anadolu lisesi 9. sınıfta bty dersi almış yeni 10. sınıflara hangi modül?

Kodla Büyü
" Programlamaya giriş ve algoritma modülü alınmadan; robotik kodlama, mobil uygulama geliştirme ve programlama dilleri modülleri seçilemez." hocam birinci dönem pga anlatıp 2. dönem python anlatınca pga aldıktan sonra pythona geçmiş olmuyormuyuz. (9da BTY almayan) 10. sınflarda yarım dönem pga yarım dönem python anlatayım planı da ona göre hazırlayayım diyordum kafam karıştı.
Her biri farklı ders hocam. Matematikte o zaman birinci dönem 9. Sınıf ikinci dönem 10.sınıf anlatabilirsiniz o mantıkla.

Hatta 9. Sınfta dönemi 3'e bölün birinci kısımda programlamaya giriş ve Algoritma ikinci kısımda Python, üçüncü kısımda yapay zeka anlatın o zaman.

Kafanızı karıştıracak birşey yok. Her dersi farklı sınıflarda sırayla anlatacağız. Kasmaya, çocuklar hepsini görsün diye yıpranmaya gerek var mı? Bakanlık gereken uygulamayı yapmış. Bir çizelge hazırlamış ve hangi konuyu kaç haftada anlatacağımızı yazmış. O çizelgeyi neden uzatayım yada kısaltayım.

Bugün meslek lisesinde arkadaşıma gittim robotik kodlama dersi kitabı vardı inceledim. Tam bizim derslik. Onu kullanabiliriz. Bakanlık hazır kitap var onu gönderse gerçekten çok güzel geçer ders. Ama kitap basılmadı deniyor hala.

Kitabı inceledim kitap 250 sayfa ben 190.sayfasına kadar olan konuları anlatıyorum. Çok sade ve güzel bir kitap olmuş.

Fen ve anadolu liselerinde kullanılabilir bence.

Kitap linki

Son düzenleme:
Geri