Android Uygulamalar

Kodla Büyü
"Note Everything" diye bir uygulama var. Tavsiyemdir. Adı üstünde not almaya yarar. Sadece yazı olarak değil, sesli ve çizim kullanarak da not alabiliyorsunuz.

Opera mobile, teamviewer, remote for vlc, es file explorer(agdan paylasima acik olan bilgisayarlari gorebiliyor, ayrica ftp ozelligi de var)

hocam Airdroid programını mutlaka kullanın. Kablosuz ağ üzerinden telefon ile pcyi birbirine bağlanabiliyorsunuz. Dosyaları telden pcye atmak için bilgisayara program kurmaya gerek kalmıyor.

Note Everything'i bir deneyeyim bakalım. Öneri için teşekkürler.

Benim önerilerim:

AirDroid, Dropbox, Epistle (Dropbox üzerinden notların eşlenme özelliği var), Es File Explorer (Ftp ulaşımı güzel bir özellik), Evernote (PC ile de eşlenebilmesi çok iyi, Evernote Sticky Notes programı ile masaüstünde yapışkan notlar ile evernote hesabınızı da eşleyebiliyorsunuz, bu şekilde cep ile PC arasında çok başarılı ve yedeklemeli not tutulabiliyor), KeePassDroid, Handrite Free, Yandex Haritalar, Quick Note, Son Depremler, Sygic, Teamviewer, TTnet Mobil Müzik, Unified Remote (Bluetooth, Wifi üzerinden bilgisayarı kontrol, presenter, mouse, klavye özellikleri çok iyi derste bile kullanılabilir)

Bu başlık faydalı oldu, paylaşım için teşekkürler.

blackmart: playdeki ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirebilirsiniz
assistant: iphone daki siri benzeri uygulama (assistant daha önce çıktı siri den)
barkonot: barkodunu okuttuğunuz ürünün fiyatını gösterir.
camscanner: telefonu tarayıcı gibi kullanırsınız. fotoğrafını çektiğiniz dökümanı pdf olarak kaydedebiliyor.
Droid3Tagger: telefonunuzda kayıtlı olan müzikleri akustik imzasına göre yeniden isimlendirir, sanatçı albüm bilgilerini hatta albüm kapağını bile indirir.
Drive: Google drive ın android uygulaması. Dropbox gibi ancak 5gb alan veriyor.
Go launcher: telefonun görünümünü tamamen değiştirir.
HDR Camera: HDR fotoğraf çekmeye yarar
Instant Heart Rate: parmağınızı kameraya koyduğunuzda kalp atışınızı ölçer
Namaz Vakitleri: ezan vaktinde ezan okur, namaz saatlerini gösterir.
Remote Web Desktop: aynı ağda bulunan bilgisayarla tarayıcı üzerinden telefonu yönetir. Msj yazabilirsiniz kamerayı izleyebilirsiniz.
Teamviewer: herkes biliyor :)
Shazam: dinlettiğiniz bir müziği kimin söylediğini, hangi albümde olduğunu gösterir
Where's my droid: telefonunuzu bulamadığınız zamanlarda bilgisayardan whereismydroid sitesine girerek telefonunuz sessizde olsa bile çaldırırsınız.
TubeMate: youtube daki videoları isterseniz video olarak isterseniz mp-3 olarak indirirsiniz.

Şimdilik benden bu kadar :)

en çok kullandıklarım go luncher ve go luncher la gelen bütün programlar (not alma görev yöneticisi....) flashlite, tivibu cep :), teamveawer, skype, root yaptım ve cpu cruise control diye bir program cpu hızını kullanıma göre ayarlayıp şarj süresini uzatıyor,
igo gps programı,
kies air,
xplore,
avg antivirüs,
adobe nin uygulamarı

Androturk: İnternetten kulaklık olmadan (internet yavaş olsa bile) donmadan radyo dinleme programı
Namaz Vakti: Namaz vakitleri ve kıbleyi gösteriyor...
Kim Demiş: Ünlü kişilerin, yazar siyasetçi şairlerin güzel sözleri ekranınıza geliyor
Andro Zıp: Rar dosyalarını açıyor ve bir diğer özelliği uygulamalarınızı her seferinde google dan indirmeden bu program sayesinde .apk uzantılı yedeğini alabilirsiniz
Türkçe Klavye: F klavye kullanmak isteyenler için güzel bir program... :idea:

Hocam ben android program yapmayı düşünüyorum acaba bilgisi olan var mı yardım eder misiniz?

