğü olduğu ve PGA ile başlanırsa Programlama dillerinin yeni programa göre verilişine doğru geçiş sağlamış olacağını fark ettim. Bu nedenle ben 9. sınıflarda 1 saatlik, 10. sınıflarda 2 saatlik PGA modülü uygulamaya niyet ettim. Tabi bu kararımda okulun LAB performansı, sınıf mevcutları ve öğrencilerin dersten beklentileri ve tutumları da belirleyici oldu. Öğrencileriniz ve LAB ortamınız uygunsa PYTHON modülü keyifli bir ders olacaktır. Yasal olarak da sorun olmayacaktır diye düşünüyorum. Değilse gene Kur 1 Modül 1 farklılıklarının Modül 2 için yeterli zemin hazırlamamasına binaen gene yasal olarak uygun olacağını düşünüyorum. (PGA için bir hocamız yıllık planları hazırlamış-onuraltuntas.net- ders içeriği materyal için hızla kolları sıvamamız gerek)

Kolaylıklar dilerim.

Merhaba,
yeni atandığım okulda 9. ve 10. sınıflarda birer saat bilişim dersi var. 9. sınıfta yeni programa göre ilk modül (pga) anlatacağım burada sorun yok.
ama geçen sene 9. sınıfta bty dersi dersi almış yeni 10. sınıflar için hangi konuları içeren bir plan hazırlamam lazım bilen varsa paylaşabilir mi?
Hocam 10.sınıflar bir üst modülden birini seçecek. Mobil programlama, robotik programlama veya programlama dilleri modülü. Eğer programlama dilleri modülü seçecekseniz Python öneririm. Bunla ilgili yıllak plan yakında yapmayı düşünüyorum. Haftalık 2 saat şeklinde.

arkadaslar ilk kez 9 lar 10 lar 11ler ve 12ler ilk kez bty dersi alacak hepsine aynı algoritma modülünden yıllık plan kullanabiliriz değil mi ilk kez anadolu lisesinde çalışacağım o yüzden soruyorum

Merhaba,

Ben de anadolu lisesinde çalışıyorum.. Bu sene 9 lar 1 saat 10 lar 2 saat 12 say bölümüne de 1 saat vermişler...

9 lar ve 10 lar ilk defa alacak bu dersi, 12 ler 10.sınıfta aldı
12 lere robotik kodlama anlatmayı düşünüyorum(tinkercad üzerinden) . 9ve 10 larda nasıl bir yol izlemeliyim yeni müfredata göre?

İlk defa alacakları için programlamaya giriş ve Algoritma anlatılacak hocam.
11.JPG

yani 10.sınıflrda python ya da herhangi bir programlama dili öğretemeyecek miyiz? sağlam bi labım var öğrenciler de sıkılabilir. yukarıda kazanmlar var sanki hep teorik

İyi ama sistem geçen sene değişti. İlk alınması gereken modül de Programlamaya Giriş ve Algoritma modülü.

Sisin okul Fen Lisesi mi?

Plan yayınladılar sitede. Başka da kullandığım döküman yok. Kafamda belli sıra var ona göre anlatıyorum konuları

Hocam yeni modüle göre kullandığın döküman var mı planı ve öğretim

Onur hocam emeğinize sağlık Ağustos inceledim . Ben robotik kodlama modülü için sormuştum

Merhaba. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin Anadolu lisesinde 9.sınıflarda 1 saat seçmeden doğrudan 10.sınıfta 2 saat olarak verirsek 1.Dönem PGA 2.Dönem Python anlatabilir miyiz?

Merhaba. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin Anadolu lisesinde 9.sınıflarda 1 saat seçmeden doğrudan 10.sınıfta 2 saat olarak verirsek 1.Dönem PGA 2.Dönem Python anlatabilir miyiz?
Hayır. Daha doğrusu anlatırsın gayri resmi ama deftere çerçeve programa göre yapılan planı yazarsın. Sınavda soramazsın. Sorarsan ve şikayet, müfettiş gibi durumda enseden tutarlar.

Hayır. Daha doğrusu anlatırsın gayri resmi ama deftere çerçeve programa göre yapılan planı yazarsın. Sınavda soramazsın. Sorarsan ve şikayet, müfettiş gibi durumda enseden tutarlar.
" Programlamaya giriş ve algoritma modülü alınmadan; robotik kodlama, mobil uygulama geliştirme ve programlama dilleri modülleri seçilemez." hocam birinci dönem pga anlatıp 2. dönem python anlatınca pga aldıktan sonra pythona geçmiş olmuyormuyuz. (9da BTY almayan) 10. sınflarda yarım dönem pga yarım dönem python anlatayım planı da ona göre hazırlayayım diyordum kafam karıştı.

Geri