Anneye Anlatır Gibi: "Doların Yükselmesinin Sebepleri"

Kodla Büyü
Re: Anneye Anlatır Gibi: "Doların Yükselmesinin Sebepleri"

Kürşat_58' Alıntı:
akp döneminde domuz etinin satışı serbest olmuş, zina suç olmaktan çıkmış ve bu millete faiz teşvik edilmiştir. ama oy toplarken hadi dindarlar bir araya gelim demesini biliyorlar. cumhuriyet tarihin en büyük yolsuzlukları, ihale rantları, torpilleri, usulsüzleri bu dönemde olmuştur. kiliseler açılmış ruhban okullarına onay verilmiş papa sarayımızın açılışını yapmıştır.
ne akp ye oy verenler ne onun peşinden giden cemaatler, ne ondan nemalanan sivil toplum örgüleri nede yalaka medya hiç bir konuda akp yi eleştirememiştir. akp den korktukları kadar Allah'tan korkmamışlardır. ulan bu ülke kuranı kerimle dalga geçen bakanı bile alkışladı.
bu ülkede milli, manevi ve kültürel değerlere istediğiniz kadar saldırın kimsenin umurunda olmaz ama kimsenin cebindeki 10 tl'ye karışmayın gerisi bu millet için teferruattır.

Katılıyorum ama
Millet cebindekileri de vermeye hazır yeter ki onlara laf söyleme :)
Zamları bile savunanlar vardı çünkü

hükümete karşı yeni bir darbe girişimi :lol: faiz lobisi
bu arada kaç aydır gözümüzün önünde bağıra bağıra dolar yükseliyor da dolar alacak paramız yok :evil:

Re: Anneye Anlatır Gibi:

volkankey' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
akp döneminde domuz etinin satışı serbest olmuş, zina suç olmaktan çıkmış ve bu millete faiz teşvik edilmiştir. ama oy toplarken hadi dindarlar bir araya gelim demesini biliyorlar. cumhuriyet tarihin en büyük yolsuzlukları, ihale rantları, torpilleri, usulsüzleri bu dönemde olmuştur. kiliseler açılmış ruhban okullarına onay verilmiş papa sarayımızın açılışını yapmıştır.
ne akp ye oy verenler ne onun peşinden giden cemaatler, ne ondan nemalanan sivil toplum örgüleri nede yalaka medya hiç bir konuda akp yi eleştirememiştir. akp den korktukları kadar Allah'tan korkmamışlardır. ulan bu ülke kuranı kerimle dalga geçen bakanı bile alkışladı.
bu ülkede milli, manevi ve kültürel değerlere istediğiniz kadar saldırın kimsenin umurunda olmaz ama kimsenin cebindeki 10 tl'ye karışmayın gerisi bu millet için teferruattır.

Katılıyorum ama
Millet cebindekileri de vermeye hazır yeter ki onlara laf söyleme :)
Zamları bile savunanlar vardı çünkü
dediğiniz gibi bir güruh var tamam da..
yarın işinden olup aldığı evin kredisini ödeyemezde ev elinden giderse bak o zaman kim kimi savunuyor :roll:

Kürşat_58' Alıntı:
Sayın hocam bu yazdıklarını inanarak yazdıysan yoruma gerek duymuyorum... :D
Zaten hükümetin en sevdiğim tarafı bu asla muhalefetin ağzına bakmadan doğru bildiklerini yapıyorlar.