Tarayıcı programı: Dolphin Browser (eklentileri ve üstün hızıyla ve ve sitelerdeki java ve flashları çalıştırma başarısıyla benim varsayılanım oldu.)
E-market: hepsiburada
Medya oynatıcı: Bs player, double twist, mx player(bunda bulunan ekran kilidi sayesinde çocuğunuza izlettiğiniz ana ekrana dokunsa dahi bir şey olmuyor.) üçüde yüklü bende birinin açamadığını diğeri muhakkak açıyor ve bu konuda da en başarılısı pcden bildiğimiz BS ama ben mx kullanıcısıyım genelde
Spor&Fitness: Runkeeper (gps açıkkan çevrimdışı olarak güzergahınızı hızınızı kaç kalori yaktığınızı kaydediyor. isterseniz internete yükleyerek performansınızı takip edebiliyorsunuz.)
Hobi: StumbleUpon(özellikle bayanların ilgisini çekecek birçok ilgi alanını size seçerek göstermesi saatlerinizin nasıl tarumar olduğunu hissettirmiyor bile )
Eğlence: Songify(Şarkı yapın çocuğunuz varsa ya da sevgiliniz çok işinize yarar :p )
3g iletişim: Tango
Sağlık: Tawkon (telefonla konuştuğunuz sürelerdeki yüksek radyasyon yayma zamanını belirtiyor. biraz aramayı yavaşlatsada işlevsel ve bilgilendirici)
Müzik: TuneIn Radio (bilmeyen yoktur.)
Video kesme: Vidtrim(bir video çektiniz ve çekerken biri araya nane oldu kes kurtul :D )
Aile: WebMD (bende daha çok kullanamadım ama ebeveyn iseniz çocuğunuzun sağlıktan eğlenceye kayıtlarını tutabileceğiniz bir araç)
Oyun: Dead Trigger( Süper bir zombi oyunu, 1ghz 512 mb ramli sonyericsson wt19i de bile tat veriyor. ayrıca online giriş yaparak başka bir telefonda yüklü ise backup-restore özelliğiyle kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. save dosyası gibi bir dert yok)
Cut the rope ise çoook eğlenceli yolda yürürken sıkılırsanız takılacağınız eğlenceli oyun(bir kenarda dursun :+1: )
Tapatalk: Convo adlı istemciyi kullanıyorum hatta bilgisayarbilisim.net de artık orada :)

network monitor : kablosuz ve gsm üzerinden yaptığınız ağ bağlantısını ayrı ayrı takip ediyor, telefonu fazla yormuyor. en güzel özelliği günlük, haftalık, aylık, toplam veri trafiğini görebiliyorsunuz. ayrıca kota koyup alarm vermesini sağlayabiliyorsunuz. internetiniz sınırlı ise tavsiye ederim.

CamCard Kartvizitleri okuyor adres telefon bilgiside dahil olmak üzere kaydediyor.

Android programları kurarken telefonununzdan hangi yetkileri kullanmak istiyor bence kurarken buna dikkat ediniz.Örneğin TinyFlashLight adlı program sadece flash ışığını yakmak için kullanılırken Sizden
DONANIM DENETIMLERI
RESIM ÇEK VE VIDEO KAYDET
Uygulamaya, kamera ile resim ve video çekme izni verir. Bu izin, uygulamaya kameranın gördüğü görüntüleri istediği zaman toplama olanağı sağlar.
AĞ ILETIŞIMI
TAM İNTERNET ERIŞIMI
Uygulamaya, ağ yuvaları oluşturma izni verir.
TELEFON ÇAĞRILARI
TELEFON DURUMUNU VE KIMLIĞINI OKU
Uygulamaya, cihazın telefon özelliklerine erişme izni verir. Bu izne sahip bir uygulama, telefon numarasını ve bu telefonun seri numarasını, bir çağrının etkin olup olmadığını, çağrının bağlandığı numarayı vb. belirleyebilir.
SISTEM ARAÇLARI
TABLETIN UYKU DURUMUNA GIRMESINI ÖNLE TELEFONUN UYKU DURUMUNA GIRMESINI ÖNLE
Uygulamaya, tabletin uyku durumuna girmesini önleme izni verir. Uygulamaya, telefonun uyku durumuna girmesini önleme izni verir.
Bu yetkileri istiyor.Acaba bu yetkileri ne amaçla kullanıyor.Bunlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Nadir SERT' Alıntı:
Android programları kurarken telefonununzdan hangi yetkileri kullanmak istiyor bence kurarken buna dikkat ediniz.Örneğin TinyFlashLight adlı program sadece flash ışığını yakmak için kullanılırken Sizden
DONANIM DENETIMLERI
RESIM ÇEK VE VIDEO KAYDET
Uygulamaya, kamera ile resim ve video çekme izni verir. Bu izin, uygulamaya kameranın gördüğü görüntüleri istediği zaman toplama olanağı sağlar.
AĞ ILETIŞIMI
TAM İNTERNET ERIŞIMI
Uygulamaya, ağ yuvaları oluşturma izni verir.
TELEFON ÇAĞRILARI
TELEFON DURUMUNU VE KIMLIĞINI OKU
Uygulamaya, cihazın telefon özelliklerine erişme izni verir. Bu izne sahip bir uygulama, telefon numarasını ve bu telefonun seri numarasını, bir çağrının etkin olup olmadığını, çağrının bağlandığı numarayı vb. belirleyebilir.
SISTEM ARAÇLARI
TABLETIN UYKU DURUMUNA GIRMESINI ÖNLE TELEFONUN UYKU DURUMUNA GIRMESINI ÖNLE
Uygulamaya, tabletin uyku durumuna girmesini önleme izni verir. Uygulamaya, telefonun uyku durumuna girmesini önleme izni verir.
Bu yetkileri istiyor.Acaba bu yetkileri ne amaçla kullanıyor.Bunlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Haklısın hocam bu durum beni de rahatsız ediyordu.

Re: Ynt: Android Uygulamalar

Bunun içinde bir program var ;
LBE Privacy Guard
Bi nevi güvenlik duvarı gibi. Tüm programların izinlerini ayarlamaya yarıyor, tabiki root izni istiyor.

Re: Ynt: Android Uygulamalar

Sıkıntı olmasın diye site ismini özelden gönderdim hocam

bu başlığın devamı faydalı olacak gibi değişik anroid uygulaması kullananlar paylaşırlarsa sevinirim

Note Everything,Sticky Note,Evernote,Kingsoft Office 5.2.1 (Free),Cevşen 'ül Kebir (sesli) ,FBReader

Geri