Android 4.4 Güncellemesini Alacak Cihazlar

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Android 4.4 Güncellemesini Alacak Cihazlar

Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak olan tüm Android cihazlarını sizler için bir araya getirdim. Bakalım cihazınız bu listede yer alıyor mu?

Gelişmeye devam eden Android platformu, Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinden sonra minör değişliklerin yapıldığı ama sistem performansının ve stabilitenin arttırıldığı Android 4.4 KitKat güncellemesine kavuşmuştu. İlk olarak Google'ın Nexus ailesine sunulan bu güncellemenin diğer cihazlara ne zaman geleceği merak ediliyordu.
HTC, Huawei, LG, Motorola, Samsung ve Sony gibi Android cihaz üreticilerinin güncelleme takvimlerini bu haberimizde sizler için bir araya getirdik. Bakalım cihazınız bu listede yer alıyor mu?

Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak Samsung telefonları

*Samsung Galaxy S3 (Mart 2014)
*Samsung Galaxy S4 (Ocak 2014)
*Samsung Galaxy Note 2 (Mart 2014)
*Samsung Galaxy Note 3 (Ocak 2014)

Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak Motorla telefonları

*Motorola Atrix HD (2014)
*Motorola Droid Maxx (2014)
*Motorola Droid Mini (2014)
*Motorola Droid Razr HD (2014)
*Motorola Droid Razr HD Developer Edition (2014)
*Motorola Droid Razr M (2014)
*Motorola Droid Razr M Developer Edition (2014)
*Motorola Droid Razr Maxx HD (2014)
*Motorola Droid Ultra (2014)
*Motorola Electrify M (2014)
*Motorola Moto G (2014)
*Motorola Moto X Developer Edition (2014)

Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak Sony tablet ve telefonları

*Sony Xperia Tablet Z (2014)
*Sony Xperia Z (2014)
*Sony Xperia Z1 (2014)
*Sony Xperia ZL (2014)
*Sony Xperia Z Ultra (2014)
*Sony Xperia SP (2014)

Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak Huawei telefonları

*Huawei Ascend P6 (Ocak 2014)

Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak Google telefonları (Nexus)

*Nexus 4
*Nexus 5
*Nexus 7 (2012 Edition)
*Nexus 7 (2013 Edition)
*Nexus 10

Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak HTC telefonları

*HTC One (Ocak 2014)
*HTC One mini (2014)
*HTC One Max (2014)
*HTC Droid DNA (Mart 2014)
*HTC Google Edition (Güncellendi)
*HTC Developer Edition (Güncellendi)

Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak LG telefonları

*LG G2 (Aralık 2013 veya Ocak 2014)

Konu alıntıdır.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    111.8 KB · Görüntüleme: 2,417
  • samsung.jpg
    samsung.jpg
    21 KB · Görüntüleme: 2,417
  • motorola.jpg
    motorola.jpg
    85.7 KB · Görüntüleme: 2,417
  • sony.jpg
    sony.jpg
    46.2 KB · Görüntüleme: 2,417
  • huawei.png
    huawei.png
    79.6 KB · Görüntüleme: 2,417
  • google.jpg
    google.jpg
    18.4 KB · Görüntüleme: 2,417
  • htc.png
    htc.png
    95.5 KB · Görüntüleme: 2,417
  • LC.jpg
    LC.jpg
    69.5 KB · Görüntüleme: 2,417
yıkarım buraları, dağıtırım ortalığı. dört gözle Galaxy S2 için güncelleme bekliyorum. nasıl yani gelmeyecek mi şimdi.
inanmıyoruz ve mağdurlar olarak lütfen yazı için bi kaynak bekliyoruz :D

android 4.3 guncellemesini aldigimdan beri sarjim yarim gun gitmiyor telefon ara sira donuyor insallah 4.4 ile sorunlar cozulur

hocam kaynak neresi? sadece telefonlar verilmiş tabletlere de beklemedeyiz ama ses seda yok gibi (galaxy note 10.1 mesela)

kaybil' Alıntı:
android 4.3 guncellemesini aldigimdan beri sarjim yarim gun gitmiyor telefon ara sira donuyor insallah 4.4 ile sorunlar cozulur
Telefonun hangisi hocam muhtemelen 4.4 ile giderilir ama...

Lg Nexus 4 Android 4.4.2 sürümü 2 hafta önce geldi yükledim. Nexus kullanın 2 adım önde olun :D

İyi akşamlar arkadaşlar sizleri gökte ararken forumda buldum.Sorum şu;
Yurt dışına giden arkadaşıma S4 aldırdım ve pasaporta da kayıt yaptırdık.Benim telefona hala 4.3 gelmedi.Tam da "yurt dışında geldiği için benim telefona güncelleme gelmeyecek heralde derken" bugün bir arkadaşın s4'e baktım onda da gelmemiş.Ocak 2014 te 4.4 gelecek deniliyor ama ortada 4.3 yok.

Re: Ynt: Android 4.4 Güncellemesini Alacak Cihazlar

odabasalparslan' Alıntı:
Yurt dışına giden arkadaşıma S4 aldırdım ve pasaporta da kayıt yaptırdık.Benim telefona hala 4.3 gelmedi.Tam da "yurt dışında geldiği için benim telefona güncelleme gelmeyecek heralde derken" bugün bir arkadaşın s4'e baktım onda da gelmemiş.Ocak 2014 te 4.4 gelecek deniliyor ama ortada 4.3 yok.