COBOL' Alıntı:
Değilmi ama
Dolar isterse 5 tl olsun
Bize ne
Bize ne
Ekonomi siyaset bizim işimiz değil
Uzatmanın ve derin yorumların anlamı yok.
Telaş etmeyin. Seyredin
İşimiz eğitim

Kürşat_58' Alıntı:

:+1:

(Maalesef çok haklısınız hocam)

ne kadar cahil adamlar var hala faiz lobisi deyip duruyolar;indirin faizleri 2 puan dolar en az 3.5 lira olur...
Yabancı neden gelsin ki Türk Lirasıyla yatırım yapmaya??
Adam gidiyor Türkiye yi Japonyayla isviçreyle-Avrupayla kıyaslıyor ..Biz o ülkelerin yanında 3. dünya ülkesi zavallı bi ülkeyiz..
Çık bakalım Edirneden 10 km dışarıya bulgaristan da Türk lirasıyla tuvalete bile sokmazlar adamı;çünkü TL dünya da geçerli bir para birimi DEĞİLDİR..Ama Euro-Frank-Dolar dünyanın her yerinde GEÇER..Sen kendini nasıl bu ülkelerle aynı kefeye koyabiliyosun hayret..adamlar faizi eksilere çekmiş biz neden çekmemişiz..Çünkü senin para birimin Dünya da tanınmıyor onu faiz vermeden cazip hale getiremezsin...ülkene dolar-euro girmeden ekonomi çarkını da döndüremezsin..

forumcu86' Alıntı:
spider23' Alıntı:
ne kadar cahil adamlar var hala faiz lobisi deyip duruyolar;indirin faizleri 2 puan dolar en az 3.5 lira olur...
Yabancı neden gelsin ki Türk Lirasıyla yatırım yapmaya??
Adam gidiyor Türkiye yi Japonyayla isviçreyle-Avrupayla kıyaslıyor ..Biz o ülkelerin yanında 3. dünya ülkesi zavallı bi ülkeyiz..
Çık bakalım Edirneden 10 km dışarıya bulgaristan da Türk lirasıyla tuvalete bile sokmazlar adamı;çünkü TL dünya da geçerli bir para birimi DEĞİLDİR..Ama Euro-Frank-Dolar dünyanın her yerinde GEÇER..Sen kendini nasıl bu ülkelerle aynı kefeye koyabiliyosun hayret..adamlar faizi eksilere çekmiş biz neden çekmemişiz..Çünkü senin para birimin Dünya da tanınmıyor onu faiz vermeden cazip hale getiremezsin...ülkene dolar-euro girmeden ekonomi çarkını da döndüremezsin..

sizin gibi vatanseverler olduktan sonra 3. değil 5. sınıf kalırız o ülkelerin yanında. Ayrıca cahil sana denir, hem bilmiyorsun hemde biliyorum zannediyorsun. İşte anca kriz zamanları ortaya çıkarsınız, işiniz gücünüz olumsuzluktan nemalanmak, ama size yer yok artık, dış kapının mandalı olursunuz bu zihniyetle.

forumcu86 hocam savunduğunuz kişilerle ilgili yeni bir haber daha yorumsuz
http://emlakkulisi.com/eski-bakanin-arsasina-balli-donusum/351340
madem vatan seversiniz biraz olsun rahatsızlık vermez mi bu haber

Doların güçlülüğü kesin ancak bu kadar yükselmesinin sebebi TCMB' nın bağımsızlığına ilişkin iddiaların ortaya atılmasıdır.

forumcu86' Alıntı:
Ben kimseyi savunmuyorum. Sizin savunduklarınızdan daha iyiler o kadar.

heee siz herşeyi çok iyi biliyorsunuz işte vecizeler :
BAKAN FİKRİ IŞIK: DOLARDAKİ ARTIŞ VATANDAŞI ETKİLEMİYOR... nedir buna !!!!

Ülkeyi de siz ve sizin gibiler o kadar çok sevdiler ki 13 yılda --YEDİLER-İçtiler-Ceplerini doldurdular--arsaları parselleyip sattılar--ülkenin en değerli işletmelerini özelleştirdiler---7 sülalelerine yetecek kadar zenginleştiler...

Doğru ben o kadar sevmiyorum bu ülkeyi..En çok siz seviyosunuz senin gibiler oldukça zaten kriz mriz hak getire ülkeyi herkesten daha çok seveceksiniz.....

ortada ülkenin bir sorunu varken, evlatlarımızın geleceği karanlık iken neden hala bir tartışma halindeyiz
bir yer de "yangın var!" diye bir bağıran olsa doğru yanlış herkes tedirgin olur. bir etrafına bakınır.
bizler ise biri "yangın var!" diye bağırıyor biz birşeyler düşünmemiz gerekirken oturmus gerçekten yangın var yok onu tartışıyoruz
hepimiz yanacağız. kimisi kör ve sağır o sebepten. kimisi de yananın yandığını görmekten zevk aldığından.
faiz elbette kötü bir şey ama ülkenin geleceği bunu istiyorsa olmalı. Nasıl insan katletmek kötü ama padişahlar ülkenin geleceği için bu kötüyü gerçekleştirdi. kardeşleri katlettirdi. işte devletin geleceği söz konusu ise bu kötü işlenmeli.
merkez bankasına cumhurbaskanı baskı yapmamalı.
ekonomistler eşliğinde çözüm aranmalı.
mevlam sonumuzu hayır eylesin
en cok da evlatlarıma acıyorummm

forumcu86' Alıntı:
saçma sapan konuşmayı bırakın artık,yapılan özelleştirme bellidir,kasaya giren para bellidir,yalan yatırımlar bellidir. Yapılan özelleştirmeden gelen gelir anca duble yolların masrafını karşılıyor. MB rezervi 23 milyar dolardan 135 milyar dolarlara çıkmış, faiz yüzde bilmem kaç binlerden nereye düşmüş, millet evini arabasını almış (faizle ilgili bir mevzudur bu) siz hala yok çaldı çırptı..

Ben hükümetin yerinde olsam, 2015 seçimlerinden tek başıma iktidar çıkarsam, yeni anayasayı hazırlarım halkın önüne sunarım, büyük ihtimal evet çıkar, işime bakarım. Zaten Erdoğan'ın düşüncesi böyle, artık bu zihniyetle uzlaşı olmaz bu barizdir.

Bu kadar nankörlük olmaz.
uygulanan çok övündüğünüz ekonomi programının temeli KEMAL DERVİŞ'in ekonomi programıdır ayrıca konjonktür sayesinde dünyada inanılmaz bir Döviz bolluğu yaşandı aldınız arkanıza rüzgarı;ne var ne yok sattınız oradan da elde edilen paralarla tatlı bir yalanı insanlara yıllarca sattınız..
Herkesi kredi-borç batağına-sarmalına soktunuz;evi için de araba için de 2 kredi borcum var benimde..eminim ki herkes aynı durumdadır..

Evime çift maaşla ayda 1 kilo biftek -1 kilo antep fıstığı alamıyosam;sen neyin refahından neyin başarısından bahsediyosun???!!bu ay gelen doğalgaz faturam 350 lira...Bitti DENİZ ;kara göründü artık...Ekonomi deki pembe tablolarınız da yeni konjonktür de duvara toslayacak;çünkü artık likidite-para bolluğu dönemi kapandı..
O merkez bankasının rezervi dediğin hadise de yalan-göz boyama onlara DEVLETE ait değildir;tamamen özel bankalara ait paralar;zaten bankların bir çoğunu ya yabancılar aldı ya ortaklık kurdu adamlar istese 1 gecede o 135 milyar doları alır götürür;bu ülke tarihinde görmediği yıkımı görür...

forumcu86' Alıntı:
saçma sapan konuşmayı bırakın artık,yapılan özelleştirme bellidir,kasaya giren para bellidir,yalan yatırımlar bellidir. Yapılan özelleştirmeden gelen gelir anca duble yolların masrafını karşılıyor. MB rezervi 23 milyar dolardan 135 milyar dolarlara çıkmış, faiz yüzde bilmem kaç binlerden nereye düşmüş, millet evini arabasını almış (faizle ilgili bir mevzudur bu) siz hala yok çaldı çırptı..

Ben hükümetin yerinde olsam, 2015 seçimlerinden tek başıma iktidar çıkarsam, yeni anayasayı hazırlarım halkın önüne sunarım, büyük ihtimal evet çıkar, işime bakarım. Zaten Erdoğan'ın düşüncesi böyle, artık bu zihniyetle uzlaşı olmaz bu barizdir.

kedi ile köpeğin hayat anlayışı geldi aklıma. Kedi olmak iyidir, nankör deseniz de...