Ülke kodunu değiştirin hocam, internette ararsaniz bulursunuz.

hasari hocam guncellemeden once benimde oyleydi.. peki ram kullanimi nasil? benimkisi 1.30-1.40 gb olarak duruyor.. stabil durumda boyle ama arka planda calisan programlar arttikca 1.60 gb gibi.. halbuki 4.2 de en fazla 1.20 gb oluyordu..

kaybil' Alıntı:
hasari hocam guncellemeden once benimde oyleydi.. peki ram kullanimi nasil? benimkisi 1.30-1.40 gb olarak duruyor.. stabil durumda boyle ama arka planda calisan programlar arttikca 1.60 gb gibi.. halbuki 4.2 de en fazla 1.20 gb oluyordu..
Ram kullanımlarımız aynı 4.2 sırasında yeni almıştım telefonu çok geçmeden 4.3 geldi dolayısıyla 4.2 deki Ram kullanım oranını bilmiyorum ama 4.3 için aynı. Cihaz dehşet bir şey işlemler çok hızlı vallahi bundan sonra başka telefonun yüzüne bakmam diyorum genede büyük konuşmayayım. :)

odabasalparslan' Alıntı:
En kötü ihtimal Samsung'un 4.3 Türkiye versiyonunu yüklersin düzelir.
Şuradan rom indirebilirsin.
http://www.sammobile.com/firmwares/1/?m ... R#firmware

xapex' Alıntı:
yıkarım buraları, dağıtırım ortalığı. dört gözle Galaxy S2 için güncelleme bekliyorum. nasıl yani gelmeyecek mi şimdi.
inanmıyoruz ve mağdurlar olarak lütfen yazı için bi kaynak bekliyoruz :D

S2'ye 4.2.2 bile gelmedi bildiğim kadarıyla, bence 4.4 gelse de cihaz iyice yavaşlar. Samsung 1 yıl sonra defterden siliyor telefonlarını..

Android cihazların çoğunda "Güncelleme cihaza gelinceye kadar güncelliğini yitiriyor" :)

Samsung cihazlarının android yazılım güncellemelerinde dosya ön ve ardıl eklerinde kullanılan harf kodlar:

Kod / Ülke
AW / Macaristan
AZ / Fransa
BD / Kıbrıs, Yunanistan
BY / Yunanistan
CB / Polonya
CE / Belçika, Hollanda, Lüksemburg
CP / Danimarka, Finlandiya, Norveç, İsveç
DB / Vietnam
DC / Tayland
DD / Hindistan
DT / Avusturalya
DX / Endonezya, Malezya, Filipinler, Singapur, Vietnam
DZ / Malezya, Singapur
JA / Güney Afrika
JC / Cezayir, Fas, Nijerya, Güney Afrika, Tunus
JP / Arapça
JR / Arapça
JV / Cezayir, Mısır, İran, Irak, Kuveyt, Fas, Nijerya, Umman, Pakistan, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Suriye, Türkiye
JW / Batı Afrika
JX / Cezayir, Mısır, İran, Irak, Kuveyt, Fas, Nijerya, Umman, Pakistan, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Suriye, Türkiye
KA / Türkiye
ME / Fransa
MK / Sırbistan
MS / Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Portekiz, İspanya, Türkiye, İngiltere
MT / İsviçre
MY / İtalya
NH / Letonya
PO / Fransa
PU / Rusya
UB / Brezilya
XA / Avusturya, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, İsviçre, İngiltere
XB / Danimarka, Norveç, İsveç
XC / Portekiz, İspanya
XD / Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovakya
XE / Bulgaristan, Estonya, Kazakistan, Letonya, Litvanya, Rusya, Ukrayna
XF / Bulgaristan, Hırvatistan, Romania
XP / İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Polonya, Portekiz, Türkiye
XX / Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, İspanya, İngiltere
XW / Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, İspanya, İngiltere
ZC / Çin, Hong Kong
ZH / Hong Kong
ZS / Çin, Hong Kong
ZT / Tayvan

Bendeki s4 e de sonradan ulasti 4.3 güncellemesi. Bazi uygulamalarda kapanma durumu oluyor. Eskiden bu kadar sık olmuyordu.
4.4 te neler değişecek bakalim
4.3 beni pek tatmin etmedi açıkçası

volkankey' Alıntı:
Bendeki s4 e de sonradan ulasti 4.3 güncellemesi. Bazi uygulamalarda kapanma durumu oluyor. Eskiden bu kadar sık olmuyordu.
4.4 te neler değişecek bakalim
4.3 beni pek tatmin etmedi açıkçası
Güncellemeden sonra wipe yaptın mı hocam. Yapmadıysan bence yap. öncesinde bende de oldu sonra wipe yapınca sorun kalmadı.
wipe nedir ve nasıl yapılır.

hasari' Alıntı:
odabasalparslan' Alıntı:

Hasari hocam konuya vakıf değilim yanlışsam düzelt lütfen, benim telefonun içeriği tamamen Türkçe...Bir de bu ROM yükleme olayı bir nevi XP'den Win 7'ye geçmek gibi bişey midir?

odabasalparslan' Alıntı:
hasari' Alıntı:
odabasalparslan' Alıntı:

Hasari hocam konuya vakıf değilim yanlışsam düzelt lütfen, benim telefonun içeriği tamamen Türkçe...Bir de bu ROM yükleme olayı bir nevi XP'den Win 7'ye geçmek gibi bişey midir?
Evet onun gibi birşey sizde ülke kodunda sorun olabilir bu sebeple güncellemede sıkıntı yaşıyorsun bunun için ROM yüklemen gerekecek. Eğer güncelleme çok önemli değil dersende boşver. :)

bende note 2 var ve sürüm 4.1.2 yazılım güncelle dediğimde zaten güncel uyarısı veriyor?

Geri