Kara Kule 61' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
Sayın hocam bu yazdıklarını inanarak yazdıysan yoruma gerek duymuyorum... :D
Zaten hükümetin en sevdiğim tarafı bu asla muhalefetin ağzına bakmadan doğru bildiklerini yapıyorlar.
sence benim yazdıklarıma itiraz edebileceğin yada yalanlayabileceğin bir durum var mı? peki vicdanın rahat mı? ben inanmadığım hiç bir şeyi yazmam ya siz
islam kuralları ab uyum yasalarına göre yapacaksanız bunu açıkça söyleyin Allahın emirlerine karşı ab uyum yasaları ve buna itaat eden milyonlarca Müslüman. siz alkışlamaya devam edin elbet Allahında bir hesabı vardır.

tabiki açıklamaların bir kısmına katılıyorum. dolar geklince bunu geri çeviremeyecek şeylere yatırmak sonraki dolar çıkışında dımdızlak kalmak gibi olur. ancak şu anki durum sadece bizi değil tüm dünyayı etkileyen bir durum. ha biz ve brezilya daha fazla etkilendik. ülkemizdeki siyasilerin açıklamaları ve yaklaşam seçim bunun nedenleri olabilir.

şu da varki an itibariyle EURO/DOLAR Paritesi EURO/USD 1,0873... 1,3-1,4 aralığındaydı. yani euro da da dolar karşısında %40 gibi bir oranda düşüş var. belkide TL/USD arasındaki değerden daha fazladır...

metanetli olup dolardan kaçınmak daha mantıklı. dolar almak belki bize anlık kazançlar sağlayabilir ama bizimde dolar almamız uzun vadede tüm ülke insanlarının başını ağrıtır...

Boşverin dolar ve ekonomiyi
İşimize bakalım.
Arka sokaklar dizisi var.kaçmaz.

Öğretmenler forumunda ne kadar çok ekonomist varmış :lol: Harcanmayın arkadaşlar burada :p :p :p

forumcu86' Alıntı:

Adam hala Tayyip diyor da başka bir şey demiyor pes doğrusu :puhaha:

bu zihniyet kim hep merak etmişimdir. Aynı düşünmeyen insanlar düşman mı oluyor iktidar her zaman haklı olmak zorunda mı

Sende herkesi chp li yaptın.Burası her ne kadar bilişim platformu ise de, ekonomi cepleri ilgilendiriyor.
Ekonomi ile parti ne alaka? Kaldı ki chp nin doların yükselmesi ile ilintisini kurmak gibi bir niyetin var ise;
Bence vazgeç.
Ayrıca kopyala yapıştır yaptığın şu metnide değiştir.Yıl 2015
Burası bilişim öğretmenleri platformu
Siyaset memurlara göre değil.

bu gün halkbankasının ortalama 2.5850 den 1 milyar dolar satmış olduğu iddiası var.
cehcah önceki gün merkez yüksekten verip düşükten alacaklar gibi birşeyler demişti.
amaç algı yönetimi ile doların belini büktük imajı vermek..
bakalım dolar kendi kendine düşecek merkezde düşükten alacak mı :roll:

ben bu yaşıma kadar döviz fiyatlarının düştüğünü pek hatırlamıyorum ama hayırlısı ! . .

yakında sisiyle bile barışacağız hocam sürprizlere açık olun :wink:

Beni kastediyorsan Zikrtettiğin her parti ismi senden sorulacak emin olasın.Memur isen bu hurmaları yemeye devam et.

Hurmayı senden çoç çok az sevdiğim kesin
Siyasete gelince
1.derece yakınlarım bilmez. Rahat ol.bişey bulamazsın benden yana.

Print screen güzelmiş hele win8 de tek tuşla harika bir arşiv oluyor.

Geri